Skocz do zawartości

Odcinek 6 : Power ponies


Byaku

  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam na:

    • 1 - Nic ciekawego.
      8
    • 2
      2
    • 3
      6
    • 4
      4
    • 5
      5
    • 6
      8
    • 7
      13
    • 8
      16
    • 9
      21
    • 10 - YAY!
      18


Recommended Posts

Jak dla mnie, kolejny świetny odcinek i animacja sezonu czwartego, cóż, mi tam nic nie przeszkadza ;] Randomowa Pinkie Pie, świetna fantastyczna historyjka, troche było niedociągnięć, ale ogólnie jak zwykle świetnie, piosenka by dopełniła ten odcinek, ale i tak świetny ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odcinek  :yay: "yay" ale dość wygłupów tu będę poważny (jak dla mnie) jest to najgorszy do tej pory odcinek!

Ktoś zdziwiony już tłumacze (tylko moja opinia):

-na początku dlaczego księżniczka dalej mieszka w bibliotece w Ponyville? (ok blisko do zamku a Twi uwielbia książki więc to jeszcze daruje)

-pomysł z super mocami (dobra wiem zlinczujecie mnie ale mi się po prostu nie podobają ci superbohaterzy kucyki)

-nie ciekawe moce, właściwie tylko moc Pinkie dobrze pasowała a inne może przejdą (z przymrużeniem oka)

-FLUTTERHULK!!! wiem miał być joke ale jak to zobaczyłem moje serce...

-odcinek poświęcony Spikowi (tak... a w sezonie 3 nie mieliśmy ani jednego odcinka dla s Spika  :lie:   natomiast Rarity miała co chwile swój odcinek)

-morał... był ok ale po co taki morał skoro następna wypowiedź Spika udowodniła że jest idiotą

-na siłę chyba chciano byśmy współczuli Spikowi (wiadro itp.) albo Hasbro wzięło sobie do serca iż jest on najbardziej nie lubianą postacią i obiektem do żartów przez większość fanów

-skąd nagle Spike wziął zaczarowany komi... a zaraz było wytłumaczone on jest idiotą (tu się przyczepić nie mogę sorki)

-czy tylko mi się wydaje czy ci antagoniści i ich "pomocnicy" robią się coraz głupsi i ślepi? (nie zrozumcie mnie źle ona była całkiem spoko typowy maniak)

Nie będę się czepiać pierdół bo było by to bez sensu poza tym trzeba pamiętać o faktach jak Pinkie łamie wszelkie prawa fizyki i logiki itp. Jednak jak się tak zastanawiam to nie widzę żadnych porządnych plusów w odcinku... ok dno to nie było przyznaję ale jest to pierwszy odcinek sezonu 4 którego nie chce oglądać ponownie. Ja daje 3/10 jak się w czymś mylę chętnie o tym posłucham ale dalej będę uważał że pomysł z mocami jest kiepski!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam ten odcinek za lepszy od dwóch poprzednich.

 


-na początku dlaczego księżniczka dalej mieszka w bibliotece w Ponyville? (ok blisko do zamku a Twi uwielbia książki więc to jeszcze daruje)

 

Bo to jej dom i czuje się tam komfortowo?

 


-pomysł z super mocami (dobra wiem zlinczujecie mnie ale mi się po prostu nie podobają ci superbohaterzy kucyki)

 

Kwestia gustu, akurat mi się to spodobało.

 


-nie ciekawe moce, właściwie tylko moc Pinkie dobrze pasowała a inne może przejdą (z przymrużeniem oka)

 

Nieciekawe*.

 

Also, jeśli moc Rarity nie była ciekawa (umiejętność wykreowania dosłownie wszystkiego dzięki kryształom [swoją drogą, Rarity była potężniejsza od Twilight]), to nie wiem, jaka byłaby ciekawa xd

 


-odcinek poświęcony Spikowi

 

Podnóżek też musi się na coś przydać :P

 


-skąd nagle Spike wziął zaczarowany komi... a zaraz było wytłumaczone on jest idiotą (tu się przyczepić nie mogę sorki)

 

A gdybyś był w sklepie "Magiczne Komiksy", pomyślałbyś, że są zaczarowane, czy pomyślałbyś, że są takie fajne, że aż magiczne? xd

 


-czy tylko mi się wydaje czy ci antagoniści i ich "pomocnicy" robią się coraz głupsi i ślepi? (nie zrozumcie mnie źle ona była całkiem spoko typowy maniak)

 

Typowy film z superbohaterami klasy B xd Wszystko było zgodnie z kanonem.

