Skocz do zawartości

Overwatch


The Silver Cheese

Recommended Posts

15 minut temu Sosna napisał:

hmmm a cóż takiego ci uczyniła moderka, że traktujesz ją jak zieloną zarazę?

 

Discorsowi chyba chodzi o trochę zbyt perwersyjnie prewencyjną postawę :P takie wkroczenie z młotem jeszcze zanim rozpoczął się shitstorm? Trochę niefajnie, bo dyskusja była do tej pory kulturalna. Skazana na porażkę pod względem przekonania którejkolwiek ze stron do zmiany poglądów, ale kulturalna i na temat :D

 

BTW Discors nie zgodzę się z twoim hasłem overpriced i overhyped. Pierwsze z nich mógłbyś najzupełniej w świecie zmienić na Blizzardpriced :v albo ewentualnie obruszyć się, że CoD wychodzi co roku za 150zł i powiedzieć, że to wina Activi$ion, a nie, że najnowsza część ich strzelanki jest zbyt droga. Wina polityki firmy i przyzwolenia rynku, który łyknie wszystko, co mu się poda - ktoś pamięta jeszcze, kiedy dobre premierowe gry wychodziły za 100zł, a nie 150-170? Ja pamiętam :v

Co do overhyped, to spójrz na to z innej strony - to majstersztyk marketingowców Blizzurda. Jeszcze nikomu nie udało się tak dobrze sprzedać gry zanim w ogóle powstała, nikt chyba nie wyprodukował do niej takiej ilości materiałów promocyjnych. Wydaje mi się, że Zamieć zaczyna powoli otwierać nowy rozdział w dystrybuowaniu gier - w taki niepokojący, Iphonowy sposób, ergo: jesteśmy świadkami rewolucji i tego, jak działa konsumpcyjne społeczeństwo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Ever3Tree napisał:

ktoś pamięta jeszcze, kiedy dobre premierowe gry wychodziły za 100zł, a nie 150-170? Ja pamiętam

 

A pamiętasz, jak takie edycje standardowe umieszczano w dużych pudełkach i były one wyładowane różnymi dobrami, które teraz nie istnieją, a jak już, nazywa się je edycją limitowaną? Ja pamiętam :v 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DDB Greyjoy

Znowu nie podałeś ŻADNEGO ARGUMENTU + co to w ogóle za logika:

Quote

Argumentem jest sam fakt istnienia wad

??????????????????????????

Także ja uznaję temat za zamknięty.

Ps. Reszty nie czytałem, bo mam dosyć tego co piszesz. Naprawdę dosyć, i nie tylko ja.

Edytowano przez MasterOfRainbows
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu Niklas napisał:

A pamiętasz, jak takie edycje standardowe umieszczano w dużych pudełkach i były one wyładowane różnymi dobrami, które teraz nie istnieją, a jak już, nazywa się je edycją limitowaną? Ja pamiętam :v 

 

Co prawda to nie było do mnie, ale zgadzam się w pełni. Za czasów gier wypakowanych gadżetami jeszcze nie za bardzo mnie one interesowały, ale pamiętam je w sklepach. To smutne, że teraz nie dość, że gry są o wiele droższe to jeszcze zazwyczaj dają nam samą płytkę, nawet bez instrukcji. 

 

A jeśli o Overwatcha chodzi to szkoda, że wersja z gadżetami zawierała jedynie gadżety cyfrowe. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu MasterOfRainbows napisał:

Ps. Reszty nie czytałem, bo mam dosyć tego co piszesz. Naprawdę dosyć, i nie tylko ja.

 

Najpiękniejszy przykład samozaorania w dyskusji, uwielbiam takie kwiatki.

 P.S. Jeśli nie doczytujesz argumentów przeciwnika, to nic dziwnego, że nie wiesz, o co mu chodzi. A chodzi mu, w dużym skrócie, o fanboystwo, którym ten wątek z lekka trąci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Ever3Tree said:

 P.S. Jeśli nie doczytujesz argumentów przeciwnika, to nic dziwnego, że nie wiesz, o co mu chodzi. A chodzi mu, w dużym skrócie, o fanboystwo, którym ten wątek z lekka trąci.

