Skocz do zawartości

Equestria Girls


misieken

Recommended Posts

  Jakieś 20 minut temu skończyłam ogladąć i... i generalnie nic się ze mną szczególnego nie stało. Du.y mi nie urwało, szału nie było, a i staniki nie latały. Ot kolejna bajeczka, gdzie happy end wliczony był w cenę. Opisywać całej fabuły nie będę, bo dla tych którzy oglądali to zbędne, a Ci którzy nie oglądali, cóż... wszystko przed nimi :)

  Powiem szczerze: liczyłam na coś lepszego. Przede wszystkim (ale to tylko moja osobista opinia) było za krótkie, akcja z każdą chwilą sprawiała wrażenie popędzanej batem, a postaci... cóż czegoś mi tu zabrakło. Poza tym czy nie uważacie, że Dyrektor Celestia i Vicedyrektor Luna były jakieś takie... ja wiem? Bez wyrazu? Poirytowało mnie też zachowanie Dyr. Cele przy pierwszym spotkaniu z Twi. Totalna olewka i brak empatii dla nowej uczennicy? To nie podobne, do Celestii!

  Czarny charakter - Sunset Shimmer. Uważam, że nie dali tej postaci rozwinąć skrzydeł, a dziewczyna miała potencjał na niezłą sucz :P no i to nawracanie antagonistów na "jasną strone mocy"... Kurde, to jakiś nowy standard HASBRO?!

   Podsumowując, naprawdę liczyłam na coś lepszego, jednak biorę poprawkę na jedną rzecz. Przy marnej jakości filmu, oglądanie go było troche męczące, do tego trzeba było przecież śledzić napisy. To nie dawało mi w pełni cieszyć się moim małym seansem, i być może dlatego nie odnalazłam jakiegoś ukrytego potencjału tejże produkcji. Dlatego napewno obejrzę EQ raz jeszcze, kiedy tylko pojawi się w lepszej jakości (a kto wie, może i już z dubbigniem ;) ) i wtedy zobaczymy jak wypadnie ocena.

  Mimo wszystko warto obejrzeć (nie była to znowu taka kompletna klapa), chociażby ze względu na możliwość ponownego spotkania naszych bohaterek i nacieszenia nimi oczu :giggle:  No i do możliwości prowadzenia dyskusji i bycia na bieżąco ;)

 

P.s. Żeby nie było, że nosem kręcę na jakość... Uważam, że Mystheria jak zwykle odwaliła kawał roboty i znów dzieki niej mogliśmy obejrzeć jeszcze ciepłą przygodę naszych Poniaczków. Zdaję sobie również sprawę, że nie zawsze ma ona wpływ na jakość filmów (tymbardziej jeśli jest to wersja CAM pochodzenia "zagramanicznego"). Mysth, dzięki serdeczne za poświęcony czas i pracę :rwink:

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :rdblink:

Edytowano przez Cleo3007 vel Sweetie Tram
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po obejrzeniu.. szczerze? Humor był zachowany, fabuła lekko do przewidzenia i spaprana ale humor przynajmniej był taki sam :)

Jak inni wygląd postaci nie za bardzo mi przypadł do gustu no ale oceniam film na 7/10 bo jednak czasem udało im się zachować poziom.

Wszystko może być, jedynie tylko, żeby nie było nawiązań tego do 4 sezonu. ;P Pozdrawiam.

PS. Nie wiem czemu, ale jedynie polubiłem wygląd Fluttershy tak jakoś ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałam  EG i muszę powiedzieć ze naprawdę mnie zaskoczyło.

Na początku jak zobaczyłam pierwszy trailer myślałam ze będą wałkować starą historię o nastolatce w szkole średniej próbującej zdobyć koronę królowej balu, oczywiście jakaś wredna lalunia musi tez zdobyć koronę i główna bohaterka się zakocha w tym samym maczo co ta wredna. A tu mi oczy oglądają zupełnie co innego. Pokochałam piosenkę ,,Helping Twilight Win the crown" i ogólnie świetna muzyka tam jest. Niestety nie spodobało mi się jedynie to ze wszystkie ludziska mają skórę we wszystkich kolorach tęczy. Ogólnie film mile zaskoczył, oceniam go 9/10.

