Skocz do zawartości

Czego oczekujecie w sezonie V?


Aretra

Recommended Posts

Taaa... oczekiwania macie wygórowane, jeszcze do tego dodać, że Celestia zostaje Führer'em, a Luna Obersturmbannführer'em. Zakładają partię w której kuce otrzymują te oto resorty:

 

Pinkie - Ministerstwo Propagandy Equestrii

Twilight - Ministerstwo Koordynacji Międzyokręgowej Equestrii

AJ - Ministerstwo Rolnictwa

Rarcia - Ministerstwo Pracy Equestrii

RD - Ministerstwo Lotnictwa

Fluttershy - Ministerstwo Wojny (paradoks?)

Derpy - Ministerstwo Poczty Equestrii

Cheerilee - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa

Big Mac - Ministerstwo Spraw Zagranicznych (on taki wygadany)

CMC - Celestiajugend :crazytwi2:

itd.

 

 

Dobra, a teraz na serio. Od V sezonu oczekuję lepszych zwrotów akcji i mniej głupawych historii (jak chociażby zachowanie AJ w odcinku "Somepony to Watch Over Me").

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej intryg.

Więcej zniszczenia.

Antagonistów, którzy mają charakter i fajną przeszłość.

O! I jeszcze żeby Luna i Celestia bardziej przypominały charakterem te z komiksów.

 

Tsaa.. Jak najbardziej jestem za tym. Niestety, nie zapominajmy, że to jest i będzie POUCZAJĄCA bajka dla małych dzieci..

Edytowano przez Aretra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tsaa.. Jak najbardziej jestem za tym. Niestety, nie zapominajmy, że to jest i będzie POUCZAJĄCA bajka dla małych dzieci..

Ale też nie zapomnijmy o tym co wierna firma Has(no)bro potrafi zrobić dla pieniędzy i większej sprzedaży zabawek. (jak w przypadku animacji z finału sezonu 4 :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oczekiwania? Cóż, jestem wielkim fanem czarnych charakterów, tak więc moje propozycje będą się z nimi ściśle wiązały. I będą zapewne w dużej mierze nierealne, heh. Popatrzmy...

 

1. Powrót Sombry - nie ukrywam, chętnie bym go znowu zobaczył na ekranie. To mój ulubiony villain z serialu, a do tego pamiętając, że - według słów McCarthy - nie żyje, oznaczałoby to powrót zza grobu. Yay dla rytuałów tego typu! Drugie yay dla liszy, upiorów i ogólnie nieumarłych! Z drugiej strony jednak, boję się trochę, iż mogliby to wszystko straszliwie zepsuć i tylko jeszcze bardziej zaszkodzić wizerunkowi Króla. Powrót musiałby spełniać więc podstawowe warunki - po pierwsze, należałoby go naprawdę dobrze umotywować i wyjaśnić i ogólnie przeprowadzić, żeby cały motyw nie był tylko zwykłym fanserwisem. Po drugie - żadnego reformowania w stylu Discorda! Nah, nie znoszę tego motywu. U draconequusa to się mogło jednak jeszcze w miarę sprawdzić, bo on akurat nie był nigdy postacią stricte "złą", tylko tricksterem. A przynajmniej ja go tak zawsze widziałem.

 

2. Złoczyńca pochodzący z okresu po wygnaniu Nightmare Moon - to przecież było 1000 lat! TYSIĄC! I przez cały ten czas w Equestrii nie pojawił się nikt, kto stanowiłby większe zagrożenie? Myślałby kto, że wszelkie złe typy wypełzałyby ze swoich nor właśnie w tamtym okresie, a nie, gdy w kraju są dwa alicorny w porywach do czterech. Wiem, pojawia się oczywiste pytanie, że skoro Celestia poradziła sobie z nim wtedy sama, to jakie ten złoczyńca miałby mieć szanse teraz? Cóż, w tej chwili widzę dwie, dosyć proste odpowiedzi - wykorzystanie elementu zaskoczenia albo zdobycie większej mocy, niż poprzednio. Nie obraziłbym się też, gdyby pierwsze skrzypce przy powtórnym pokonaniu go grała Celcia - Twilight i spółka mogłyby ją tylko przy tym wspomóc (bo niestety, skoro serial jest o nich, to nie może ich przy tym w ogóle nie być). Miło byłoby przecież w końcu zobaczyć, że Pani Dnia jest naprawdę potężną istotą, która potrafi wziąć sprawy we własne kopyta. A kto mógłby być takim złoczyńcą? Może jakiś kucowy odpowiednik Draculi? Kto mógłby być lepszym przeciwnikiem dla władczyni kontrolującej słońce? Motyw jednocześnie mógłby przywołać ponownie Flutterbat, którą wampir wziąłby na swoją narzeczoną...

