Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym pochwalić się swoim pierwszym Oryginalnym Charakterem. Jestem z niego bardzo dumny, mam nadzieję, że się wam spodoba.

lxwRTts.png

Imię: Cień Krwi

Rasa: Alicorn

Wiek: 666 lat

Cechy: zła, mściwa, wierna, bezlitosna

Uroczy Znaczek: półksiężyc ociekający krwistoczerwoną krwią

Oczy: krwistoczerwone

Grzywa: krwistoczerwona

Ogon: krwistoczerwony połączony z różowym

Sierść: krwistoczarna

Pochodzenie: Cesarstwo Mroku

Status Społeczny: Księżniczka Mroku

Historia: Cień Krwi to córka Księżniczki Celestii - została przez nią stworzona w rytuale wymagającym m.in. cukru oraz różnych słodzików. Niestety pojawił się mały problem - do mieszanki, z której Cień została później ulepiona wpadł kawałek Końsykańskiego kapelusza. Niestety Celestia tego nie zauważyła i kontynuowała swój rytuał. Jak łatwo się domyślić, nie skończyło się to dobrze - zamiast kolejnego, słodkiego kucyka powstała Cień Krwi - mrok wcielony. A stało się to równo 334 lata po wygnaniu Księżniczki Luny na księżyc, gdzie przygotowywała ona swą własną Armię Ciemności. Cień Krwi została wygnana na północ (bo gdyby znalazła się na księżycu to mogłaby pomóc Koszmarowi Księżyca w ucieczce), gdzie doskonaliła swe zdolności korzystania z magii śmierci i zła. W wieku 66 lat stała się prawdziwą mistrzynią, lecz to jej nie wystarczyło. Pragnęła większej potęgi. Z tego właśnie powodu przez kolejne 66 lat uknuła spisek mający na celu zdetronizowanie Księżniczki Celestii i zdobycie władzy nad Equestrią. Prawie by się jej to udało, gdyby nie ci cholerni przodkowie Grzywowej Szóstki, którzy z pomocą Elementów Harmonii zdołali ją odeprzeć i pozbawić niemalże całej mocy. Swoim ostatnim zaklęciem zdołała przenieść się do alternatywnego wymiaru, gdzie czas płynął inaczej. Spędziła tam 666 lat na doskonalenie siebie i swojej mocy. Odpowiednio odmierzyła czas tak, że jej powrót pokrył się dokładnie z tysięczną rocznicą wygnania Księżniczki Luny na księżyc. Koszmar Księżyca zaplanowała powrót z całą swoją Armią Ciemności, która została jednak przechwycona przez Cień Krwi, która w mroźnych krainach północy stworzyła z jej pomocą własną Armię Mroku. Aktualnie znajduje się na misji infiltracyjnej mieszkając w chatce na obrzeżach lasu Everfree korzystając z uprzejmości i beztroski tutejszych kucyków. Korzystając ze swej potężnej magii zmusiła już Pinkie Pie do zamordowania Rainbow Dash, co pozwoliło jej pochłonąć duszę tęczowego kucyka. Zdaje sobie sprawę, że jej magia jest niczym w obliczu Magii Przyjaźni, więc postanowiła zlikwidować to zagrożenie - podmieniła Pinkie Pie wspomnienia na fałszywe oraz stworzyła klona Rainbow Dash będącego całkowicie pod jej kontrolą. A to zaledwie początek jej Wielkiej Rewolucji Mroku...

 

Proszę tylko o poważne komentarze, bardzo się starałem i nie życzę sobie tutaj komentarzy jakichś żałosnych trolli, które nie umieją wymyślić własnych OC, więc wszystkich tylko hejtują.