 

***

 

Mnie zaś ujął klimat tego odcinka.

Był interesujący, powrócił znany już nam zamek, więc mamy nawiązanie fabularne do poprzednich odcinków, yay! Bardzo mnie to cieszy.

 

Pomysł z mocami uważam za bardzo fajny, ciekawie było zobaczyć mane6 w takich różnych rolach. I choć wiadomo, że nie jestem fanem Rarity, tutaj zdecydowanie wybiła się na czoło spośród wszystkich bohaterek. No i przy okazji była najsilniejszym Power Pony - taka moc, co ona miała... so awesome. Pinkie... cóż, Pinkacz na kawie :P Rainbow typowo zestawiona z mocą błyskawic, do przewidzenia. AJ z magicznym lassem - fajne to było. Twilight z kolei straciła sporo ze swojej mocy, lecz i tak potrafiła sobie poradzić. 

 

Ogólnie kilka rzeczy potoczyło się za szybko, no ale trudno dobrze to rozplanować, gdy ma się tylko 20 minut. Patrząc przez pryzmat ograniczeń czasowych, autorzy zrobili naprawdę dobrą robotę.

 

Z czystym sumieniem wystawiam 8/10, mimo że znowu robili ze Spike'a pierdołę, którego pomocy nikt nie chce :P

 


kiedy będzie link do odcinka na yt czy dailymotion?

 

Wieczorem, a napisy będą jutro.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Jeżeli odcinek miał być dobrą parodią kiepskich filmów o superbohaterach to mu się to bardzo dobrze udało. Był bardzo śmieszny. Naprawdę, pod względem humoru nie mogę się doczepić pod jakimkolwiek względem. Gorzej wygląda sprawa z fabułą i samym złoczyńcą, który..jest strasznie nudny. Nie potrafiłem w sobie znaleźć sympatię do niej. Tak samo do jej pachołków, którzy już bardziej ograniczeni nie mogli być. Mimo to wciąż go lubię bo mane 6 jako superbohaterki są cudowne, Spike jak pomagier daje rady i już miał okazje pokazać swoją wartość, Fluttershy jak Hulk była absolutnie wybitna. Nie wierzyłem, że to się może stać, ale jednak okazało się. To było genialne. Bardzo solidne 8/10. W sumie, dostałem to co się spodziewałem i nie jestem zawiedziony. Teraz tylko czekać na konflikt AJ z Fluttershy w następnym odcinku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wykonan parodia power rangersów i innych im podobnych. Może nie było szaleństwa pod względem fabularnym, ale nie o to tutaj chodziło. Główna antagonistka trochę nijaka, a ta jej grzywa wydawała mi się nieco głupia, ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadzało. Gigantyczny plus za humor, Pinkie Pie wymiatała, a Flutterhulk mnie dosłownie powalił, normalnie się przy nim/niej dusiłem :D

9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A gdybyś był w sklepie "Magiczne Komiksy", pomyślałbyś, że są zaczarowane, czy pomyślałbyś, że są takie fajne, że aż magiczne? xd

