Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Rock & Metal


Delfinek Keola

Recommended Posts

Muzycznie? 9,5/10. Słuchałbym tego non-stop gdyby był to utwór instrumentalny. Klasyczne w growlu jest to, że nie da się zrozumieć słów, aż człowiek nie przeczyta tekstu piosenki i będzie znał słowa. W tym przypadku, po mimo przeczytania tekstu a nawet podążania za nim w miarę postępu piosenki, nie byłem w stanie zrozumieć wokalisty. Z początku growl ten nie był też taki zły; przesadzony jak dla mnie, zdecydowanie zbyt wysoki, ale poniekąd wpasowany w muzykę. Ale potem zaczęły się przebicia, które osiągnęły apogeum koło minuty 7 i niczym szpilki wbijane w uszy wysysały całą przyjemność słuchania. Ale nie mogę, besztając wokalu, zapomnieć o samej kompozycji. Ocena końcowa 5/10, według mnie jest to świetna piosenka zepsuta przez okropny wokal.
 
Dla lekkiej odmiany; Hail to Crail by Gloryhammer (Samozwańczy Heroic Fantasy Power Metal)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst śmieszny,taki stereotypowy power metal,tylko smoków jeszcze brakuje xD (...no chyba,że czegoś nie dosłyszałem)
Poza tym słuchało się dobrze,power metal zawsze spoko,o ile jest zagrany/zaśpiewany dobrze,a ten jest, 7/10

Bez solówki,ale nadal dobry thrash. Propsuje bo mało znani są,a im się należy.

Edytowano przez Frytas
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę bardzo, od razu przyjemniej się słucha z porządnym growlem :P
Muzyka i tekst spasowane ze sobą, wpada w ucho i fajnie zagrane. Nie mam nawet za dużo co napisać. Trochę nie mój typ, ale mimo to bardzo mi się podoba. 8/10
 
A ja zaserwuję coś od Ensiferum: Victory Song


 

tylko smoków jeszcze brakuje xD

W swoim jedynym dotąd, debiutanckim albumie mają utwór "Magic Dragon", tak więc daleko szukać nie trzeba  :ajawesome:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długo się rozkręca imo,gdyby skrócić wstęp z 3 minut do 1 to raczej nic złego by się nie stało. Potem już nieźle,nabiera dobrego tempa,zwalnia na chwilę i znowu przyspiesza,taki koncertowy rozpierdziel z chwilą na oddech żeby ludzi w mosh picie nie wykończyć. Te folkowe wstawki...ani mi to nie przeszkadza,ani specjalnie się nie podoba. Fajnie,że ludzie kombinują i mieszają różne rzeczy z metalem,po prostu co do folk metalu jako gatunku nie mam określonego zdania. Posłuchać można i tyle xD ogółem 6/10

Teraz coś z pogranicza thrashu i tech deathu,chociaż nie tylko. Ciężko ich jednym zdaniem opisać,a jedna piosenka nie daje w stu procentach wyobrażenia o tym co grają.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9/10

Jak na początku przeczytałem, że utworek jest połączeniem thrash metalu z tech-deathem... LOLNOPE. Bałem się, że będzie coś przekombinowanego, zbyt skomplikowanego, przez to coś ciężkiego do słuchania. Bałem się...

Ale mija pierwsza minuta - kurde świetny riff i fajny wokal. Z ucha nie chce wyjść. Growl też całkiem, całkiem. Drugi riff kojarzący mi się trochę z... Contrą :rainderp: . Pierwsza solówka - krótka, ale fajna. Dobre motywy wcześniej przeze mnie wspomniane się powtarzają; i dobrze :giggle: . Dla mnie mogło być nawet 10/10, bo słucha się tego rewelacyjnie. Zaniżam ocenę za fragment z gitarą akustyczną, który mi kompletnie nie pasuje do nutki. Pociągnąłbym to pierdzielnięcie do samego końca, bez takiego załagodzenia, bo sama końcówka jest mocna i świetna :x Ale ogólnie utwór leci do odtwarzacza, zaś z zespołem się zapoznam, bo imho jest obiecujący.

Do czego to doszło. Żebym JA słuchał... black metalu .-.

Taake - Hordalands Doedskvad Part IV. Zapraszam do słuchania i hejtowania oceniania :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to nie wiedziałem, czego spodziewać się po tym utworze, bo nigdy nie słyszałem żadnego utworu tego zespołu. po przesłuchaniu okazał się całkiem spoko, tylko jedyne, co mi przeszkadzało to zbyt cichy wokal. Nie wiem, może to moje spaczenie ale zawsze w tego typu utworach brakuje mi mocniejszego i odrobinę głośniejszego wokalu. Brzmienia gitarowe i perkusja są okej ale ten cichy wokal ;___;. Jakby wokal był mocniejszy, wyraźniejszy i głośnieszy byłbym skłonny dać mocne 9/10 ale przez wymienione przeze mnie wady dam tylko 7,5/10.

