Skocz do zawartości

Pie Killer [Z][Dark][Violence]


Recommended Posts

pie_killer_cover_art_by_crusierpl-d65g03

link do okładki: http://crusierpl.deviantart.com/art/Pie-Killer-cover-art-371941743

 

 

Autor: Nicolas Dominique
Pomoc i korekta: Arjen, bester, Dolar84, Sliver

Opis:
Długo oczekiwana poprawiona wersja mojego poprzedniego opowiadania "Cupcakes Killer".

Dawno temu w Torronto działał i mordował morderca ochrzczony imieniem Pie Killer. Przez wiele miesięcy terroryzował miasto, zmuszając rodziny porwanych do udziału w psychopatycznej rozgrywce o ich życie. Na jego tropie od samego początku był kuc ziemny imieniem Sand Dust, jednak i jemu zniszczył życie, zabijając jego rodzinę.
Pewnego dnia jednak wszystko się skończyło wraz ze śmiercią mordercy. Jego największy łowca miał jednak przeczucie, że to nie jest ostatnie słowo Pie Killera. Jak miała pokazać przyszłość, nie pomylił się...

A być może ten konflikt wykracza dużo dalej niż każdy mógłby przypuszczać?

 

 

***

 

 

Sezon pierwszy

Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

Rozdział 4

Rozdział 5

Sezon drugi

Rozdział 6

Rozdział 7

Rozdział 8

Rozdział 9

Rozdział 10

Epilog A || Epilog B

 

 

 

Epic: 4/10

Legendary: 4/50

Edytowano przez Niklas
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mały update dla fanów: rozdział II został ukończony i oczekuje jeszcze na korektę. Jak tylko moi korektorzy się nim zajmą, kolejna część Pie Killera znajdzie się w temacie.

Prawdopodobnie stanie się to w sobotę lub w niedzielę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So awesome! :rd:

Genialne, po prostu pełna profeska. Warto było tyle czekać.

Co do samej fabuły: interesująca, brak dłużyzn, dobrze zbudowana.

Bohaterowie: świetnie opisani, dobre charaktery serialowych postaci, spodobał mi się Sand Dust "Dash" :rd2:

Czekam z niecierpliwością na nowy rozdział!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niklasę Drurrpę Pierwszy, forumowy człowiek renesansu, artysta-prawie-abstynent zaprezentował nam kolejną część swojego opowiadania. Doskonale wie, co myślę o jego dziele, i jest to zdania jak najbardziej pozytywne. Podobają mi się zachowania i reakcje Derpy, sądzę, iż jest to dobrze odwzorowana psychologicznie postać.

JAKIE TO SMUUTNE! DERPY ZGINIE NA KOŃCU ZASTRZELONA Z PROCY PRZEZ WHITE ARROW'A PRZYPADKIEM!

cBqp6.gif

Znaczy się, zje z nim muffinkę!

Obrazki w postach w tym dziale chowamy do spoilerów. Regulamin.~Dolar84

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krucjata komentarzowa ciąg dalszy!

 

Sam poprosiłeś mnie, bym rzucił okiem na "Pie Killera", więc jestem. Powiem szczerze i od serca, że warto było spędzić te kilka minut na czytaniu Twoich dwóch rozdziałów. Moje słowa będą tutaj przyjazne i spokojne, bo jest co chwalić.

 

Graj muzyko!

 

Zacznijmy od tego, jak wygląda tekst... Ładnie, bardzo ładnie. Do tego wszystkiego jeszcze błędów nie ma... prawie... Cóż, komentarze włączone są tylko dla zaufanych, to zrozumiałe, sam chyba zrobiłbym tak samo. Jednakże ja, niezbyt wyczulony na błędy, znalazłem trzy godne poprawienia drobiazgi: zjedzone słowo, jedno źle odmienione i głupio brzmiące zdanie. Jakoś wymyślę, jak Ci dać znać o nich.

Reszta jest lepsza, niż mógłbym chcieć. Tu nie będę się czepiał, poza tymi drobnymi mankamentami jest aż za dobrze.

 

Styl i narracja:

Po prostu powiem, że jest ok, bardzo ok. Nawet jeśli gdzieś się zgubiłem, to chyba sam sobie jestem winny, zbyt szybko chciałem to przeczytać. Forma tekstu jest tak przystępna, jak tylko może być, klimat nawet że udało się zachować. Przyznaję, jestem pod wrażenie.

 

Dlatego, żeby nie było za wesoło, pogadajmy sobie o fabule... :D

Nie no, przesadzam. Tutaj też nie mam czegoś, czego bardzo mógłbym się doczepić. Co nie zmienia faktu, że kilka mniejszych uwag.

 

Cóż... Cechą takich opowiadań jest to, że ostatecznie będę się mógł na ten temat wypowiedzieć dopiero po lekturze całości. Przyznam jednak, że zdołałeś mnie zainteresować, czyli jakiś sukces już osiągnąłeś. Sand Dust jest postacią wysokiego kalibru i z całą pewnością będzie wzmacniał to opowiadanie. Podoba mi się jego podejście, podoba mi się archetyp dobrego-złego gliny. Świetne też komponuje się z Dextusem, ten kontrast między minotaurem, a zwykłym kucykiem, którzy jakby zamienili się charakterami... Wspaniałość.

Za to Pie Killer jest lipny. Dla mnie mało różni się od typowego łotra. Brakuje jeszcze upiornego śmiechu i kota szefa mafii do głaskania. Fakt, bije na głowę wielu złoczyńców z fików, ale jednak... dla mnie to mało. Gdy widzę takiego wariata, chcę kogoś poziomu Batmanowego Jokera. Tu akurat zostawiłeś mi nielichy niedosyt.

I jedna rzecz, nie byłbym sobą, jakbym tego nie wypomniał. W jednym miejscu tekst jest autoparodią. Poważnie. Nie wiem czy oglądałeś "Szklanką po łapkach" ze świętej pamięci Nielsenem, ale tam bardzo to wyeksponowali. Motyw złego bossa, który zna nasze myśli, zanim jeszcze je wypowiemy. "Pewnie zastanawiacie się, dlaczego Was tu przywiodłem..." Bawi mnie to jednak tak mocno, że nie mogę się złościć. Na Twoje szczęście. :D

 

Ponieważ nie mam już jak mówić o tym, co jest (8000 słów to sporo, ale jednak... mogło być więcej), skupię się na tym, co moim zdaniem powinno być. Czekam na zaskoczenie. Chcę leżeć na podłodze powalony potęgą Twoich pomysłów. Chcę zwrotów akcji, kolejnych, wspaniałych motywów, zaplanowanej całości. Ufam Ci, dlatego moje oczekiwania są ogromne.

 

Tak czy siak zdejmuję czapkę z głowy i kłaniam się. To jest dobre.

 

Pozdrawiam i życzę Ci tego, by było jeszcze lepiej!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...