Najlepiej jak dla mnie wyszła Flutterka. Dostrzegłam w jednym momencie nawet Derpy! :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra obejrzałam i...jestem miło zaskoczona :"D Oczywiście,to był typowy amerykański film dla nastolatek ale...to miało to coś.

Zacznijmy od początku,oczywiście Twilight i jej fredsy musiały przyjechać do Księżniczki Mebel Kredens nie wiadomo po co.Po wpadnięciu na nowego,Twilight miała takie brudne myśli że aż jej stawały skrzydła w nocy,czyli normalka.SS przyszła i zabrała,fajnie,fajnie,wpadła do wielkiego lustra z koroną.Luna i Celestyna oczywiście zero entuzjazmu by nie wiem...powstrzymać ją?No sorry ale one są już Władczyniami od xxx lat i jakieś moce mają...Nevermind.Jak już wlazła tam oczywiście nikt krzyku na podwórku nie zauważył,widać że w tej szkole można się uczyć bez zapisywania ale ok.Dziwię się że SS nie poznała Twalota...przecież ją widziała jako kuc...to samo TS,nie poznała FS ;-;

I to spanie z bibliotece...ktoś chyba normalnie tam sprząta itp,widać że tam można zostawać na noc...szczęściarze.No i pokochałam tam Trixie i jej podejście do automatu :"D Wyczuwam ship Trixie x Automat! Po prostu ją tam wielbię~A i typowy wątek miłosny tylko że jest jedno dziwne coś...tam jest BYŁY chłoptaś a zawsze jest teraźniejszy lub przyszły...ale miałam zdziwko...no po prostu szok.Oczywiście lachoń Twalot Sparkle,najlepsza dupa na dzielni się zakochała w tamtym a on w niej OCZYWIŚCIE i każdy inny chłopak musiał jej pomagać OCZYWIŚCIE.Ale ja tam lubie wątki miłosne więc mi tam to nie przeszkadza...rau~ :molestia:

Sunset była...normalnym brutalem i lasencją szkolną...nic nowego...I to zachowanie M5 było...takie jak przed przyjściem Twilight,pewnie w Equestrii było tak samo tylko tu był ciut inny wątek ale było zaleczenie potworą tęczą więc norma została wzięta.I nasze dyry...one były zrobione OKROPNIE,po prostu nie zatwierdzam tego.RZAL :rainderp:

A piosenki były OSOM! I te Neko M6 a potem reszta dzieciarni! Awwwwww~ 

Mo reakcja na to:

tumblr_inline_mmzfe6AvTF1qz4rgp.gif

Neko,neko,neko,Miał,miał,nekooooo~Rau,miał,rau,miał,mrau~ Neko,neko,neko~

 

Następnie biedny Przystojniaczek nr.1 został "rzucony" przez nową Dziołche....pewnie poszedł smutać w kacie...;-; I...czemu wszystkie miały spódnico-sukienki?

Żeby je szybciej zgwałcić? 

Żeby je szybciej macnąć? No co!? Jesteśmy Gimbusami! W Liceum!? RZAL

​A ja tam chce Owsa,żeby szybciej od nich żarcie wyciągnąć! 

Żartuje .-. Przecież to Liceum tu przecież wszyscy muszą być TACY SEXY  :v6Jdq: 

Ta końcówka była za szybka,w ogóle gdzie były Dyrektorki?!już to widzę!

-Witaj siostro,jak minął dzień?

-Aj tam...musiał tą nową...no Twilight chyba...albo Twalot...boże,kto nazywa dziecko Twalot?

-Mów dalej...

-No i ona niby zniszczyła dekoracje ale tak naprawdę Shimmer zrobiła nieudany fotomontaż bo był na kleja...nic nowego.

-Tia...Sparkle do mnie dziś przyszła i zachowywała się...

-Jak dziecko?

-Nie..

-Gimbus?

-Nie ta liga...

-Nowa?

-No coś takiego...

-Meh...*jeb na podwórku* co to było?

-Ah,dzieci się bawią~ Siostra,herbatka ci stygnie~

​-Nie uważasz że powinniśmy tam pójść mejbi?

