Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod gradobiciem fików" Edycja druga.


Dolar84

Recommended Posts

Witajcie ponownie!

 

Skoro pierwsza część "Gradobicia" spotkała się ze sporym zainteresowaniem to raz jeszcze postanowiliśmy uraczyć Was kolejną wiązanką tematów.

 

Raz jeszcze przypomnę na czym rzecz ma polegać (wiem, nudziarz ze mnie) - uczestnicy dostają 10 zagadnień i w wyznaczonym czasie mają napisać krótkie opowiadania na przynajmniej trzy z nich (w kolejnej edycji ta poprzeczka zostanie podniesiona!). Po upływie wyznaczonego czasu osoby które przedstawiły co najmniej trzy opowiadania zostaną ocenione przez jury w składzie SPIDIvonMARDER i Dolar84. Uczulamy na jedną rzecz - choć opowiadania mogą się ze sobą fabularnie łączyć, to jednak każde będzie oceniane jako indywidualna całość (tak Sun, to do Ciebie :crazytwi: ).

 

Czas przejść do regulaminu:

 

1. Limit słów - po 1500 na jedno opowiadanie

 

2. Czas oddawania prac - 23:59 31.07.2015

 

3. Opowiadania muszą być w klimacie MLP

 

4. Formatem obowiązującym jest wysłanie linków do google docs w których będą prace. 1 link = 1 opowiadanie. Przypominam, że po opublikowaniu opowiadania nie można dokonywać w nim żadnych zmian, tak więc proszę pamiętać o wyłączeniu opcji edycji/komentowania aż do ogłoszenia wyników. Jednocześnie prace można opublikować w dziale po zakończeniu terminu ich wysyłania, ale przed ogłoszeniem wyników.

 

5. Wszystkie swoje prace proszę umieszczać w jednym poście, edytując go w razie potrzeby.
 

6. Jeżeli chodzi o tagi - są one dowolne zarówno w liczbie jak i rodzaju (z wyłączeniem gore/clop) z wyjątkiem zagadnień, gdzie wyznaczono tag. W takim wypadku rzeczony tag musi zostać użyty, a temat z kolei jest dowolny. 

7. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.
 
8. Przystępując do konkursu uczestnicy akceptują w całości powyższe postanowienia.

 

Zagadnienia (po pięć od każdego z sędziów):

 

1. Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą

2. Ostatni jednorożec

3. Jak zostać Księżniczką

4. TCB

5. Syndrom Sztokholmski

6. W oku cyklonu

7. Czarne skrzydła, czarne słowa

8. Dla większego dobra

9. Odgrzewany kotlet

10. Prawda boli

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania to zadawajcie je w temacie - odpowiedzi udzielimy jak najszybciej.

 

Warunki podane, termin ustalony, zagadnienia wypisane... to na co jeszcze czekacie? Rozgrzewać klawiatury i do boju! Życzymy powodzenia!

 

Let the chaos begin!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba czytał Petera Beagla  :rwink: Niech będzie, trzeba dobrać tagi i ruszać.

 

Edit: Znalazłem coś ciekawego:

 

Wystartował druga edycja

 

 

Dwa pytania:

 

1) gdzie tu błąd,

2) skąd to jest.

Edytowano przez Sakitta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 słów to niewiele więcej od tytułu PROF.S.JONALNEJ pracy naukowej ^^

 

Przykładowo:

 

Szczegółowa i akademicka analiza ceramicznych materiałów wykopaliskowych kultury łużyckiej grupy łódzko-berlińsko-magdaleńskiej pochodnych z prac budowalnych odcinka 666 autostrady państwowej A0 z odcinka Kozie Dupy Wielkie - Boże Nigdzie Mazowieckie, z sezonu wykopaliskowego 1939-1945 przy współppacy Uniwersytetu Świnoujśkiego z Kaszubkism Uniwersytetm Ludowym (KUL).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni już konkurs wisi a ja go nie zauważyłem? Brawa dla mnie. 

Tematy co prawda trudniejsze niż poprzednio, ale coś się wymyśli żeby was pokatować.

