Skocz do zawartości

Airshipping is Magic [PL][Oneshot][Shipping][Random][Komedia]


Recommended Posts

Witajcie!

Pewnego dnia, błądząc po odmętach sieci, znalazłem coś, co przykuło moją uwagę. Fic ten, bardzo krótki co prawda, samą swoją absurdalną tematyką, moim zdaniem, wybija się ponad przeciętność (oczywiście z przymrużeniem oka). Dlatego, w kilku wolnych chwilach postanowiłem go przetłumaczyć. :D

Ff7OW.png

Co, gdyby Twilight i Trixie były sterowcami... zakochanymi w sobie nawzajem? Po wiekach, to pytanie w końcu doczekało się odpowiedzi!

Tak. Sterowcami.

Autor: Blueshift

Airshipping is Magic


Opowiadanko jest bardzo krótkie. Może być dość sugestywne - lecz myślę, że w kontekście całości nie będzie stanowić to problemu.

Życzę miłej lektury. :yay:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko? Kaczy wspominał, że ten sam autor zrobił shipping Twixie... jako homarami xD A to... to dopiero początek czystej randomowości... Faktycznie krótkie to. Ot, na max 5 min czytania. Trixie odpowiednio wkurzająca, no i perfidnie wykorzystała uczucia xd Ale i tak się zastanawiałem: co ja w ogóle czytam xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na forum pojawiają się shipping na temat gadających sterowców to wiedz że coś się dzieje. A tak do tematu to nasza "Trixieburg" była dłuższym sterowcem niż znany nam Hindenburg szkoda że nie spotkał jej podobny los, a i ten napis na boku "Die großartige und mächtige" . (Wielki i potężny) Zapewne te wszystkie informacje zostały celowo wprowadzone w opowiadanie by uświadomić czytelnika co dzieje się z sterowcami podobnego pokroju. Już chyba każdy wie co się z nią stanie :) czyżby autor kazał nam doszukiwać się ukrytej prawdy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay.. to jest dziwny fanfic..... Cóż ja mogę powiedzieć..zdecydowanie to, że nigdy takiego czegoś nie czytałem ;p . Fakt zgodzę się jest dosyć krótki toteż przeczytanie całości zbyt dużo czasu mi nie zajęło. Trixie, a właściwie Trixieburg, rzeczywiście była wredna wykorzystując uczucia. No ale żeby wpaść na pomysł ze sterowcami? Ciekawe co autor brał wpadając na taki pomysł xD Zaś ze strony językowej wypatrzyłem tylko błąd "Twilight płynęła z wolna ponad ziemią, zastanawiają się" - zastanawiają? Brakuje litery c :P. Poza tym ok z tej strony.. bo o ficu nie wiem co powiedzieć :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Salmonella Może w wolnej chwili wrzucę pozostałe opowiadanka Blueshifta, ale są jeszcze krótsze niż to. @Herbatnik Gdyby autor specjalnie porównywał Trixieburg do Hindenburga w kontekście przyszłej katastrofy, to raczej nie byłby ship, tylko sterowcowy grimdark. :shrug: @Ecape Dzięki za wskazanie błędu, poprawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaczy Może kiedyś doczekamy się swoistej kontynuacji tego opowiadania która by rozwiała nasze niepewności. (Oby nie) Co do grimdarków w których główna role grałyby sterowce na pewno byłyby to bestsellery w swojej kategorii :D. Dobra ta rozmowa nie ma sensu ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie nie ogarniam tego... hahaha, w sumie to zabawne jest, patrząc od tych dziwnych nazw, w sumie ciekawe przetłumaczonych (Arity mnie zniszczyła...), po samą abstrakcyjną formę ... Nie, nie ogarniam tego, nie ocenię, nie wiem co myśleć :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Przeczytane

Miło było przypomnieć sobie to opowiadanie. Jeden z tych fanfików po których człowiek musi chwilkę zastanowić się nad tym co przeczytał. Perypetie sterowców są naprawdę zabawne, a... zbliżenie Twilight i Trixie wywołują salwę śmiechu.

Jeżeli chodzi o jakość tłumaczenia, to jest całkiem wysoka, z kilkoma pomniejszymi potknięciami. Szkoda, że nie bardzo dało się pokombinować z imionami bohaterek, które same w sobie są zabawnymi nawiązaniami do sterowców.

Lektura (ponowna) była przyjemnością.

(Liczenie oskarowe - zostało 10 sztuk)

AVANTI!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Miło mi wiedzieć, że moja nominacja na coś się przydała :D 

Pomimo tego, że wielkim czytelnikiem nie jestem, to te opowiadanie jeszcze przez długi czas będę miło wspominał. Absurd, sugestywne treści i prymitywny humor wręcz się wylewają z ekranu, dzięki czemu podczas czytania cały czas moją twarz zdobił uśmiech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Odkopuję.

 

WHAT THE BUCK?

 

Tak...

Opowiadanie ze sterowcami w rolach głównych.

I to jeszcze z podtekstami.

Mindfuck. :derp:

 

Ten fik to czysta definicja tagu Random. Po przeczytaniu już chyba nic was nie zaskoczy. Jedna z najlepszych randomowych komedii na tym forum. Fabuła rozśmiesza do łez, a postacie są dość dobrze wykreowane. Zresztą, sami przeczytajcie.

 

Tłumaczenie stoi na wysokim poziomie. Minusami są pojawiające się gdzieniegdzie powtórzenia, kilka przecinków wstawionych w nieodpowiednich miejscach oraz zastosowanie myślników zamiast półpauz w zapisie dialogowym. Niemniej jednak, czyta się lekko i przyjemnie.

 

Ocena: 9/10 :trixie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam?

 

Jest to jeden z tych fików, które nie wiadomo jak skomentować. Jest to dość dobry random oparty na tym jednym, absurdalnym pomyśle uczynienia z bohaterek mlp sterowców, udowadniający prawdziwość zasady 34 internetu.

 

Jeśli chodzi o stan techniczny, to jest on znośny. Doskwiera zaledwie brak myślników i wcięć. Styl jest... no i w sumie tyle. Dobrze oddaje sytuację.

 

Sama fabuła, mimo przyjętej koncepcji na świat, jest prosta i mało losowa. Ot, Twi leci pomóc jakiemuś miasteczku po katastrofie, ale po drodze spotyka Trixie... Trixieburga! A jak.

 

Ciężko mi jakoś rozsądnie skomentować ten fanfik. Nie roześmiałem się jakoś szczególnie, a sama koncepcja wydaje mi się wysoce jednorazowa. Czy tekst polecam? Są lepsze randomy, tak powiem.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...