-Pfff,po co? Dzieciarni się nie okiełzna.

-*le błyski i krzyki itp* Fajnie się dzieci bawią,c-czy to nie ta Sunset przeleciała jako demon za oknem?

-Normalka,co roku tak jest,pij,pij,całe 4 zote wydałam na tą herbate!

-Przepłaciłaś.

-Cicho. :yHRvV: 

-*super je bud za oknem i błysk tęczowy* Chodźmy może co?

-No może masz racje...muszę to zobaczyć!  :crazytwi2: 

-*przyszły już* Celestia...czy tu była ta dziura na x kilometrów?

-Nie...chociaż może...tak,była.

-A nom,masz racje.

​-O wygłaszają mowe o fredsach! Teraz ja tam zaraz wkroczę i założę jej tą wieśniacką korone.

-Dajesz siora,jedziesz,ognia!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogólnie podobało mi się :) Pewnie w tym alternatywnym świecie SS jest niu Twalotem i uczy się o przyjaźni i takie tam.Myślałam że będzie dużo gorzej,nawet mi się te humanizacje-athro spodobało chociaż TS była odrzucająca...No i nasza księżniczka ma swojego 1 bojsa~ I te teksty typowo gimbusiarskie,"Zakochałaś się","Nie,w ogóle *le gasm*" itp.

Oceniam 9/10

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądnęłam wreszcie film z napisami i jestem miło zaskoczona tylko  brakuje we dług mnie kilka wątków np Jak reszta dowiedziała się o tym że twi jest kucykiem po tym we dług mnie powinni zrobić coś takiego że Twi opowiada im o jej przyjaciółkach z Ponyville a na końcu żeby zrobili moment jak Twi im powiada (chciałabym zobaczyć minę Rainbow gdy  dowie się że nie jedyna jest tak szybka i wysportowana po prostu wyjątkowa :) ) a poza tym akcja za szybko się rozkręca jakoś tak szybko to wszystko minęło nie było nic takiego typu że wszystko idzie dobrze Twi dopasowała się potem znowu wszyscy się od niej odwrócą przez Sunet Schimmer i znowu na dobre film jest fajny ale mam wrażenie że się nad nim nie postarali za mało tam akcji fajna jest końcówka ale za szybko wszystko szło to tyle z mojej strony

 

Bardzo proszę nie czepiać się gramatyki nie chciało mi się pisać zdania przecinki itd.

 

Bardzo spodobała mi się piosenka pomagamy Twilight również jestem zachwycona wyglądem RD wygląda tak ślicznie fajne jest też to jaki charakter dali jej w szkole.

 

Ale kucyki są najlepsze <3 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam z obejrzeniem na jakąkolwiek lepszą jakość czy to DVD ripa czy z HUBa bo półekranu to nie jest jakoś powalająco by to oglądać więc na razie spasuję

Jest już wrzucona lepsza jakość, nie pół ekranu, lecz minimum jego 90%, więc aż tak źle nie jest, choć nie jest to 100% i wersja HD :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 20 dni tu nie zaglądam więc teraz się wypowiem:
 
1 zwiastun: 1:37 kot to EqG a ludziki to ja :3 (powinno być odwrotnie :ming:)
2 zwiastun: So avesome.  :x Tak, wiem jak dwuznacznie to wygląda :3 (kilka clopów widziałem i "ten aspekt" też się nieźle zapowiada)

 

Chyba będzie fajnie :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obejrzane i.. jak pierwszy raz o tym usłyszałem to od razu pomyślałem że to zły pomysł, a teraz mogę powiedzieć że to po prostu dziwny pomysł. Na szczęście to tylko spin-off i to taki który można zignorować w kontekście serii, bo pokazuje on to co najgorsze w innych podobnych seriach jak Monster High, czy inne Bratz'y i zarazem przez kontrast to za co kochamy w FiM. Niemniej to dość ciekawa reinterpretacja którą warto zobaczyć dla samego faktu zobaczenia "co by było gdyby". Ogólnie nie jest tragicznie, a niektóre żarty są nawet fajne, ale i nie jest to też coś co powinno być kontynuowane.. od odhaczone i tyle, jak parę innych dziwnych fanfick'ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajne to jest nie chciałem oglądać na połowie ekranu ale na cały ekran jak najbardziej się skusiłem i nie żałuję ani jednej minuty poświęconej temu filmowi. Tak swoją drogą przypomina mi to bardzo pierwsze odcinki pierwszego sezonu tylko w zhumanizowanej wersji ale nie spodziewałbym się kontynuacji. Po prostu uważam, że jest to fajne ale jako projekt poboczny, a nie jako główny i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam. Po pierwsze, fabuła. Już bardziej tradycyjnej wymyślić nie mogli.

