Skocz do zawartości

Gra My Little Pony Android


Kamiiru

Recommended Posts

@Paladyn Sonaty Dusk
Po pierwsze i najważniejsze. Nie marnuj gemów na przyspieszanie czynności :spike: Nigdy.

Czas przy jakichkolwiek cooldownach mija razem z normalnym czasem niezależnie od tego czy masz aplikację włączoną czy nie. Czasem da się te procesy nawet przyspieszyć bugowaniem i zaginaniem rzeczywistości jak to miewa u mnie raz na tydzień gdzieś miejsce ale sam do tego tak jeszcze nie doszedłem. Ktoś wcześniej w tym temacie to objaśniał ale u mnie to inaczej trochę działa i sam nie odkryłem prawdy.
Nabijanie gwiazdek daje duże profity. Sklepy. Pierwsze miejsce potrzebuje kuca o dowolnym poziomie i daje zwykłą stawkę. Drugie miejsce daje więcej kasy lecz wymaga kuca o większej ilości gwiazdek. W zależności od tego jak drogi jest sklep i ile hajsów daje to będzie wymagał wyższego poziomu kuca. Trzecie miejsce wymaga jeszcze więcej czyli dodatkowy bonus kasy. Np. sklep wymaga kuca z dowolnym lvlem potem np. 3 gwiazki i na trzecie miejsce 4.
Również questy wymagają lvlowania poniaczy. Wyniesienie na 5 gwiazdek Twilight czy Sunset albo Rarity i innych fajnych ziomków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu FrozenTear7 napisał:

@Paladyn Sonaty Dusk
Po pierwsze i najważniejsze. Nie marnuj gemów na przyspieszanie czynności :spike: Nigdy.

Czas przy jakichkolwiek cooldownach mija razem z normalnym czasem niezależnie od tego czy masz aplikację włączoną czy nie. Czasem da się te procesy nawet przyspieszyć bugowaniem i zaginaniem rzeczywistości jak to miewa u mnie raz na tydzień gdzieś miejsce ale sam do tego tak jeszcze nie doszedłem. Ktoś wcześniej w tym temacie to objaśniał ale u mnie to inaczej trochę działa i sam nie odkryłem prawdy.
Nabijanie gwiazdek daje duże profity. Sklepy. Pierwsze miejsce potrzebuje kuca o dowolnym poziomie i daje zwykłą stawkę. Drugie miejsce daje więcej kasy lecz wymaga kuca o większej ilości gwiazdek. W zależności od tego jak drogi jest sklep i ile hajsów daje to będzie wymagał wyższego poziomu kuca. Trzecie miejsce wymaga jeszcze więcej czyli dodatkowy bonus kasy. Np. sklep wymaga kuca z dowolnym lvlem potem np. 3 gwiazki i na trzecie miejsce 4.
Również questy wymagają lvlowania poniaczy. Wyniesienie na 5 gwiazdek Twilight czy Sunset albo Rarity i innych fajnych ziomków.

Czyli mam na 3 godziny wyjść z domu, żeby mi się spokojnie dokończyły budowy? :lunaderp: Ewentualnie pójść spać - w końcu podczas snu czas zapierdziela aż miło xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu FrozenTear7 napisał:

(1.)Czas przy jakichkolwiek cooldownach mija razem z normalnym czasem niezależnie od tego czy masz aplikację włączoną czy nie. (2.)Czasem da się te procesy nawet przyspieszyć bugowaniem i zaginaniem rzeczywistości jak to miewa u mnie raz na tydzień gdzieś miejsce ale sam do tego tak jeszcze nie doszedłem. Ktoś wcześniej w tym temacie to objaśniał ale u mnie to inaczej trochę działa i sam nie odkryłem prawdy.

1. Efektem ubocznym tego błędu o którym mówiłem jest wolniejsze mijanie czasu naturalnego. Znaczy np. mija kilka godzin, kiedy minął cały dzień.

