Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/11/2016 in all areas

 1. 4 points
  >implying, że ktoś będzie pisać w nowych tematach Zgłaszam zażalenie, bo te moderacyjne ubeki, powtarzam - moderacyjne ubeki - bezpodstawnie usuwają mi posty, by potem po latach dać warna. To jest dramat, że na tym antyuserskim forum opiekunowie działów nie są w stanie powiedzieć, że Arłuka zbezczeszczono, że on ma z milion odwołanych warnów, że to nie jest czymś wartym, żeby nie usuwać mu postów bez dania racji. Będzie was Celestyna tuczyła ciastami, a potem połykała w całości. Ta opadnięta wskazówka, Zegar taki-a-taki, będzie wam odbierał prawo do odwołań i wstawiał bany za głupotę. Ja mam to w poważaniu, bo i tak prawie tu nie siedzę. Możecie mi dać bana, wylecę na Księżyc jeszcze dzisiaj, bilet już kupiony. To jest właśnie /mlptrollska/, ta /mlptrollska/ umierająca. Nie dość było obalić Turretów, nie dość było próbować robić zmiany. To przez takich jak wy, userów bez ambicji, co umieją tylko postować w tematach typu "walnij z główki w klawiaturę i pokaż, co ci wyszło", nic się tu nie zmieni, bo jesteście nic nie warci, szarakami jesteście. A wam, kochani, którzyście dawali mi repki, którzy bronili mnie, gdym był banowany bezpodstawnie - dziękuję, bo to jest garstka userów, w sumie nawet ciężko mi wymienić. Szkoda było tylu banów, szkoda było kręcić shitstormy, nie warto było zrobić nic dla was.
 2. 3 points
  Witajcie! Z tej strony Gandzia. Tym razem przerwa między kolejnymi numerami "Equestria Times" była krótsza niż poprzednie. Mamy nadzieję utrzymać takie tempo. Przy okazji musieliśmy jednak zmniejszyć liczbę stron – tym razem jest ich "tylko" 68 – jednak staraliśmy się je zapełnić interesującymi Was treściami. Nie jest to jednak jedyna zmiana w stosunku do poprzedniego wydania. Nastąpiła też drobna roszada personalna – Verlax skończył swoją karierę wicenalczelnego (szkoda, wykonywał kawał dobrej roboty), zaś jego miejsce zająłem ja. Przejdźmy jednak do najważniejszej kwestii - co przygotowaliśmy dla Was tym razem? Moim zdaniem – same dobre rzeczy. Cahan oceniła Mane 6, Macter zrecenzował nowe "Equestria Girls", Zodiak zaś porozmawiał sobie ze znanym na zachodzie polskim artystą – FoxInShadowem. Nasi reporterzy zawitali też na Krakowski Ponymeet 12.4. Nie zapomnieliśmy też o fanach fandomowej literatury, gdzieżbyśmy śmieli! Oprócz kilku krótkich fanfików anglojęzycznych oceniliśmy też bombę – "Kryształowe Oblężenie" Spidiego. Oprócz tego standardowo – przegląd muzyczny, publicystyka, felietony i recenzje gier. Pozostaje mi już tylko życzyć przyjemnej lektury. Do zobaczenia w następnym numerze!