 

 

Ode mnie utwór zespołu Frontside pt. Wybraniec wraz z oficjalnym teledyskiem do tegoż utworu. Pochodzi on z płyty Absolutus i jest on jedynym utworem z tej płyty, który doczekał się teledysku. Powiedziałbym, że nie należy on do szczególnie grzecznych teledysków ale nagości w nim nie ma więc chyba można go tu zamieścić :rainderp: a w razie czego to proszę poinformować to dam wersję bez teledysku :v. W każdym razie zapraszam do słuchania i oceniania.

 

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodyjnie słabo, trochę (a nawet bardzo) mdłe, mogłoby mieć większego pazura. Wokal też nie powala, a tekst no... niezbyt ambitny, czy choćby ciekawy. 3/10 Za to teledysk całkiem spoko.

Ode mnie Toxic Holocaust i City of Million Graves

https://www.youtube.com/watch?v=5MVZg9kae3Q

Edytowano przez Dog in the Fog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzycznie w miarę fajnie, ale jak zazwyczaj nie przeszkadza mi powtarzanie się tego samego motywu muzycznego, tak tutaj je słyszę i o dziwo z deczka mi się to nie podoba. (A w takim "Rise" od Korpiklaani mi nie przeszkadza. Co się ze mną dzieje...) Wokal nie powala, ale pasuje do muzyki i tekstu bardzo bobrze. Średnio mi spasowało, ale na koniec wychodzi na lekki plus, 6/10.
 
A utwór do oceny będzie po rosyjsku, a co.
Arkona - Rus' (Русь)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język rosyjski lubię(...słuchać,bo nauczyć się nigdy nie nauczę),ale tego wokalu strawić nie mogę. Instrumental nudny i generalnie nieciekawy,nawet solo mnie nie ruszyło,ale jest jeden plus: wyraźny bas. Nie w mój gust,zbyt powolne,zbyt mało się dzieje. 2/10


To ja będę dalej forsował thrash XD

Edytowano przez Frytas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś wrzucałem, ale ocenić mogę.

Jeden z moich ulubionych zespołów ogólnie. Płytą "Time is Up" pokazali, co potrafią. Następna była niestety nieco gorsza.

Perkusja to chyba wizytówka tych gości, w każdym z utworów Webber pokazuje się od najlepszej strony, tutaj również nie zawiódł. Utwór dość melodyjny w porównaniu do, na przykład, "Covering Fire". To właśnie od niego zacząłem słuchać Havoka. Później preferowałem już szybsze i cięższe kawałki, ale ten dalej bardzo mi się podoba. Dam 8,5 za sentyment.

 

Najlepszy cover "Eletric Funeral" jaki znajdziecie, a według mnie przebija nawet oryginał. Przed Wami Pantera.

Edytowano przez GoForGold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem oryginał zaraz przed coverem i zgadzam się. Covery lepsze od oryginału nie są częstym zjawiskiem, ale jednak. Pierwsze słowo jakie mi przyszło na myśl po odpaleniu wersji Pantery to było "dissorted", mógłbym po kolei wymieniać wszystkie małe różnice, ale skrócę opis do sedna: zabrali z tej piosenki ogólne brzmienie Black Sabbathu, przerobili ją po swojemu, a piosenka na końcu stanęła jeden stopień nad oryginalnym Electric Funeral. 8,5/10, bardzo przyjemnie się słucha.
 
A teraz kolejny wolny kawałek bo Frytas narzeka  :lunawasup:

No dobra, w sumie nie taki wolny.

 

Ghost - Ghuleh / Zombie Queen

Edytowano przez Elwar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się moją opinią(lub narzekaniem xD) nie przejmuj,to że czegoś nie lubię nie znaczy,że jest gówniane XD ja lubię thrash,death,heavy i power(głównie),także mamy inny gust i tyle.

O Ghost słyszałem jakiś czas temu,nie jestem pewien kiedy(obstawiałbym końcówkę 2010/początek 2011,ale 100% pewności nie mam),ale w pewnym momencie stali się cholernie popularni. Sam fanem nie jestem,zapoznałem się z paroma utworami i uznałem że słuchać się da,ale to nie jest coś,co zapętlałbym w odtwarzaczu przez parę tygodni. Opinii nie zmieniłem - da się posłuchać. Ten utwór trochę kojarzy mi się trochę ze starymi rockowymi zespołami,z tym że tu jest mniejszy nacisk na gitary,a większy na bas i klawisze. Dobry,klimatyczny kawałek,spokojny,ale nie nazwałbym go wolnym(szybkim też nie,ale w tym wypadku nie jest to minus). W sumie ciekawa rzecz. 7.5/10

Teraz rzucam klasykiem.

Edytowano przez Frytas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara i wokal mi się bardzo podobały choć nie przepadam za skrimem. Perkusja jakby przyśpieszała w najmniej spodziewanym momencie.

Piosenka ogólnie bardzo mi się podobała. Ma ocena to.. ( fanfary ) 10/10! Oby więcej było takich zespołów na świecie.

 

Teraz ja. Jeśli ktoś nie lubi pół ballad to niech tego nie słucha. Tutaj tylko słuchać mogą wyznawcy Huntera! Oto przed wami Hunte - Kiedy Umieram

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg mnie klasyk, jeśli chodzi o Huntera. Ten zespół poznałam jakoś cztery lata temu. Pierwszą ich piosenką, którą przesłuchałam, była właśnie "Kiedy umieram". Dosyć mocny tekst, instrumentalnie nieźle. Lubię wokal Draka. A, dam 7/10.