Przeczytałem tylko to co ten koleś mi odpisał, czaisz?

Reszta nie dotyczy wątków które mnie interesują.

#KończcieTąDurnąDyskusję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24.09.2016 at 19:03 Ever3Tree napisał:

Co do overhyped, to spójrz na to z innej strony - to majstersztyk marketingowców Blizzurda. Jeszcze nikomu nie udało się tak dobrze sprzedać gry zanim w ogóle powstała, nikt chyba nie wyprodukował do niej takiej ilości materiałów promocyjnych. Wydaje mi się, że Zamieć zaczyna powoli otwierać nowy rozdział w dystrybuowaniu gier - w taki niepokojący, Iphonowy sposób, ergo: jesteśmy świadkami rewolucji i tego, jak działa konsumpcyjne społeczeństwo :P

 

 

Nie jest to żadna nowość. Wielkie akcje marketingowe w branży growej już się zdarzały, u nas w Polsze choćby Wiedźmin 3 był hajpowany nawet w hipermarketach, był reklamowany w TV, nie mówię już nawet, że był dosłownie WSZĘDZIE w internecie. Blizzard w końcu wykorzystał swój dział animatorów do promocji gry już przed premierą zamiast tylko produkować trailery i filmiki z gier. I to był strzał w dziesiątkę, bo filmiki Blizzarda ogląda masa osób nawet niezainteresowanych grami - a po części była ta grupa niezainteresowana, bo gry Blizzarda dopiero w ostatnich latach zaczęły się zmieniać i casualizować, wcześniej tylko D3 było casualowe. Teraz jest HS, HotS i właśnie OW, które nie wymagają podjęcia dodatkowego etatu w domu, żeby coś w nich zdziałać, a takie były i nadal są WoW i SC2. 

 

Ale co do tych wyników sprzedaży, to GTAV sprzedało się lepiej - OW jest na 2 miejscu pod względem sprzedaży w pierwszym tygodniu. :drurrp: W każdym razie, Blizzard żadnej rewolucji nie dokonuje, po prostu z Overwatchem wyszło im wszystko chyba nawet powyżej ich własnych oczekiwań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu Airlick napisał:

Ale co do tych wyników sprzedaży, to GTAV sprzedało się lepiej - OW jest na 2 miejscu pod względem sprzedaży w pierwszym tygodniu. :drurrp: W każdym razie, Blizzard żadnej rewolucji nie dokonuje, po prostu z Overwatchem wyszło im wszystko chyba nawet powyżej ich własnych oczekiwań. 

 

Tak, ale przy GTA trzeba wziąć pod uwagę, że jest to produkt, który miał już wypracowane swoje miejsce na rynku i nikomu nie trzeba było go przedstawiać. Gracze wiedzieli, że dostaną (a przynajmniej powinni :v) to, co w poprzedniej części, tyle, że lepiej, a że twórcy mieli od jakiegoś czasu tendencję do robienia rzeczy naprawdę dobrze, to i ludzi nie trzeba było przekonywać do kupna. W przypadku Overwatcha Blizzurd trochę eksperymentował z formułą gry i podpierał się tylko własną marką, a nie renomą gry (kolejny raz przytoczę Diablo 3, które pewnie gdyby nie Diablo 2 sprzedałoby się znacznie gorzej).

