Skocz do zawartości

Księga Wniosków i Zażaleń


Tarreth

Recommended Posts

 Pierwsze procenty jeszcze zrozumiem, ale te 60% to chyba jakieś nieporozumienie, gdyż NIE MA w starym (albo w nowym jest, tylko nie wiem o tym) taryfikatorze przewidzianej za to kary.

I tu skierowałbym rozmowę z powrotem w stronę BiPa. Łatwiej będzie orzec, co zostało zrobione nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co według moderacji znaczy "celowe łamanie regulaminu"? Jestem ciekawy.

To akurat jest logiczne.
Jeżeli ktoś zna regulamin i wrzuca link do zawartości z nim sprzecznej, to wówczas łamie go celowo. Proste, nieprawdaż?

W każdym razie, temat jest omawiany w dziale moderacji, więc możecie skończyć wylewanie żali, które i tak nic nie zmienią. Dlaczego? A no dlatego, że poszkodowany zgłosił się osobiście.

Jeżeli chcecie złożyć skargę na moderatora, zapraszam tutaj.

 

Kolejne posty w temacie będą karane, od rozmów macie sb 

Dziękuję, że nie muszę już tego pisać.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest logiczne.

 Tak, twoja wypowiedź ma sens i ją w pełni rozumiem, ale doprecyzuję trochę bardziej sens mojego pytania.

 

Bowiem głównie chodzi o to, że powód sam w sobie, by do procentów przewidzianych w taryfikatorze i regulaminie dodawać jeszcze do tego dodatek procentowy pod przykrywką "celowego łamania regulaminu", jest nielogiczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak, twoja wypowiedź ma sens i ją w pełni rozumiem, ale doprecyzuję trochę bardziej sens mojego pytania.

 

Bowiem głównie chodzi o to, że powód sam w sobie, by do procentów przewidzianych w taryfikatorze i regulaminie dodawać jeszcze do tego dodatek procentowy pod przykrywką "celowego łamania regulaminu", jest nielogiczny.

Załóżmy, że dany osobnik dostał już ostrzeżenie za dany wyskok, a mimo to go powtarza. Okres czasu jest zbyt duży, aby była to recydywa (załóżmy odstępy 3-4 miesiące), jednakże robi to ponownie. Wówczas jest to działanie celowe.
Jakby nie patrzeć, nie każdy musi znać regulamin (chociaż powinien), więc pierwsze warny zazwyczaj są w najniższej wartości, bądź są zwyczajnie słowne.

Wezmę to na swoim przykładzie zobrazuję:
Użytkownik łamie regulamin po raz pierwszy. Jeżeli nie jest to jakiś duży wyskok (aka Cupcakes lub orgia na pół forum, czy coś w tym guście) to najczęściej kończy się to na ostrzeżeniu słownym z mojej strony.
Ten sam użytkownik łamie regulamin po raz drugi, w ten sam sposób. Tym razem musi już otrzymać pełny wymiar kary. Jest spokój, na powiedzmy pół roku...
Użytkownik ponownie łamie regulamin w ten sam sposób. No, recydywa jak nic, jednakże odstęp czasu jest bardzo duży, więc (bądź co bądź) nie podchodzi pod ten punkt. Jednakże, skoro dostał już wa ostrzeżenia o to samo, to za trzecim razem robi to z pełną świadomością następujących konsekwencji, co jest niczym innym jak celowym łamaniem regulaminu.

Mam nadzieję, że teraz jest to jasne.

 

Nie. To forum jest od rozmów. /sb/ jest tylko dodatkiem do forum, nie forum do niego. Na forum wchodzi się po to, aby porozmawiać z innymi ludźmi, podyskutować. /sb/ jest od... sama nie wiem od czego.

I nie każdej osobie wchodzącej naforum musi pasować atmosfera na /sb/, ale to już swoją drogą. 

Naturalnie, masz rację. Jednakże, ten temat służy tylko i wyłącznie do składania wniosków lub zażaleń związanych z forum, nie prywatnych wycieczek czy pogaduszek. Od tego macie praktycznie całe forum, a nawet system prywatnych wiadomości, nie ten temat.

 

A może tak byście oddali taryfikator w końcu? :v Byłoby miło.

Taryfikator powinien służyć ekipie jako informacja, co i za ile. Użytkownicy nie muszą tego wiedzieć, ponieważ to nie oni ustalają wysokość punktową ostrzeżenia.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Nie. To forum jest od rozmów. /sb/ jest tylko dodatkiem do forum, nie forum do niego. Na forum wchodzi się po to, aby porozmawiać z innymi ludźmi, podyskutować. /sb/ jest od... sama nie wiem od czego.

I nie każdej osobie wchodzącej naforum musi pasować atmosfera na /sb/, ale to już swoją drogą. 

Forum jest od zabaw typu "Jebnij głową w klawiaturę i pośmiejemy się z tego co wyjdzie". Natomiast /SB/ jest... właściwie od tego samego.Rózni się tylko otoczka i osoby uczestniczące.