Nowa dziewczyna w liceum stara się zdobyć koronę balu i zastać zaakceptowana, a pomagają jej w tym przyjaciółki zafascynowane je wewnętrznym pięknem i przypadkowo spotkany chłopak który pod koniec prosi ją do tańca. Niestety, na drodze staje jej złą rówieśniczka z dwójką idiotycznych pomiotków do pomocy. Pod koniec dziewczyna zdobywa tak upragniony tytuł, wspaniałego chłopaka a zła rówieśnica zdaje sobie z prawe z jej złego postępowania.

No ludzie, proszę. Taki motyw to jest teoretycznie wszędzie. Jest to dla mnie głównym minusem całego filmu. Ale muszę przyznać że niektóre momenty na serio mnie rozśmieszyły.

To na przykład było komiczne.                                    

309512__safe_equestria-girls_granny-smit

 

Piosenki też były fajne. Mało kucykowe, ale fajne. Ogółem, widać że zrobione dla kasy, ale coś z siebie faktycznie przy tym dali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakiś normalny camrip :squee:  myślałem, że się nie doczekam.

 

EDIT: Właśnie skończyłem oglądać. Nie wiem jak wam, mi się podobało :aj3:  Było raczej przewidywalnie, ale nie do bólu, żeby nie zdradzać za dużo powiem, że ogólnie fabuła nie była tragiczna. Wszyscy hejcili dizajn postaci, a według mnie finalna wersja okazała się niezła. Dużo postaci z Equestrii, wydawało mi się, że większość kojarzę :ajawesome: .Animacje jak to w MLP, nie można się przyczepić. Muzyka też mi się podobała, i piosenki i muzyka tła. Daniel, Stefan i William się popisali. Ogólnie EQG na plus, pewnie będę często do nich wracał.

 

LEKKI SPOILER: Vinyl ma fioletowo-różowe oczy, nie czerwone. :giggle:

Edytowano przez DrathVader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, i mogę postawić ocenę. Wynosi ona około 5.5/10. Powody, spodziewałem się czegoś gorszego, chociaż motyw z tą dziwną przemianom na końcu był co najmniej dziwny... Ale ogólnie ujdzie. Podkreślam że to tylko moje zdanie.

Obejrzeć polecam chociaż żeby ocenić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jestem ok. 15 minut po skończeniu oglądania i powiem, że spodziewałam się totalnej porażki, a stało się wręcz przeciwnie. Piosenki wpadały w ucho, animacja jak zwykle dobra, ale nie idealna, projekty postaci... Cóż każdy ma swój gust, lecz mój mówi mi, że to raczej nie jest to. Było się z czego śmiać, a fabuły nawet nie trzeba komentować, bo i tak było wiadomo, że prawdopodobnie będzie to

kolejna historyjka o uczennicach, wygranej korony itp., itp.

. Zdecydowanie 8,5/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Jak ta biedna Flaterka się uczy, nosząc w torbie zwierzaki zamiast książek?

-Wszyscy mieli gdzieś, że Twi nie chodzi na lekcje?

-Nie wyprosili jej z biblioteki na noc? Nie dzwonili po kaftan, jak szykowała sobie łóżko z książek?

-Wegetariańskie "kucyki" wcinają hamburgery?

-Była gdzieś Lyra?

 

Sam film nawet fajny, ale potwierdził obawy najbardziej maniakalnych przeciwników Twilicorna. Twi porzuciła Ponywile! Przyjaciółki co prawda ją odwiedzają, ale wiadomo że np AJ nie zostawi farmy. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...