Ok zgodzę się pewnie pomyślał bym to samo co Spike ale ja nie żyje w Equestri świecie magi, klątw, smoków itd. więc akurat tutaj podtrzymuje swoje stwierdzenie o Spiku (ale reszta odpowiedzi jest ciekawa jak mówiłeś kwestia gustu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu mam duży sentyment do komiksów o superbohaterów, więc taka odskocznia była przeze mnie odebrana bardzo pozytywnie, odskocznia..tj dla mnie ciekawe połączenie moich dwóch odmiennych zainteresowań, tj małych kucyków i komiksów marvela :>
Fabuła no cóż, już zostało to wyżej poruszone, no ale czegoby tu się spodziewać z jednego niedługiego odcinka, gdzie łączy się tak odmienne gatunki xD Aczkolwiek ta Fluttershy jako hulk.. rozwaliło mnie to po całości xD 
W sumie było to ciekawe i jestem na tak, by od czasu do czasu coś takiego było odwalone w MLP :rainpriest:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ok zgodzę się pewnie pomyślał bym to samo co Spike ale ja nie żyje w Equestri świecie magi, klątw, smoków itd. więc akurat tutaj podtrzymuje swoje stwierdzenie o Spiku (ale reszta odpowiedzi jest ciekawa jak mówiłeś kwestia gustu).

 

No ale to patrzymy przez pryzmat siebie teraz... i raczej przez pryzmat obecnego wieku xd A coś mi się wydaję, że ja podobnie byłbym zaskoczony, gdybym mając 12-14 lat, dorwałbym taki komiks xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=b0kBx8D5Jn0 1080p

Ja tam się po raz pierwszy zawiodłem na jakimkolwiek odcinku mlp. nawet ten ogólnie hejtowany o spiku nie był tak nijaki.
sam odc nie był jakiś super beznadziejny, ale nic mnie w nim nie porwało, chyba że ciągła mania czystości Rarci, bo akurat ona wyszła nawet nawet.
Jednak więcej niż 2 nie podaruję...

Edytowano przez Victoriatus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam szaleć na punkcie Mane-iac i myślałam, że będzie jakaś super groźna... ale się nie zawiodłam!

Była ona powalająca, śmieszna i ten głos... xD

Ale jej pokonanie było jakieś głupie... zaplątała się w grzywę i już ._.

Oglądałam bez napisów, ale co tam xD Flutterhulk... WATEHEL xD

Daję chyba 9,2/10 xd

 

Plusy:

- Mane-iac oczywiście

- Przedstawienie super bohaterek

- Magic comics book

- Śmiech i głos antagonistki xD

- Flutterhulk :ming:

- Tentacle mniamniam

- Ta monologia, typowe bajki xD

- Pinkie Pie i Rarity jak zwykle rządzą

- Zabójczy lakier

- Spike Robin xD

- Histeria Mane-iac pod koniec, ona jest rąbnięta i o to chodzi, jakiś inny Discord ._,,

- Mam wymieniać dalej?

 

Minusy:

-Znowu ten zamek, już 3 odcinek chyba o nim

-Znowu za dużo Twilight, mimo, że to jedna z moich ulubionych.

-Głupie pokonanie Mane-iaczki, durna Fluttershy... nie dość, że jej nie lubię, to jeszcze pokonała ją.

-Za krótkie, zwykle odcinki z takimi antagonistami maja 2 części

-Płytka fabuła - żeby wrócić do Ponyville, trzeba pokonać villaina, takie dziwne...

Dałabym nawet 10 ,-,

-Ten strach FS... ale to normalka akurat

Edytowano przez Hidoi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale jej pokonanie było jakieś głupie... zaplątała się w grzywę i już ._.

 

Została pokonana swoją własną bronią po prostu xd

Miała z pomocą tej machiny zwiększyć moc swojej grzywy i ogona (podejrzewam, że wysysając moc Power Ponies), no ale promień odbiła Flutterhulk, no i jej grzywa obróciła się przeciwko niej xd

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo słaby odcinek. Głupi villain. Flutterhulk, zabawne ale głupie.

Moim zdaniem 4 sezon jest za bardzo pod fandom robiony. Ciągle do czegoś nawiązują, zamiast zrobić po prostu odcinek o kucykach jak za wcześniejszych sezonów.

Hasbro chyba zapomniało kto jest targetem tego serialu.