 

edit. Dolar jak widzę pamięta moje kreatywne podejście do poprzedniego konkursu. Tym razem obiecuję, ze to będą indywidualne twory, zwłaszcza, ze nie mam pomysłu jak je połączyć w całość.

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przecie nie da. Trzeba zebrać drużynę, ochronić pierścień, dostać się do Mordoru, stoczyć epicką bitwę i zniszczyć pierścień. Przecie to strasznie dużo roboty

Cóż, i ja kiedyś myślałem jak zrobić porządną historię nie przejmując się limitem i teraz mi to Dolar wypomina. 

Dobra, limitem się przejąłem z innego powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cóż, i ja kiedyś myślałem jak zrobić porządną historię nie przejmując się limitem i teraz mi to Dolar wypomina.

 

Ja Ci to wypominam bo jestem wredną kanalią :D

 

A tak na poważnie to jestem ciekaw, czy kiedyś swoją historię z poprzedniego konkursu będziesz kontynuował, bo na pewno jest tego warta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak się przecie nie da. Trzeba zebrać drużynę, ochronić pierścień, dostać się do Mordoru, stoczyć epicką bitwę i zniszczyć pierścień. Przecie to strasznie dużo roboty

 

Wszystko się da. Weźmy przykład z mistrza. Ernest Hemingway przy alkoholu z kumplami założył się o dychę, kto napisze najkrótszą smutną opowieść. Wygrał w jednym zdaniu:

 

Na sprzedaż: buciki dziecięce, nigdy nie założone.
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak na poważnie to jestem ciekaw, czy kiedyś swoją historię z poprzedniego konkursu będziesz kontynuował, bo na pewno jest tego warta.

Brak mi 2 rzeczy żeby to kontynuować. Mianowicie czasu i pomysłu (z resztą o ile dobrze pamiętam, chciałeś też zobaczyć dalsze losy kuców które wywołały koniec świata (zanim opadł)). Prawda jest jednak taka, że, jeśli chciałbym to zmienić w coś dłuższego, to musiałbym chyba zacząć od początku.

 

A na razie pora zmagać się z problemem limitu słów, bo brakuje mi bodajże z 500 wolnych słów żeby skończyć pierwszy fanfik. (nie mylić z pierwszym tematem). Tym razem będzie się chyba trzeba po konkursie zatroszczyć o wersję rozszerzoną. Choć pewnie i tak nikt poza komisją tego nie czyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da.

 

A próbowałeś przypiąć zszywaczem wodę do drzewa? Mi się udało.

 

"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne. Nie ma rzeczy nieopłacalnych, są tylko źle sprzedane. Nie ma rzeczy źle sprzedanych, są tylko źle przeprowadzone negocjacje"

Edytowano przez White Hood
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A nie prościej z użyciem torebki foliowej?

 

Najczęściej powtarzaną u mnie zasadą jest: ,,każdy problem ma tysiąc rozwiązań". Cóż, nie zamierzam tego robić w praktyce, dlatego napisałem to, co od razu pojawiło mi się w głowie, ale twój pomysł rzeczywiście jest lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tym razem udało mi się coś skrobnąć. Możliwe, że później dopiszę jeszcze jakieś kolejne opowiadania (jeśli złapie mnie przypływ natchnienia), ale na razie wrzucam tę minimalną wymaganą liczbę.

 

W kolejności powstawania:

 

Temat 8: "Dla większego dobra" - Poświęcenie [sad]

 

Temat 2: "Ostatni jednorożec" - Jeden dzień [slice of life], [sad]

 

Temat 9: "Odgrzewany kotlet" - Ślub [Komedia]

 

EDIT! Dorzucam kolejną pracę:

 

Temat 10: "Prawda boli" - Ekspedycja [Dark], [sad]

 

I kolejny edit, raczej ostatni:

 

Temat 5: "Syndrom sztokholmski" - Czarny kryształ [Dark], [sad]

 

Życzę miłej lektury.

Edytowano przez Malvagio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...