Edytowano przez Burashi Kuteru
  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

została przez nią stworzona w rytuale wymagającym m.in. cukru oraz różnych słodzików

 

 

Jak rozumiem, miała być słodka, ale nie wyszło :rainderp:

 

Uroczy Znaczek: półksiężyc ociekający krwistoczerwoną krwią

Oczy: krwistoczerwone

Grzywa: krwistoczerwona

Ogon: krwistoczerwony połączony z różowym

Sierść: krwistoczarna

 

Krrrrrwista jak stek!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nigdy tu nie wchodzę, ale tytuł posta mnie zaintrygował... nie zawiodłem się xD

 

Ponadto, radzę zajrzeć tutaj, przed tworzeniem kolejnych OC:

http://mlppolska.pl/watek/4190-zanim-stworzysz-oc/

 

EDIT:

Mina BM w avatarze Niklasa idealne by pasowała gdyby zobaczył takiego "kuca" w Ponyville, made my day :D

Edytowano przez bester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie oceniam OCeków, ale to imię skłoniło mnie do uczynienia drobnego odstępstwa.

 

Postać jest tak OP, tak alicornowato-przebajerzona, że to MUSI być trolling/humor. Ewentualnie nie wiesz jak powinien wyglądać normalny OC, co zdarza się nowym bronym.

Edytowano przez Gandzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo tych 6 tutaj ? xD to jest śmieszne xD

Poza tym jej grzywa wcale nie jest krwisto czerwona tylko najzwyklej czerwona. Krew jest bardziej w kolorze burgundu czyli jednymi słowy ciemniejsza i nie taka neonowa.

+ Krwistoczerwona krew ?  :twilight3:  no co ty powiesz xD

Czemu wszystko jest krwiste ??? Krew jest krwista czarny jest krwisty  :o 

 

ja tu od hejtowania nie jestem ... sama mam mrocznego alicorna którego wszyscy się czepiają ale myślę że aż takiej złej postaci która w historii ma same szóstki to ja nie mam xd

i nie zrobiła bym sobie takiej c: ale to twoja postać ^^ rób co chcesz c: 

Edytowano przez VileRaven
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby troll jest słaby.

 

Było już wiele takich przedstawień stereotypów, więc idea tworzenia takich postaci - że tak to określę - wypaliła się. Ni to śmieszne, ni żenujące.

 

nie życzę sobie tutaj komentarzy jakichś żałosnych trolli, które nie umieją wymyślić własnych OC, więc wszystkich tylko hejtują.

 

A więc widzę, że masz żal do większości osób oceniających autorskie postacie, tak? Oczywiście. I zamiast przedstawić sensowne argumenty, Ty wolisz uciekać się do wycieczek osobistych, wyzywania od ''żałosnych trolli'' oraz twórczych nieudaczników. Myślisz, że podstawą do szczerej oceny jest brak własnych postaci? Cóż, mylisz się. Istnieją osoby, które rysują kucyki (w tym OCetki) na zamówienie. Zawsze można zwrócić się do owych rysowników, bądź - w 'najgorszym' razie - stworzyć coś dobrego w PonyCreatorze. Co do pozostałych aspektów postaci, jest wiele, ale to wiele świeżych motywów, które mogą zostać wykorzystane w historii postaci. Więc, z łaski swojej, nie rób z oceniających ameb bez własnych umysłów, niezdolnych do sklecenia czegokolwiek dobrego. Poza tym, nie trzeba być wykwalifikowanym twórcą, aby ocenić postać.

 

Ale w końcu niby - argument ''oni brzydko mówią, bo sami nie umieją!'' jest bardzo popularny.

 

Podam prosty przykład - nie trzeba być mechanikiem samochodowym, żeby stwierdzić, czy samochód się popsuł, czy nie. Każdy człowiek ma pewne poczucie estetyki, i ogólną orientację gustu, jeśli chodzi o dowolny twór wywodzący się z danego uniwersum - ocenia je wedle swoich kryteriów, wyraża się o nich za pomocą samodzielnie formułowanych zdań. I często zdarza się, że owe zdania mogą być sformułowane w taki sposób, że mogą sprawiać wrażenie, iż ich ton może być chamski. Owszem, chamstwo często się tam przewija, lecz jest to lepsze, niż słodzenie i tworzenie sztucznego obrazu rzeczywistości - wprowadzanie twórcy w błąd, a późniejsza prawda może okazać się dla twórcy 'cięższa' niż pierwsza szczera opinia.

