Skocz do zawartości

Co aktualnie czytamy


bobule

Recommended Posts

Brnę przez Proces Kafki - jest dobry, wciągnął mnie, ale ciężko mi się go czyta, nie wiem dlaczego. No i przypominam sobie Doktora Bluthegelda Philipa K. Dicka. Z reguły nie czytam książek drugi raz, ale potrzebuję do recenzji. Problem jest taki, że miała być ona bardzo pozytywna, a książka okazała się słabsza, niż zapamiętałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Littlebart


Ktoś tu się nie zna na sztuce. :hmpf:

 

Czytam teraz streszczenie szczegółowe i czytam i jak tu mam opowiadać tak długą lekturę? :ajsleepy:  Jeszcze te nazwiska rosyjskie, Raskolnikow, Świdrygajłow, normalnie mózg rozwalony nawet nie wiem co się dzieje w tej książce jest trudna przez tą nudę :twilight6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streszczenia nie mają zastąpić książki (wbrew opinii ludzi zbyt leniwych, żeby ją przeczytać), streszczenia są po to, żeby ją sobie przypomnieć. Oczywiście, że wszystko jest nudne i niezrozumiałe, jeśli nawet nie próbujesz jej przeczytać. Jak możesz się związać emocjonalnie z bohaterem, o którym czytasz w samych równoważnikach zdania?

A "Zbrodnia i Kara" to jedna z najlepszych lektur w szkołach, ale oczywiście nie można się o tym przekonać, czytając "długie streszczenie z gupimi rosyjskimi nazwiskami". Zresztą, po co ja się tu produkuję.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni Jednorożec -  Beagle Peter S.
Polecam cudowna opowieść, na jej podstawie nakręcono wspaniały film animowany o tym samym tytule, który z resztą umiejętnie oddaje treść i klimat książki bo reżyserem jest tą sam autor pierwowzoru :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czytam "W mrok" Andrieja Diakowa i jestem gdzieś w połowie. Polecam szczególnie tym, którym podobało się Metro 2033 (książka oczywiście).

A co do "Zbrodni i kary" to też muszę przyznać, że mnie też się podobała. Miała świetny klimat. Nazwiska rzeczywiście sprawiały trudność, ale mówi się trudno. Rosyjska książka więc wiadomo, że nazwiska też są rosyjskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...