2. U mnie jest coraz gorzej. Ten zegar kiedyś przewijał codziennie (wakacje) po 5-7h, a teraz marne 10-30-60 minut. Ale spokojnie, nadal trafia mi się 7h. Kolejna sprawa: coś się nie zgadza z opisem tego błędu? Opisz.

Edytowano przez Michał Mac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz FrozenTear7 napisał:

Nie no tylko nie potrafię wyłapać tego jak tego buga konkretnie go włączyć. Czasem jak mi się randomowo gra wyłączy to bywa że po włączeniu przewijam po 2h przy przeładowaniach miast ale nie mam na to sposobu.

Nie da się go włączyć. Ani wyłączyć. Nie da się by przewijało o konkretną ilość godzin, to jest losowo - im więcej tym lepiej. Ten błąd pojawia się częściej gdy nie gra się wchodząc do apki co 5 minut, a raz na dzień (wtedy wykorzystaj to, bo jeżeli wyjdziesz z apki to tracisz tę losową liczbę co przewija - i wtedy trzeba liczyć, że znowu będzie duża).

Przewijaj czas wchodząc do Equestria Girls. Rozumiesz? Wchodzisz nie po to by tańczyć, a po to, by przewijać- wchodzisz i natychmiast wychodzisz (przycisk wstecz). I tak będziesz przewijać czas bez jeżdżenia do innych miast i zrobisz to szybciej, bo dotykając tylko dwóch miejsc (EG z paska oraz przycisk wstecz). Przewija się gdy się gra ładuje, gdy jest ekran ładowania. No i przemieszczania się pociągiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przewijanie czasu" sposobem Michała jest conajmniej dziwne. I losowe. Raz się uda, raz nie (o ile w ogóle, bo jakoś nigdy nie zauważyłam, żeby u mnie się zdarzyło coś takiego). Mi osobiście by się nie chciało bawić w coś takiego, ale co kto lubi.

 

@Paladyn Sonaty Dusk: co jakiś czas są eventy ze zbieraniem paraspritów w czasie lotu, zawsze jest wymagany jakiś kuc do tego lotu. Im więcej ma gwiazdek tym większy bonus do zebranych owadów  - 5 gwiazdek daje plus 50% robaczków. Jeśli nie masz danego kuca to lecisz Twilight i nie dostajesz żadnego bonusu.

Edytowano przez Silma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest najbardziej efektywny sposób na zdobycie dużej ilości monet? Bo jak patrzę na zadania, które mam i cenę ich "wykonania" to aż jestem lekko przerażony. 4000 monet ze Cheerilee i 15000 za rozszerzenie terenu + chyba 5 czy 10 tysięcy za budynek to dla mnie trochę dużo xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paladyn Sonaty Dusk Poczekaj na zadanko "Kup karetę za 250000 bitsów" <3 Nie martw się kasa jest odpowiednio urządzona moim zdaniem w tej grze i kolejne misje Cię dobrze poprowadzą. Mimo że niektóre są w masakrycznej kolejności. Ale po kolei kupowanie sklepów daje dobry dzienny przyrost kasy i nie ma się czym przejmować w sumie. Ja po miesiącu/dwóch miechach gry zarabiam tam 20k dziennie chyba nawet i nie mam problemów już z niczym prawie oprócz FLUTTER PLS :yay: która nagle chce żeby 18 landów odkryć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na zadanie "uzbieraj 800'000 bitów". Wtedy będzie opłacalne kupić szpital za 80 tysięcy, by mieć około 6000 na 25h.

 

W ogóle ja zaczynając tę grę chciałem przejść wszystko po kolei, wg fabuły - czyli wpierw pokonam Lunę, potem ślub w Canterlot, potem las Everfree. Chaos. Chaos wszędzie. Np. nie mam Rainbow kupionej, a w lesie Everfree odzywa się itd. Ale wtedy wszystko byłoby zbyt bardzo ograniczone.