 3. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 4. 2 points
 5. 1 point
  Odnośnie "Please Nibble Responsibly" - okolice szyi i twarzy mogą być... hmm, erogenne, a u koni wzajemne skubanie się zębami (np. w okolicach kłębu) jest oznaką przyjaźni. Coś jak iskanie się u małp. Skubanie uszu jako motyw fabularny ma więc pewne (naciągane, bo naciągane, ale zawsze jakieś) podstawy. Artykuły Cahan były mocno subiektywne, ale ciekawe, poruszyły także dość ważny problem z serialem - sposób przedstawiania i rozwój postaci, które są nie zawsze najlepiej poprowadzone. Felietony. Jeśli chodzi o wiadome anglosaskie święto - nie widzę problemu. Owszem, może się wydawać nie na miejscu w porównaniu z bardziej refleksyjnymi, "rodzimymi" świętami. Owszem, jest obce, importowane - ale razi nas to raczej przez brak dystansu w czasie, w końcu nikt jakoś nie krzywi się na choinkę, którą ściągnęliśmy bodaj z XIX-wiecznych Niemiec. Patriotyzm i kłótnie o tenże - kilka ważnych naprawdę słów i refleksji... ale nie obraziłabym się za nieco dłuższą, bardziej rozbudowaną opinię. Artykuł Verlaxa o wrestlingu był... krótki. To na pewno. Kilka słów ogólnikowego wstępu, a potem podsumowanie kilku imprez - jako osoba mało zaznajomiona z tą formą rozrywki (pomijając kilka pojęć, dwa żarty na krzyż i gry wideo) czuję dość spory niedosyt i ogólny zamęt. Kto, z kim, czemu mam się przejmować?
 6. 1 point
  Wow, kolejny numer pojawia niespodziewanie niczym hiszpańska inkwizycja. Pierwszy plus to recenzje fanfików razem z zachętą do przetłumaczenia - może spróbuję swoich sił? Oceny odcinków - też dobrze, ale spodziewałem się, że pojawią się recenzje więcej niż dwóch osób. Ten sam zarzut też w kierunku recenzji nowej części EG. Felieton o wrestlingu - kolejny plus, spodziewam się w następnym numerze opowieści o romansie prezydenta Trumpa z WWE. Felieton Cahan o Mane 6 był niezły, ale już czytałem coś podobnego tej samej autorki, chyba jeszcze w Brohoofie. Po lekturze w kolejce do obejrzenia i posłuchania są kolejne produkcje fandomu. Trochę szkoda, że nie było żadnych komiksów, ale trzeba się cieszyć z tego co jest. Podsumowując, nowy numer był wart przeczytania i oceniam go na 8/10. Pozdrawiam i czekam na kolejne numery. P. S.: Są jeszcze wolne miejsca w redakcji? Chętnie spróbowałbym swoich sił. Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
 7. 1 point
  Zasadniczo to niewiele jest na rynku gier parodii, a szkoda bo nieco absurdu jest wskazane w życiu realnym, jak i wirtualnym.
 8. 1 point
 9. 1 point
  Ukończyłem South Park: Kijek Prawdy. Krótko - rozwalił konkurencję na kawałki. SR4 czy Deadpool mogą jej całować pięty (o ile Cartman wyrazi zgodę). Humor klozetowo-kontrowersyjny, ale mnie kupili. Wyśmieli tu chyba wszystko, a sama gra jest porządnie wykonanym RPGiem. Polecam.
 10. 1 point
 11. 1 point
 12. 1 point
  klejnoty harmonii... phi, nie rozśmieszaj mnie
 13. 1 point
  Zdrowia, szczęścia i słodyczy, tego użytkownik życzy.
 14. 1 point
  Życzę dolarów, Panie Dolarze Najlepszego
 15. 1 point
 16. 1 point
  Abyś nie stracił zapału do organizowania Konkursów Literackich! Straciłbym wiernego czytelnika. Pozdrawiam
 17. 1 point
 18. 1 point
  Wchodząc w pliku odmęty Na coś ciekawego jak na autora liczyłem Brak rymów, niepełne, błędy, przekręty Jednak się przeliczyłem... Wpierw, po słowie nie ma spacji, zamiast niej Jest znak interpunkcyjny Zwykły rzeczownik odczasownikowy od małej litery (z natury swej) Jest i jeden błąd seryjny: Imperius, Malthael Auriel, Inarius Tyrael, Itherael Tyle jest imion, jeden scenariusz I nic też nie wiemy Kto z kim i dlaczego Dlatego też i my chcemy Rozwinięcia fika tego. Bez całej kompozycji Nie można oceniać całości A z aktualnej mej pozycji Mówię: nie rób błędów, nie rymuję by podkreślić ten fragment, także tego, cześć.