 

3. Złoczyńca knujący przez cały sezon - to chyba moje największe niespełnione marzenie dotyczące serialu, heh. Czy nie byłoby interesujące, gdyby problemy, z jakimi Mane6 radziłyby sobie przez kolejne odcinki (nie wszystkie, oczywiście), były przejawami czyichś knowań? Wynikiem zakulisowych działań jakiejś nieznanej siły, która ujawniłaby się dopiero na koniec sezonu? W jego trakcie natomiast mogłyby się pojawiać wskazówki, które sugerowałaby, że w Equestrii rozgrywa się jakaś wielka intryga... ale których pełen sens wyłoniłby się dopiero w finale. Och, marzenia.

 

4. Złoczyńca niepowiązany z magią - zauważyliście, że wszyscy główni antagoniści mieli moce magiczne? Chciałbym, żeby ten motyw został przełamany. Niestety, biorąc pod uwagę to, że Twilight i spółka same operują magią, czy to harmonii, przyjaźni, czy tęczowymi mocami, byłoby to zapewne nieziemsko problematyczne. Co można im przeciwstawić, co też nie byłoby jakąś formą magii? Do głowy przychodzi mi tylko TECHNOLOGIA, ale co sprawdziło się w "Kung Fu Pandzie 2", może niekoniecznie sprawdzić się u kucyków. Heh, chyba żeby zrobić podobnie jak w "Arcanum", gdzie obie dziedziny ze sobą nie współgrają... Tutaj musiałoby to chyba być jednak nieco bardziej jednostronne i silna technologia po prostu osłabiała okoliczną magię, utrudniała jej działanie albo w skrajnych przypadkach wyłączała ją w ogóle. Hmm, tylko takim złoczyńcą raczej nie mógłby być żaden potwór, czy inny demon, tylko przedstawiciel jakiejś bardziej rozumnej, cywilizowanej rasy... może jakiś gryf? Przy okazji mogłaby wtedy powrócić Gilda i się trochę zrehabilitować, heh. Ale to najpewniej tylko kolejne marzenie nie do spełnienia. 

Edytowano przez Malvagio
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co serial zaskakiwał mnie bardzo pozytywnie, więc wystarczy mi że utrzymają ten poziom. Podobają mi się wstawki robione pod fandom, dodają serialowi kolorytu i są jego nieodłączną częścią, więc takie wstawki jak najbardziej tak. Poza tym:

 

Odcinek poświęcony naszym księżniczkom, jeden bądź obu.

Odcinek o tym jak Discord uczy się czegoś o przyjaźni.

Odcinki musicalowe.

Odcinek przygodowy, podróżniczy.

Postać Starswirla.

Powrót szalonej księżniczki Twilight, która pogrąża Ponyville w chaosie.

Kucyki morskie i inne nowe gatunki.

Ciekawy odcinek o Pinkie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-Mniej Rarity (Wurst poni :flutterage: ), i może więcej Applejack

Emmm... masz ją jakby... na avatarze.

A Applejack Ci mało, hę? I nie pisz publicznie tak. Fani Rarity sobie nie życzą. Dziękuję.

 

Nie mogę niczego oczekiwać.

Twórcy i tak np. wymyślają antagonistów z dupy, kierują ten nieśmieszny motyw ze Znaczkową Figą itd.

Nie ma co liczyć na powrót wspaniałego Sombry. Widać, ze wpakowali go na siłę, by potem go za przeproszeniem udupić. Nieładnie.

Chciałabym tylko więcej książęcych piosenek. Zwłaszcza z Luną. Jednak to nie koncert życzeń, moi drodzy </3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Psy na diamenty nie mają mocy magicznych, ani Gildia. Ahuizotl z resztą też. Fajnie byłoby zobaczyć jego i Dzielną Doo jeszcze raz i jeszcze raz

 

Tyle, że Gilda i psy na diamenty nie są głównymi antagonistami. 

 

Ja do swej listy dodam tylko tyle, że chcę by postacie poza Twillight i RD w końcu zaczęły się porządnie rozwijać bo nic się nie zmieniły od pierwszego sezonu, a jak każdy wiemy z wiekiem się zmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby twórcy przestali robić z Pinkie coraz większą idiotkę, bo w 4 sezonie to już była tragedia, a w 1 jeszcze ją lubiałam.