Taryfikator powinien służyć ekipie jako informacja, co i za ile. Użytkownicy nie muszą tego wiedzieć, ponieważ to nie oni ustalają wysokość punktową ostrzeżenia.

Mimo wszystko wolałbym wiedzieć ile mi grozi za jakie wykroczenie.

Edytowano przez ChrisEggII
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie nie ustalamy taryfikatora wykroczeń drogowych, a jednak jest on dostępny.

Mimo wszystko wolałbym wiedzieć ile mi grozi za jakie wykroczenie.

W porządku.

Nie mogę go zamieścić z miejsca, ponieważ znajduje się w zamkniętej części forum. Zobaczę, co da się zrobić w tej kwestii.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Składam zażalenie na to,że forum dyskusyjne staje się miejscem,gdzie ludzie boją się zostawić jakikolwiek post.

Bez przesady. Te miejsce jest bardziej liberalne od większości forów w internecie, na których się udzielałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, błagam was. Czy moderator wlepił ci ostrzeżenie za ten post? Czy dostanę "osta" za udział w zabawach? Czy mogę udzielać się w tym wątku? Czy mój avatar, który jest częścią tapety na komputer zrobionej przez kogoś innego sprawił, że dostałem ostrzeżenie za nie wspomnienie o jego autorze?

Mi raczej chodziło o to,że tematy stricte robione do dyskusji między użytkownikami są kwitowane "Od rozmów macie \sb/" Luzuj poślady,bro :v 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Docx nie każdemu się otwiera to ja to to zacytuję.

 

Cytuj

Zgłaszam zażalenie, że nie mam zielonego pojęcia dlaczego, ale nie mogę napisać żadnego posta, ani nawet wiadomości na pw. Do nikogo i nigdzie. Mogę jedynie wysyłać wiadomości z samymi załącznikami.
Pojęcia nie mam czemu tak jest, o co chodzi i w ogóle, więc jakby ktoś mógł to ogarnąć i naprawić, to będzie super.
Ratunku [*]

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyść cache przeglądarki, mi pomogło.

Ustawienia -> zaawansowane -> wyczyść dane przeglądania (lub podobne, zależnie od przeglądarki). Interesują Cię głównie pliki zapisane w pamięci podręcznej.

Edytowano przez Decaded
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu pepeh napisał:

Chcę tu zauważyć,że  nie działa opcja spoilerów.Nie ma  ich w opcjach,ani wpisanie komendy  też nie działa.

Było, spoilery tak w zasadzie istnieją, tylko że od zielonych wzwyż to działa. (źródło: temat z problemem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu Kuracyja napisał:

Było, spoilery tak w zasadzie istnieją, tylko że od zielonych wzwyż to działa. (źródło: temat z problemem)

Nie do końca, bo np. Dec też nie może używać spoilerów (a przynajmniej nie mógł jeszcze jakiś czas temu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam wrażenie, że ten portal zmienia się w wp.pl, może wywalcie działy o kucykach i załóżcie o Tusku i Kaczyńskim. Rejestruje się coraz więcej osób, które nie odróżniłyby Twilight od Bulk Bicepsa, ale za to spamują polityką.

Na początek bym sprawdził, czy te nowe konta ukrywają IP (np przez TORa), bo to może być np. jedna osoba. Dalej trzeba by pomyśleć o jakiś ograniczeniach, np. na forum Jagged Alliance polityka jest zakazana poza hydeparkiem. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ten portal zmienia się w wp.pl, może wywalcie działy o kucykach i załóżcie o Tusku i Kaczyńskim. Rejestruje się coraz więcej osób, które nie odróżniłyby Twilight od Bulk Bicepsa, ale za to spamują polityką.

Na początek bym sprawdził, czy te nowe konta ukrywają IP (np przez TORa), bo to może być np. jedna osoba. Dalej trzeba by pomyśleć o jakiś ograniczeniach, np. na forum Jagged Alliance polityka jest zakazana poza hydeparkiem. 

Zgadzam się, ale można to usprawiedliwić tym że mamy działy o zainteresowaniach i pasjach życiowych,

więc jeśli wysławianie zalet i osiągnięć naszego chwalebnego prezydenta albo inny gównospam to czyjeś najwyższe wartości życiowe (rzyciowe w zasadzie ) to nie można niby zabronić.

W mojej opinii jest to toksyczne więc przyda się zrobić porządek.

Co do weryfikacji: super pomysł na pewno by pomógł ale to sporo roboty a Siper i tak ma już sporo na głowie.

Możnaby zagonić resztę ekipy do tego zajęcia ale Siper jak powiedziano nie lubi polegać na innych jeśli chodzi o sprawy ważne w mechanice forum.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to istnieje offtop, by rozmawiać na najróżniejsze tematy z innymi użytkownikami. Jak ludzie chcą rozmawiać o polityce, ich sprawa. Byleby trzymali się regulaminu. Jasne, prędzej czy później taki temat spłonie, bo ludzie mają to do siebie, że nie tolerują odmiennych poglądów i z ich powodów między sobą walczą. 

Zakazanie tego nic nie da, bo ludzie i tak będą się obrzucać łajnem z powodu innych poglądów, tyle że w innych tematach.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...