Skocz do zawartości

Co aktualnie czytamy


bobule

Recommended Posts

Nie jestem maniakiem książek, a wręcz przeciwnie. Ciężko mi się czyta niektóre książki. Wole korzystać raczej z internetowych wersji- ebook'ów.  Aktualnie czytam Moliera, "Skąpca". Fajna książka. Bardzo lubię ponure komedie. Dosyć krótka, jednakże fabuła tej książki jest bardzo wciągająca. Postacie też są niczego sobie. Nie będę się rozpisywać, bo jeszcze wam zdradzę za dużo. :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie czytam S.T.A.L.K.E.R - Зона Пoражения. Ruski się przydaje!

Co kto lubi. Osobiście wolę czytać w naszym ojczystym języku. Dlatego jestem też szczęśliwy, że i Polacy mają swoją historię w Zonie. "Ołowiany świt" mogę z przyjemnością polecić każdej osobie, która lubuje się w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Lodowego Ogrodu tom 4 Jarosława Grzędowicza oraz Gildia Magów Trudi Canavan na dzień dziecka dostałem Miecz Aniołów Jacka Piekary. Oraz właśnie skończyłem audiobook Metro 2033.

Od razu muszę powiedzieć że po przeczytaniu 4 tomu Pana Lodowego Ogrodu usiadłem i przez pół godziny nie mogłem nic zrobić (rozwaliła na łopatki).

 

Oko Jelenia: Podróż do Nidaros. Kumpel dał mi do przeczytania dawno temu, przeczytałem pierwsze 64 strony i jakoś olałem bo mi się nie spodobało. Wczoraj mnie tknęło, wziąłem do szkoły i jeszcze po szkole czytałem, połowa książki za mną i zamierzam do końca całą serię teraz przeczytać, bo całkiem fajne to jest :]

Przeczytałem całą serię i powiem ci że dalej jest naprawdę świetna akcja, a zakończenie to majstersztyk!  Czytaj Dalej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dałem spokój Sołżenicynowi. Swoją uwagę skupiłem na dziele, które znacznie bardzej oddziałuje na moją psychikę. Jak dotąd książką, która zmusiła mnie do licnych refleksji zostaje "Rok 1984" George'a Orwella. Właśnie, razem z Winstonem zmierzamy do pokoju 101, by zobaczyć, cóż tam na nas czeka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniec ze Smokami, część I, czyli kontynuuję Pieśń Lodu i Ognia. Przedtem przeczytałem drugą część Uczy Dla Wron oraz dwie książki o Wędrowyczu - Czarownik Iwanow i Wieszać Każdy Może

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie czytam to:

 

 

autostrady-w-polsce-czyli-drogi-przez-mk

 

Kaliński J. "Autostrady w Polsce, czyli drogi przez mękę", Księży Młyn Dom Wydawniczy, Łódź 2011

 

Jak dla mnie bardzo ciekawa książka - interesuję się budową autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. Książka ta przedstawia całą historię budowy autostrad w naszym kraju począwszy od okresu 20-lecia międzywojennego, a kończąc na roku 2011. Przedstawia wszystkie plany jakie były, jakie są obecnie realizowane, jakie były powody niepowodzeń oraz podsumowuje jak doszło do wybudowania obecnie istniejących odcinków (np. obwodnica Poznania w ciągu autostrady A2 była finansowana z PHARE). Książka bardzo przydatna do mojej pracy licencjackiej.

 

Oprócz tego mam któryś raport z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) z realizacji programu budowy dróg. Nie mam tego teraz przy sobie, by sprecyzować jaki okres obejmuje ten raport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...