 

Krytykę bowiem doceniać trzeba w każdej postaci, o ile oceniający zdobył się na konkretne uzasadnienie swej oceny, i nie ważne jest, czy był przy tym chamski, czy nie. O ile nie przekracza granic normy i kultury wypowiedzi, da się z takim kimś porozmawiać. Zresztą, bogatsza krytyka autorskich postaci daje dużo więcej możliwości; można wymienić się argumentami, dyskutować.

 

Jeżeli podchodzisz do tego w sposób ''nie obchodzi mnie zdanie innych, bo robię to sam dla siebie'' nie jest to na miejscu, jeżeli publikujesz swój twór. Jeżeli publikujesz coś, musisz liczyć się z tym, że nie każdy podziela Twoje poglądy i będzie oceniał postać wedle własnych kryteriów, więc oświadczenie, że robi się coś samemu dla siebie jest w tym wypadku nieporozumieniem. To jest po prostu do przewidzenia. Rozumiem, że każdy twórca ma własny gust i to on w dużym stopniu decyduje o postaci. To jest oczywiste. Jednakże, niech autorzy spodziewają się tego samego od krytyków, jeżeli już ktoś twierdzi, że nikt nie ma nic do jego kryteriów względem postaci. Ot, co.

 

Poza tym - skoro żywisz taką niechęć do krytyków Ocetów, co chcesz osiągnąć poprzez stworzenie takiej na siłę - stereotypowej postaci?

 

Niemniej, życzę powodzenia i pozdrawiam.

 

sama mam mrocznego alicorna którego wszyscy się czepiają

 

Żadni wszyscy - nie czepiałem się AŻ TAK, wymieniłem tylko parę drobnych aspektów postaci, które nie przypadły mi do gustu. ;)

Edytowano przez Tric
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Żadni wszyscy - nie czepiałem się AŻ TAK, wymieniłem tylko parę drobnych aspektów postaci, które nie przypadły mi do gustu. ;)

 

Wiem... CZasami nawet chciała bym je poprawić ale niestety cięzko mi się rozstać z każdym nawet złym aspektem mojej postaci bo nazbyt się do niej przywiązałam by coś w niej zmieniać c:

 

Ale Powiem ci iż zamierzam stworzyć dodatkowo OC'ka klaczke pegaza która ze względu na fascynację magią jednorożców została iluzjonistką :3 

Tylko jeszcze nie wymyśliłam jej wyglądu xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pora na trolla!
trundle-junkyard.jpg

Pierwsza sprawa - cyrk początkowy jako atomówki w wersji hieloł?! Brakuje tylko jeszcze chili i con carne do smaku... REMOLADA RAZ!
Druga - knucie przeciwko Celestii. Boooring.
Trzecia - magia śmierci i czarna? Hej, ja chcę różową magię albo w kolorze ciemnej burgundy!
Czwarta - córka Celestii? Boing Boing!
Piąta - wygląd? ŚWIĘTY GRANAT RĘCZNY! Hallelujah!
Szósta - mam multum OC i nawet w tym aliska, ale to co tu widzę... Panie! Cysterna wody święconej RAZ, BITTE!
Siódma - daltonizm jest zaraźliwy! KRWISTOCZARNY UAAAAAA, ZAJEDWABNA SPRAWA!