Edytowano przez Michał Mac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu Paladyn Sonaty Dusk napisał:

A jaki jest najbardziej efektywny sposób na zdobycie dużej ilości monet? Bo jak patrzę na zadania, które mam i cenę ich "wykonania" to aż jestem lekko przerażony. 4000 monet ze Cheerilee i 15000 za rozszerzenie terenu + chyba 5 czy 10 tysięcy za budynek to dla mnie trochę dużo xD

Ja nabijam poziom kucy na max. Dzięki temu mogę zarabiać więcej na jednym sklepie :) Co prawda uparłem się, że kupię całe M6, także teraz mam od groma zadań do wykonania. Do tego brakuje miejsca na budynki, ale jest ok. Póki co staram się odblokować 3 niezbędne składniki w Everfree, żeby móc tworzyć totem dający wszystkie elementy. Cztery sztuki to istna fabryka :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu Silma napisał:

To na Windzie za usuwanie parasprite'ów się płaci kryształami? Masakra. Ja na tym zarabiam.

Ja mam wersję z Google Play(Android)i w niej też się płaci elementami harmonii za usuwanie parasprite'ów(w zależności od koloru). I o ile usuwanie niebieskich to nie problem, bo z każdego sklepiku ci wypadają przynajmniej 2 elementy Pinkie Pie, to z pozostałymi jest gorzej(a podesty harmonii trzeba jakoś aktywować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu Paladyn Sonaty Dusk napisał:

Ja mam wersję z Google Play(Android)i w niej też się płaci elementami harmonii za usuwanie parasprite'ów(w zależności od koloru). I o ile usuwanie niebieskich to nie problem, bo z każdego sklepiku ci wypadają przynajmniej 2 elementy Pinkie Pie, to z pozostałymi jest gorzej(a podesty harmonii trzeba jakoś aktywować).

 

E tam, wcale nie jest tak źle. Ja na spokojnie usuwałam parasprity i mam już wszystkie pomniki harmonii, a do tego jeszcze pokanałam Tireka :v Dla mnie kolorowe robactwo nigdy nie było problemem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry nie da się przejść, można co najwyżej osiągnąć maksymalny poziom. Który zresztą co jakiś czas wzrasta, do tego dochodzą nowe kuce, więc na dobrą sprawę gra się nie kończy  i nie można powiedzieć, że się ją przeszło.  A questów można się "pozbyć" bardzo szybko, ja już od miesięcy nie mam żadnego. Elementów harmonii mam max dzięki sklepom, wszystko odblokowane, więc pozbycie się parasprite'ów, nietoperzy czy changelingów to nie problem, a często dostaję za to gemy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu Silma napisał:

Gry nie da się przejść, można co najwyżej osiągnąć maksymalny poziom. Który zresztą co jakiś czas wzrasta, do tego dochodzą nowe kuce, więc na dobrą sprawę gra się nie kończy  i nie można powiedzieć, że się ją przeszło.  A questów można się "pozbyć" bardzo szybko, ja już od miesięcy nie mam żadnego. Elementów harmonii mam max dzięki sklepom, wszystko odblokowane, więc pozbycie się parasprite'ów, nietoperzy czy changelingów to nie problem, a często dostaję za to gemy. 

A ty jaką masz wersję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już zrobiłem wszystkie questy (te w lesie z Tirekiem, etc też), ale jakieś dwa update temu chyba miały być dodane nowe, bo pojawiło się coś takiego: "idź do Everfree Forest". Tylko że jak tam się poszło i zaliczyło misję, to już kolejnych nie było. Trochę głupie takie dodawanie jednej misji i to w dodatku polegającej na teleporcie.

Było to zgłaszane na forum gry i jeśli dobrze zrozumiałem, to rzeczywiście gameloft planował coś więcej, ale nie pykło. Kolejne udate mijają i nic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...