Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
kotekipiesek

[Zabawa] Skąd wziął się wasz nick

Recommended Posts

Eevee :3 -Jakoż iż to mój ulubiony pok. No i jest trochę kotowaty dodałam więc ':3' Żadnego głębszego myślenia

Kawaii-Hipsta-Neko-Lampa - Obmyślony przez cudowną Octavię ~ Złączenie mojej hipstowatości uroczości i kotowości złączone z przedmiotem stworzyło jakże cudownego nicka, a zarazem pseudo odzwierciedlenie mnie x3 

Proste wytłumaczenie: nazwa owocu lub połączenie mojego nazwiska(Mazur) z imieniem(Karolina) + jeszcze zdrobnienie tego co wyjdzie

Edited by Malinusia

Tak bardzo kreatywnie mój nick wziął się od mojego pseudonimu z podwórka, a ten wziął się od nazwiska.

PISKLAKOZAUR złożyłem z dwóch wyrazów:
Pisklak-to Nazwa własna. Imię mojego ptaszyska- nimfy, bardzo czepliwej, drażliwej i słodkiej ;)
O - to spójnik :rainderp:
-zaur, to kawałek wyrazu zaczerpnięty od Tyranozaura. :1xkfz:
I tak właśnie powstała Equestria ^^

• Upvote 1

tak jestem Sosnowski, tylko nie lubię jak ktoś zwraca się do mnie po nazwisku

tak to jest akceptowalne przeze mnie stwierdzenie (znaj łaskę pana :rainderp:)

Mój nick?

A więc pochodzi on od mojego nazwiska, które jest nieco dłuższe. Nie ma to nic wspólnego z tą starą walutą, czy też tymi dolnośląskimi krakersami. Od nazwiska. Jednak sam na to nie wpadłem, żeby się tak nazywać. Mówiono tak na mnie od bodajże podstawówki. Jednak, z uwagi, że mam starszego brata, to on był pierwszym "Talarem". Dlaczego też czasem występuje także pod nickiem "mlodytalar", co miało oczywiście znaczyć młody = młodszy.

Tak czy siak, bardzo podoba mi się ta "ksywka" i nie lubię, gdy ktoś mi się notorycznie zwraca po imieniu. Jestem Talar i koniec.

Mój nick:

Dayan od Sayan z serialu Dragon Ball, tyle, że S zmieniono na D. Nick tak naprawdę wymyślił kolega mojego taty, tak na szybko jako nick do poczty e-mail na Wirtualnej Polsce. Ojciec mówił mi, że to będzie moja poczta w przyszłości, wtedy byłem dzieciakiem, dawno jak to dostałem komputer na mikołaja i później doszedł Internet.

Jak do tej pory ojciec nadużywa mój nicka Dayani na Wirtualnej Polsce, a ja już dawno mam własną pocztę na tlenie i koncie Google. Nick na tyle mi się spodobał, że zacząłem go używać na Reactorze, pierwszym forum na jakim założyłem konto.

Później to już historia mojej aktywności na internecie (Youtube, parę innych serwisów, portali i stronek.), wszędzie ten nick (i ich kombinację) używałem, gdziekolwiek na internecie.

Ale to potem wyewoluowało i powstał nick DayanDey. Dayan jako przeróbka Sayana z DragonBalla plus Dey jako lubiłem oglądać swego czasu program na TVN DominoDay organizowanym corocznie święcie przewracania i podbijania rekordu największej ilości klocek domina. Obecnie tego już nie ma.

Przerobiłem Day na Dey aby brzmiało bardziej po polsku. Z tą różnicą, że "y" czyta się jak "j", ewolucja to niechybne kombinacje neologizmów. Dayan, DayanDey, Dayani, Deyras (jako imię mrocznego elfa do jednej z gier przegladarkowych), i inne.

Najdłuższy nick jaki wymyśliłem (jako żart forumowy) to Dayan Deyras Dey al pacino Diabolo Pomidoro von Bismark (albo Ghul, nie pamiętam). 

Na Yotube używam nick DayanDey.

Na forach Dayan.

Resztę no nie wiem... w grach?

Można mnie znaleźć w wyszukiwarce Googla.

Edited by Dayan

A czy ja jestem tą rrrrrrainbow daaaaaaaaash? Nie! AppleDashie to może i połączenie dwóch imion, ale chyba ma to jakiś sens!

No więc...

Była sobie dziewczyna, która uwielbiała jabłka xD Jako 5-latka jej ulubioną literą była L. Lubiła wszystkie słowa z tą literą. Stąd Apple.

Była najszybsza z dziewczyn jak Rainbow. Poza tym kiedy zaczełam naprawę lubieć kucyki z g4 to Dashka była pierwszym kucykiem, którego lubiłam (kiedy niezbyt lubiłam MLP była to Twilight). A bardzo spodobało jej się zdrobnienie, które wymyśliła Pinkie - Dashie~

A jak się pewnie domyślacie tą dziewczyną byłam ja.

Lisica-chan...?

Powiem szczerze - pierwszy człon z początku nie miał mieć jakiegokolwiek związku z lisami ( :ming: ), ale z moim pierwszym OC - Lis, ale imię jej było, za krótkie, aby powstał "normalny" dłuższy nick więc dodałam końcówkę "ica", i tak powstał pierwsza część nazwy. :ming:

Drugi człon dodałam później, kdy to Szanowna Panna Mrs. Octavia zwróciła się do mnie per "Lisica-chan", a jako, że i się przypodobało to dołączyłam go do nick`u i tak powstała aktualna wersja mojej nazwy.

Teraz już wiecie :ming:

Kruczek, od nicku w csie "KruK" w którego przegrałem około 3 lata. Van Dort, jako znak małżeństwa z Nocturnal i symbol świetnego filmu Tima Burtona.

Mój jest prosty po prostu czytałam książkę, a tam jedna główna bohaterka tak się nazywała i tak zostało.

Mój nick pochodzi od jedynego tematu MLP z innego forum, który to pomagałem utworzyć. Temat ten nazywał się "BroniesiPegasis", zaciekawiła mnie ta nazwa i gdy dołączyłem na MLPP, to wybrałem sobie właśnie tę nazwę. :rwink:

zmieniłam nick, więc nowa historia.

Otóż od jakiegoś czasu jestem podmieńcem i szukałam odpowiedniego imienia popracowałam z tłumaczem google i znalazłam Keyhole to znaczy Dziurka. A zmieniłam nick z dwóch powodów pierwszy wspomniałam, a drugi to to że mi pasuje do avka, a tamten był głupi.

Potrzebowałem nowego nicku do tego forum. Akurat leciała "Lekcja historii klasycznej" J. Kaczmarskiego -> Juliusz Cezar -> Cytaty -> "Civis pacem parabellum". Nie chciałem, żeby nick był kojarzony z pociskiem 9x19 mm, więc dodałem pasujące mi słowo ze słownika. Ta da!