Żeby RD wróciła do bycia nietaktowną jak wcześniej, a nie zwyczajnie chamską, jak w 4 sezonie. Wcześniej też ją lubiłam, ale teraz jej cechy zostały bardziej wyolbrzymione i to już nie jest fajne.

Żeby Spike w końcu zrobił coś porządnie lub poszedł po rozum do głowy i np. przestał robić za murzyna u Rarity. Błaaaaagam, niech to rzuci i niech mu się nagle spodoba Sweetie, a Rarity ogarnie, że zachowywała się wobec niego jak pinda. Jak będzie taki odcinek to uznam go za najlepszy ever. ;_;

Żeby Flash nie pojawił się ani na sekundę.

Więcej Discorda, oczywiście użytecznego w ciekawy sposób.

Tyle samo udziału postaci drugoplanowych co w 4 sezonie, ale niech nadal pozostaną drugoplanowe, żeby fandom mógł sam snuć domysły.

Żey pojawiło się więcej rzeczy z Celestią, które zbliżą ją trochę do odbiorców. I gdzie jest jej feniks?

Żeby wróciła Chrysalis. 

Żeby rzeczywiście pojawiło się dziecko Chrysalis oraz córka Cadence/Armora (tylko niech maja dobry wygląd godamnet!).

Żeby pojawił się jakiś fajny moment Celestia/Discord jak pod okniec 4 sezonu. :D

Żeby AJ miała większą rolę.

Żeby było parę odcinków z udziałem Luny lub wyłącznie dla niej.

Więcej miejsc i ciekawych lokacji w Equestrii!

Więcej gryfów.

I żeby CMC w końcu dostały te swoje nieszczęsne znaczki! -.-"

Edytowano przez Burning Question
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A ja chcę tylko, żeby twórcy nie sugerowali się oczekiwaniami Bronies  :crazy:

It's Hasbro! What do you  expect?!

 

A teraz lista:

-więcej podróży i przygód

-coś o najlepszej księżniczce

-co z nimi :chrysalis:  :sombra2: ?

-CMC z Babs

-czy nasze pegazy są sierotami :fluttercry2:  :rainbowcry: ?

-co z pozostałymi 2 siostrami Pinkie?

- :derp3: Ja znowu umiem mówić!(wiem żądam tabu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Coś o rodzinach Mane6

- Znaczki CMC (dłużej chyba nie wytrzymam!)

- Powrót Trixie, lub LD

- Dużo podróży

- Kolejna przygoda niepokonanej Daring Do

- Oby nie było nowych mocy typu Rainbow Power

- Nowy ogier (błagam, choć jeden nowy)

- Może coś typu "Rocznica założenia Cloudsdale"

Edytowano przez Kleofas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak w skrócie:

 

1. Bardzo lubię czarne charaktery w MLP, więc chciałbym, żeby było ich jak najwięcej. Liczę na powrót Chrysalis (Sombra też nie byłby zły, ale mniej prawdopodobny) oraz pojawienie się nowych antagonistów (odkurzenie Grogara i może ktoś zupełnie nowy). No i Scorpan, choć on już zły raczej nie jest.

 

2. Starswirl Brodaty - byłem pewien, że zobaczymy go w finale IV sezonu, jednak twórcy wciąż każą nam czekać na ten moment. Tzn. w sumie go zobaczyliśmy, ale wiadomo o co chodzi. Niech powróci z przeszłości (albo Twilight i spółka przeniosą się w przeszłość), coś w tym stylu.

 

3. Może jakieś nowe zebry? Odcinek poświęcony rodakom Zecory.

 

4. Jak nie lubię shippingów, tak relacja Discorda z Celestią zawsze wydawała mi się interesująca... Nie mówię, żeby ich oficjalnie ze sobą zeswatać, ale jakieś drobne przesłanki (coś w rodzaju bukietu i mrugnięcia z ostatniego odcinka) przyjąłbym z zadowoleniem.

 

5. Chyba najważniejsze: żeby ta cała akcja z nowym zamkiem nie zmieniła przesadnie "profilu" Mane 6. Jeśli teraz wszystkie staną się wielkimi szychami, to serial może stracić swój klimat. Jasne, może to też być zmiana na lepsze, zależy jak twórcy by to rozegrali... Mimo wszystko, wolałbym zachować status quo.

 

Zapewne zapomniałem o kilku rzeczach, jednak najważniejsze punkty chyba zawarłem. No i pomijam oczywistości typu "dużo świetnych piosenek", bo na to akurat mamy gwarancję.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby było tylko bardziej epicko oraz żeby rozwinęli trochę charaktery naszych bohaterek + wnieśli coś do serialu co nie będzie tylko w jednym odcinku.