 19. 1 point
 20. 1 point
  To jest klasyk, MOTORHEAD BITCH!!!!
 21. 1 point
  Jakie książki polecam? No cóż... - Saga wiedźmińska (wraz z opowiadaniami, napisał Andrzej Sapkowski) - Trylogia Andrieja Diakowa czyli Metro 2033 do światła, Metro 2033 w mrok i Metro 2033 za horyzont (jak dla mnie najlepsze z uniwersum Metro 2033) - Na zachodzie bez zmian, Trzej towarzysze (to dotyczące pierwszej wojny światowej, napisane przez Ericha Maria Remarque.) - No i oczywiście o stalkerach, czyli wszystkie S.T.A.L.K.E.R.y od Michała Gołkowskiego. (Nie polecam zaczynać od sztywnego, jest dość specyficzny.)
 22. 1 point
  Pomijając formę Arłukowego zażalenia (która jest swego rodzaju perełką, nie powiem), to zażalenie jest słuszne, bo ukryty (nie usunięty) post był jak najbardziej na temat toczącej się rozmowy. Został naturalnie przywrócony.
 23. 1 point
  A czy logika nie jest częścią matematyki? Nauczy się. Będzie pod górkę, ale z dobrym nauczycielem, odpowiednią ilością czasu i wysiłku oraz dobrym nastawieniem da radę opanować chociaż podstawy. Programistą czy matematykiem może nie zostanie, ale maturę czy przedmiot na studiach zda. Ale ja jestem biologiem, biologia to nie nauka, bo nie liczysz zadań, tylko uczysz się o blastoporach i kroisz dżdżownice.
 24. 1 point
 25. 1 point
  Typowy niespełniony belfer, który myślał, że coś w życiu osiągnie, ale osiągnął nic..i teraz się mści na ludziach bo ma pewnie kiepskie życie zawodowe i może i poza zawodowe też... Eh. Ja tym bym pewnie nie rozwiązał bo z matmy zawsze byłem słaby. Ale teraz na szczęście już nie muszę się tym martwić. Studia prawnicze są od tego wolne. Na szczęście.
 26. 1 point
  Prawda, byli uważani, może nie do końca za ateistów, ale za osoby, które nie pasują do porządku publicznego. Ot, odmawiali udziału w spotkaniach i wydarzeniach, które powinny obowiązywać każdego rzymianina. Temu ich tak nie lubili, nie chcieli się asymilować xd W ogóle chrześcijaństwo było traktowane jak sekta przez i judaistów i rzymian. Zmieniło się to dopiero później, gdy Konstantynopol zrozumiał jak opłacalna jest religia chrześcijańska i ją zalegalizował. W ogóle @White Hood polecę ci dobrą książkę na temat Konstantyna, jeżeli cie ten temat interesuje. Nie skupia się tylko na religii, ale jest tam również sporo o niej. A religijnej otoczki nie było, bo wtedy chrześcijaństwo miało bardziej filozoficzny charakter i koncept. Przynajmniej z tego co mi wiadomo.
 27. 1 point
  Bo to odpowiedzialny zawód, a stróże prawa powinni prezentować wysoki poziom?