Niemniej zgadzam się z całością twojej wypowiedzi, zaś hype to teraz jest na różne rzeczy taki, że aż strach z domu wyjść. Ale są i dobre strony tej sytuacji, filmy promocyjne Overwatcha czy teaser najnowszego Deus Exa były czymś, czego oglądanie sprawiło autentyczną przyjemność i zapewniło liczne doznania i estetyczne i lekko filozoficzne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sam piszesz, Blizzard miał swoją markę, która naprawdę WIELE znaczy na rynku. Blizzard to jednak jest legenda branży, co więcej - żywa legenda. Żadne inne studio nie ma fanów, którzy kupują od nich po prostu wszystko, bo wiedzą, że dostaną dobry produkt. Pod tym względem akurat porównanie Blizza do Apple jest jak najbardziej trafione, ale podczas gdy Apple przeciętne produkty hajpuje jako niestworzone cuda, Blizzard faktycznie wypuszcza naprawdę dobre, doszlifowane, pełne contentu gry, które mogą się niektórym nie podobać, ale nie da się im wytknąć poważnych wad. Tym bardziej gracze wcale nie kupowali kota w worku, że Blizzard wypuścił wcześniej już HotSa i HSa, gry kompletnie różne od dotychczasowych, więc w zasadzie nie było ryzyka, że tym razem eksperyment się nie uda. I pod tym względem sytuacja z OW jest w zasadzie analogiczna do GTAV. 

Edytowano przez Airlick
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
4 minuty temu Lucas napisał:

No i mamy screen Sombry!

  Ukryj zawartość

Wygląda dużo lepiej niż za pierwszym razem. Taka Assassynka z PM. :)

 

> cichy zabójca

> pistolet maszynowy

Wat :rainderp:

 

Ale model postaci ładny, pasuje mi. Ktoś w ogóle wie już w jakiej kategorii bohaterów wyląduje? Bo potrzebuję kogoś, kim będę umiał brać w "Obronie", a najbardziej ograny przeze mnie na tej pozycji Bastion jest bardzo sytuacyjnym pickiem :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minuty temu Ever3Tree napisał:

> cichy zabójca

> pistolet maszynowy

Wat :rainderp:

Haker to osoba atakująca z ukrycia, a jak już coś zmajstruje to bagno. :rainderp:

 

13 minuty temu Ever3Tree napisał:

Ktoś w ogóle wie już w jakiej kategorii bohaterów wyląduje?

Jedynie gdzie może wpaść, to do wsparcia lub tanków. A z racji, że to hakerka, to pierwsza opcja. Wiemy już, że bohater wsparcia nie musi koniecznie leczyć (np. Symmetra).

Spoiler

57faae051baa6_Screenshot2016-10-0922-52-

Dodatkowo Blizzard zapowiadają Nie-Sombrę, czyli innego nowego bohatera. Nic więcej o tym nie wiadomo, ale przypuszczam, że to czerwony robot z minigunem jako tank.

 

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były 3 modele Sombry:

- pierwszy nie miał maski

- ...co drugi,

- a trzeci już pokazałem.

Hakowałbym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#Edit

12 października już Halloween! :crazy:

[źródło]

#Edit2

Jeszcze lepiej. Będzie można już zacząć 11 paź. o 20:00.

#Edit3

19:29 i Hallowen już jest! :pinkie3:

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieda, panowie i panie, bieda.

 

Z trzech halloweenowych skrzynek nie wypadło mi jak dotąd nic ciekawego, żadnego fioletu chociażby, a jaram się nowymi skórkami jak kościoły w Norwegii. Drop rate chyba jakiś gorszy niż podczas igrzysk, z darmowej wypadła mi dosłownie tylko jedna powiązana z eventem znajdźka.

Tyle dobrego, że tym razem można sobie pożądane rzeczy kupić za walutę. To sobie chociaż skórkę do Zenyatty w końcu kupiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z darmowej dostałem skórkę Reinhardta :rariderp: A za kasę dobrałem świetną skórkę dla Any. I naprawdę to dobra rzecz, że można kupić te skiny za walutę, ale kurde... te najciekawsze są tak cholernie drogie xD 3000 za sztukę xD

 

A jak wam się podoba nowa rozróba? Moim zdaniem jest pieruńsko klimatyczną hordą, szkoda tylko, że mapa jest tak mała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...