A teraz poważnie. OCek koszmarny i idealny jako przykład wyjątkowo złej konstrukcji czegokolwiek. Jakby to "coś" pojawiło się w Ponyville, od razu wezwaliby egzorcystę, księdza i do tego koronera. Historia tak sztampowa i głupia, że aż mi się przypomniało pytanie z roboty "czy ten kebab drobiowy jest z kurczaka".
Troll? nothing+special.jpg.
Jak powaga - original.jpg

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Dobra, będę starzelał: zdenerwowała ciebie masa kiepskich, często niesamowicie przesadzonych postaci, oraz ich autorów nie przyjmujących żadnej krytyki, bo "to jest mój oc i to mi się ma podobać"? Z tego powodu założyłeś to konto, aby sparodiować ich wypociny i napisać o postaci tak nieprawdopodobnej, że aż rzyć ściska?

Zgadłemzgadłemzgadłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mam alikorna, według niektórych mrocznego. Ale ten OC mi się zbytnio nie podoba, wręcz przeciwnie. Czy wszystkie alikorny o czarnej sierści muszą być złe i psychopatyczne?

Swoją drogą to ogon ma różowy, to jakieś błony śluzowe są :MJTQO: ? Różki jej nie pasują, podobnie jak te oczy, skrzydła nawet mi się wizualnie podobają- czyżby Celestia zaciążyła (wiem, że nie ma takiego słowa) jakiegoś gwardzistę Luny i to właśnie oznacza ten mroczny rytuał? Bransolety wyglądają zbyt egzotycznie i nie pasują do konwencji postaci. Jej historia jest wybacz, ale dziurawa jak sito. Brakuje o tym jak zdobyła, CM, dlaczego została wygnana (każdy kucyk był potencjalnym pomocnikiem Nightmare Moon), nie rozumiem o co chodzi z Armiami Ciemności i Mroku. Wstawka o Ponyville jest bez sensu. Czy najeźdźca przejmowałby się byle wiochą? I jakby wyeliminowanie skuteczne Elementów Harmonii nie wystarczyło.

 

A poważnie, good trolling bro :twilight2:

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyczepię się tylko tego, że obrazek nie pokrywa się z opisem. Nie ma znaczka nie krwistoczerwonej, krwistej sierści, zalewającej krwią to wszystko. Bloody hell! Poza tym trolling nie jest zły. Doceniam, że pamiętałeś o odpowiedniej, narowistej pozie. Choć zgodzę się, że Over Poweria na razie wygrywa w kwestii ultimate OP alicornów 4fun xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jeżeli OC nie jest pisane wedle ustalonego scenariusza to zaraz wszyscy flejmią. O co wam chodzi? To jego twórczość i jestem zadowolony, że takie OCki się pojawiają bo to urozmaicenie. Jak patrzę na te wszystkie "normalne" to już mnie mdli. Trochę zrozumienia dla wyobraźni drugiego człowieka nie zaszkodzi. Tym bardziej, że wszyscy jedziemy na jednym wózku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem to twórczość własna. I choć mi się nie podoba, to on ma jak najbardziej prawo do tworzenia takich postaci. Bo nie ładne co ładne, ale to co się komu podoba. Jednak dziury w historii postaci powinien załatać. Niech ta kucykopodobna istota ma nadany sens istnienia i tylko tyle (a może aż tyle). Wówczas ocenię jeszcze raz. Tylko zastanawiam się, czemu mroczne kucyki zawsze muszą być złymi psychopatami (przypomina mi to powergamerów na LARPach i syndrom nieszczelnego balonika- ale gra terenowa rządzi się innymi prawami niż OCki :rdblink: ). I tak się zastanawiam- czym objawia się wierność tego kucyka? Ma jakiś przyjaciół? Dlaczego chce obalić Celestie, o co tu tak właściwie chodzi, bo nie rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ylthin- to całkiem możliwe i w ogóle, ale za dużo widziałam tego typu pomysłów na postać LARPową by nie brać pod uwagę innej możliwości. Tutaj jest OP demoniczny alikorn, a w biografiach postaci elfie księżniczki, czarodziejki, pół smoki wychowane przez orków, ujeżdżające jednorożce i zabijające tęczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...