Resztę zostawiam naszym nowym scenarzystom, którzy ostatnio zostali podobno przyjęci:

Nie spieprzcie tego.

 

I więcej odcinków pisanych przez M.A. Larsona <3 W sezonie 4 go nie było ale na 5 powraca :3

 

BhW1HvN.jpg

 

Taki tylko meme, bo tak naprawdę lubię Larsonka :wow:

Edytowano przez Arturro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chciałbym, żeby w końcu zrobili jakiś porządny odcinek poświęcony Lunie, coś w stylu mojego ukochanego "Luna Eclipse". Mogli by pokazać gdzie mieszka, oraz jej mhroczną gwardie królewską.

 

2. Więcej epickich lokacji i miejsc np. kraina, z której przybyli Tirek i Scorpan, oraz sam Scorpan.

 

3. Oczywiście odcinek z Luną i Apple Bloom.

 

4. Kilka fajnych walk jak w końcówce 4 sezonu, ale nie za dużo.

 

5. Może coś o historii Equestrii.

 

6. Uwielbiam odcinki wnoszące coś do uniwersum, więc nowe zaklęcia i nowe stworzenia.

 

7. Brezzies - ich głosiki po prostu niszczą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-czy nasze pegazy są sierotami :fluttercry2:  :rainbowcry: ?

Prawdopodobnie tata RD pokazał się przez chwilę w jej wspomnieniu w odcinku "Games Ponies Play".

http://www.fimfiction-static.net/images/story_images/127953.png?1377740150

 

Co do FS - nie wiadomo.

Z przykrością stwierdzam jednak, iż AJ jest sierotą.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wish, I wish, I wish.... 

*jakiś odcinek w 100% o Lunie :lunaderp:

*więcej z życia backgroundów (Vinyl, Lyra, itp.)

*niech no wreszcie CMC dostaną swoje znaczki, bo ich historia troszku się naciągana robi :bemused:

*żeby Spike trochę wyrósł

*żeby nie było żadnych ślubów Twi...

 

Naprawdę ktoś chce, żeby kucyki się skończyły i ten sezon był ostatnim? :shock: Moje zdanie jest takie, że serial ewoluuje, by bardziej podejść pod gusta dorosłych widzów, postacie się rozwijają, pojawiają się 'smaczki', które dają pole dla interpretacji i rozwinięcia broniakom... 4 sezon był dla mnie najlepszy i niech broń Boże się nie kończy na 5!! :wow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciąży nad nim jakaś nieokreślona trwoga, że "to będzie ostatni sezon!!!" i wszyscy zaczynają się zwijać z bólu.

To się nazywa zespół abstynencyjny, tak jak po odstawieniu jakiegoś środka psychoaktywnego :crazytwi2:

A tak serio, to wątpię osobiście by serial się skończył... po prostu ktoś z moich poprzedników piszących tutaj stwierdził, iż chciałby by sezon 5 był tym ostatnim- a to była moja odpowiedź :)

Hasbro na pewno nie zakończy serii póki są widzowie i widzom się podoba. Pieniążki, zabawki, itp, itd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Broń Boże tylko nie Crystalis

2. Sombra staje się dobry i wychodzi za Cielęstię

3. Dużo więcej Discorda

4. Dużo mniej Mane 6

5. Tirek ucieka z pierdla i ma nowy master plan.

6. Może coś o genezie świata albo w końcu jakieś miejsce które nie jest Equestrią

7. Gryfy

8. Więcej przeciwników z G1

9. Okazuje się, że Cielęstia była zła od samego początku i chciała wykorzystać mane 6 do swoich złowieszczych celów.

10. Odcinek o Derpie.

11. CMC po raz kolejny nie zdobywają znaczków.

12. Okazuje się, że w Equestrii żyją elfy a Lyra jest ich zboczoną ero fanką.

13. Scorpan zostaje mentorem Spike'a i robi wszystko aby ten przestał być taką pierdołą.

14. Okazuje się, że podmieńce są tylko efektem klątwy, która (jak w każdej bajce) zostaje zdjęta przez głupiego, który ma zawsze szczęście.

15. Podróż w mroczną przyszłość, która i tak nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by nie przeszkadzało, gdyby MLP skończyło się na 5 sezonie JEŚLI następny miałby być na siłę i tracił na jakości. Wolę mniej a porządnie i uważam, że dobry twórca wie kiedy coś zakończyć mimo, że łamie tym serca fanów. Ale jeśli poziom nie zacznie się obniżać, to jak najbardziej będę za powstaniem kolejnych sezonów. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...