 

A ode mnie dzisiaj zespół grający progessive metal. Jeden z ich nowszych kawałków. Zapraszam do przesłuchania.

 

 

And is it this desire that you're looking for?
Or is insanity is knocking at your door?
And give me just a peace and surely you will find -
Everything is better on the other side.
But can you look within and find what is in store?
This life is but a scream that has become your wh*re.
It's tearing a hole inside, you'll bury your life.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listy rzeczy, które mi się nie podobają w tym utworze, odnoszę wrażenie, że dźwięk gitar (nie licząc prowadzącej) mógłby być nieco niższy - tak lekko słychać wysokim treble'm starego radia.

No. I w sumie tyle. Teraz z rzeczy, które mi się podobają: Świetny motyw muzyczny, pięknie pasujący wokal i dobry tekst, całość wpada w ucho, fajna solówka. Odsłuchałem dwa razy i już śpiewam refren. 9/10.

 

Bo mogę: Eluveitie - (Do) Minion.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eluveitie szanuję mocno. Mocny riff na początku,dalej też nieźle,wokal porządny,folkowe wstawki dobrze dopasowane do reszty,nie brzmią jak by ktoś je tam na siłę próbował wcisnąć...w sumie nie będę się rozpisywał,dobry utwór,8+/10. Btw. grają na brudstocku 2015,warto skorzystać z okazji,w szczególności,że za darmo


Tech death z Kanady(Quebec),warto posłuchać chociażby ze względu na basistę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję znaleźć coś, na co mógłbym ponarzekać i za chol*rę nie mogę. Wszystko co mi na głowę wpadnie to jakieś kompletne błahostki które brzmią co najmniej śmiesznie kiedy próbuję je opisać. Więc poddaję się, świetny wokal, świetna muzyka, co tu gadać, 10/10.

Muszę w końcu Amon Amartha zacząć słuchać.

 

Heidevolk - Einde Der Zeg. Po rosyjsku było to teraz po niderlandzku.

 

Edytowano przez Elwar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Kawałek na prawdę dobry. Melodia bardzo fajna, wokal wręcz perfekcyjny. Słuchało się na prawdę świetnie, choć moim zdaniem, brakuję temu kawałku porządnego pierdolnięcia i nie chodzi mi tutaj o jakieś solówki rodem z hardkorowego death metalu, lecz po prostu przydałby się jakiś jeden, epicki moment w tym utworze. Bo tak to sama piosenka jest strasznie jednolita, a zawsze preferowałem, gdy w jakimś momencie pojawiało się taka epicka odskocznia od całości. Tak czy tak, 8,5/10 za zasłużona ocena.

 

Zauważyłem, że wszyscy w tym temacie wpadli w taką melancholie i puszczają kawałki z lat 80 i 90. A przecież ten nowy rock i metal nie jest zły. Owszem, nie słucham go, ale np. w Sauints Row'ie IV na stacji z tym "nowym metalem" usłyszałem kawałek, który strasznie mocno mi się spodobał. Owszem, nie każdy to lubi i nawet ja zbytnio nie przepadam za poszczególnymi kawałkami, lecz w latach 80 i 90 też były dobre i złe zespoły. Kawałek, jak dla mnie, jest zaje*isty, a refren to epickość, która niesamowicie pasuję do zapiurdalania super sprintem po mieście we wspomnianej już grze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny kawałek. Lubie czasami posłuchać czegoś w tym stylu, ogólnie fajny rytm, styl, gitara, wokal. Zawsze lubiłem ten kawałek w Saint's Row'ie. 

Ogólnie to 7,5/10

 

 

Cóż, ja dam trochę folk metalu. Taki typowy ze skrzypkami itp. 

Turisas - Hunting Pirates

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7/10

Folk metal, a w zasadzie pirate metal :rainderp: . Nie jestem jakimś fanatykiem tego gatunku, tylko kilka kawałków Alestorm z tego nurtu przesłuchałem. Utwór dosyć chwytliwy. Czuć ten piracki klimat. Nie zachwycił mnie, lecz także nie poczułem się zażenowany. Fajne solo, ale nie wiem czemu - jakoś nie podchodzą mi tu chórki. Mogło to być imho ciut lepsze, ale jest dobrze :giggle:

Złagodzę klimat. Wróciłem z koncertu Luxtorpedy. Warunki dzikie, bo impreza robiona w kinie :rainderp: . Ale pogować się dało i ogólnie było super :D . Dlatego ode mnie kawałek tego zespołu. Imho bardzo motywujący:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za power metalem nie przepadam, jednakk istnieją utwory z tego gatunku metalu, które potrafią rzeczywiście porwać, niestety ten do takich nie należał. Był taki... zbyt mdły i za mało ostry, a właśnie takiego pazura oczekuje po dobrym power metalowym kawałku 5/10

Slayer- Eyes of the Insane

https://www.youtube.com/watch?v=wmfgjUxgWCU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...