 28. 1 point
  Zadanie jak najbardziej adekwatne myślę dla tej grupy wiekowej. Może i sprawi problem dzieciakom, ale raczej nigdzie się w życiu nie da zajść bez próbowania i stawiania poprzeczki wyżej. Im wcześniej młodzi będą mieli styczność z takimi zadaniami tym szybciej ogarną te tematy. Zadanie opisane przyjemnie i przejrzyście. Rodzice zamiast pierdzielić głupoty powinni się zabrać za pomoc i naprowadzić dziecko na odpowiednie myślenie jak rozwiązywać zadania. Ale mamy społeczeństwo takie gdzie każdy potrafi narzekać i nic nie robić. Łatwiej powiedzieć że nauczyciele ssą i zamęczają uczniów zamiast spróbować pomóc. Ale tak chyba było od zawsze i się to zapewne nie zmieni. Banda rozpuszczonych bachorów i winnych rodziców, którzy potrafią myśleć tylko o rzeczach ważnych dla nich. Nie pomyślą co jest naprawdę ważne dla dziecka, rozwój osobisty, przygotowanie do nadchodzących większych wyzwań. Lepiej trzymać młodych w bańce ochronnej. Przed jakąś przemocą fizyczną czy psychiczną ok czasem nadmierne zamartwianie się wychodzi na dobre, ale niestety tutaj jestem za "systemem". I przykro Major. Człowiek w tym wieku powinien mieć wykształconą jakąś gamę podstawowych umiejętności. Jestem mat fizowcem, a musiałem się męczyć z geografią, biologią, chemią, przedsiębiorczością, historią. Wszystko jest po części przydatne czy tego chcemy czy nie. Inaczej stalibyśmy się bandą idiotów skupionych na jednym celu w życiu. Prawie jak roboty. Uważam że to co w szkole jest przydatne, mimo że często bywa przesadzane jak chociażby srogie wymagania z języka polskiego często chociaż też ma to jakiś cel wyższy.
 29. 1 point
  Jak coś może być poważne i w postaci kolorowych kucyków jednocześnie? Wyobraźcie sobie, że tłumaczycie jakiemuś kumplowi, że znacie zaje*isty serial animowany, o poważnych postaciach itd., a jak kumpel się pyta o nazwę, to mu mówicie My Little Pony. W ogóle po co robić z tego poważny serial? Serio, dajcie mi jakiś logiczny argument, dlaczego MLP powinno być bardziej poważne? Że niby co, mają o złych wpływach narkotyków mówić, jak w "historii zaginionej skarbonki"? Że mają walczyć ze złem, przypłacając za to zdrowiem bliskich? Mają się ruchać? No dobra, przesadzam, no ale broniaki wolą raczej spokojne i miłe odcinki kuców (w końcu się od tego zaczęło) i nawet tak znikoma liczba odcinków z wybuchami, walkami i epickimi scenami wielu ludziom się nie podoba. A jak dla kogoś to i tak za mało, to polecam fanficki, choć jeżeli dla kogoś finał 4, 5 i 6 sezonu jest za mało poważny, grube z was hipstery. sry za nieład oraz kompletny brak wartości tego posta, ale jestem pół zmęczony i tak bezmyślnie zabrałem się za pisanie
 30. 1 point
  Ja tutaj jedynie dorzucę jedynie taką rzecz. Wiele razy spotkałem się z czymś takim, że np. jakaś osoba nie lubi gejów, bo ma znajomego "pedała", który lubi wspominać o tym, że gejem jest. I rozumiem, że taka osoba może irytować, lecz nie można uznawać go za jakiegoś "przedstawiciela" danej grupy. Zamiast gadać, że jest on pedałem czy coś, powiedz po prostu, że jest on zje*aną osobą, bez mieszania do tego orientacji. Jak w głupi sposób potrąci cię kierowca samochodu to chyba nie zaczynasz uważać, że wszyscy kierowcy to debile? Spotkasz natrętnego geja? Jest on po prostu głupim człowiekiem. Spotkasz nadętego "lewaka"? Jest on gównianym człowiekiem. Spotkasz upartego hipstera? Jest on wkurzającym człowiekiem. Nie ma po co podpinać pod to poglądy, wyznanie, upodobania czy orientacje. Pomyślmy, ile jest natrętnych, upartych, wkurzających i po prostu głupich ludzi, którzy nie podpinają się pod żadne takie grupy.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00


 • Regulamin Forum
 • Ogłoszenia
 • Ekipa Forum
 • Złóż Podanie


 • For Glorious Equestria
 • Przyjaźń to Magia WIki
 • Bronies Polska
 • Bronies na DeviantArcie
 • Ponymemes
 • 6pony
 • Klub Konesera Polskiego Fanfika
 • Sparkle Subs
 • Kącik lektorski Bronies Corner
 • Lailyren Arts


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...