 

Nie podobało mi się, ale czasem się uśmiechnąłem 5/10

Edytowano przez FlutterFan
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek niezbyt mi się podobał. DC ma <censored> uniwersum, szkoda, że nie zrobili parodii komiksów Marvela, które są o niebo lepsze, a ich bohaterowie nie noszą obcisłych, lateksowych wdzianek rodem z niemieckich imprez dla sado-maso. :ming:

Chociaż Rarcia miała chyba najlepszą rolę dotychczas w sezonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny odcinek! :yay:

1. Podoba mi się, że stało się tak jak przypuszczało wiele osób i stary zamek faktycznie poszedł do naprawy.

2. Odcinek naprawdę pokazał użyteczność Spike'a, co się rzadko zdarza jeśli chodzi o jakieś poważne sytuacje.

3. Fajna parodia filmów o superbohaterach.

4. Stroje wprawdzie głupawe, ale moce pasowały do kucyków bardzo.

5. Ostatnio gdzieś wspomniałam, że byłoby miło obejrzeć jakiś odcinek w którym Rarity w końcu czymś mi zaimponuje no i dostałam! Ze wszystkich kucyków jej strój, moce i to jak je wykorzystała spodobały mi się najbardziej. Pierwszy tak wielki plus dla tej postaci od... DAWNA.

6. Pinkie w tym odcinku... :wrWgR:

7. Odcinek bazujący na komiksie! Trzy razy TAK. ;D

8. Hulk-shy... nie muszę nic dodawać, prawda? XD

 

Minusy:

1. Antagonistka i wszystko co z nią związane. Po prostu ehhh.....

2. Stroje kucyków, choć jeśli to miałą być parodia superbohaterów to w sumie nie mogę się przyczepić.

3. RD machająca tym naszyjnikiem jak jakąś różdżką. Strasznie głupio to wyglądało.

Edytowano przez Burning Question
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek taki sobie, w sumie nie wniósł nic nowego poza informacją, że w Canterlot istnieje jakiś sklep z zaklętymi komiksami. Ah! Byłbym zapomniał, odbudowują zamek, czyli pewnie Twi będzie w nim mieszkać. Czyżby seria zabawek "Zamek księżniczki"?

 

Odcinek być może byłby zabawny, gdyby nie to, że porównując go z fakfikami gdzie M6 mają super moce wypada słabo. Mogli się bardziej postarać. Szczególnie głupie były te przereklamowane przerysowane stroje. Rarity powinna dostać zawału na sami ich widok. Serio.

 

Co do mocy które miały M6 to mam mieszane uczucia. Moc Twilight zupełnie do niej nie pasowała, już lepiej nadałby się ogień. Moce RD i AJ zbyt oczywiste, aczkolwiek mogli je pokazać bardziej sensownie, ponieważ czytałem o podobnych rozwiązaniach w ff. Co do mocy Rarity nie mam zastrzeżeń, ale siodła mi nie urwało. Moc Pinkie też bardzo typowa. Na szczęście nasza kochana różowa klacz nadała jej fajny wydźwięk humorystyczny ... PP znowu ratuje dzień XD. Podobała mi się za to koncepcja FS = Hulk :) Discordowi też by się pewnie spodobała. Ha ha ha.

 

Zaletą odcinka było to, że żadna z realnych (mam na myśli m6 i Spike'a) postaci mnie nie denerwowała. Za to postacie z komiksu były tak zryte, że szkoda gadać. Spike! Skończ czytać to <cenzura>!

 

Ciężko mi ocenić ten odcinek, gdyż w aspekcie technicznym był w porządku. Nie był zły. Nie popsuł niczego, ale też prawie niczego też nie wniósł. Widzicie do czego doprowadzają Wasze jęki o wprowadzanie nowości (Twalot, good Discord etc)? Cały 5 sezon pewnie okaże się snem, bo bronies będą płakać że im Hasbro niszczy serial. Ten odcinek jest tego preludium. Śmiesznym podproduktem. Ja jestem za zmianami i nowościami, a nie powielaniem utartych schematów byleby zrobić odcinek i jednocześnie mieć spokój ze strony fanów. Niech żyje Discord!

 

Niech no sprawdzę co dałem Spike at Your Service (czyli najgorszemu dotychczas) .... 7/10. Yhmm. Podsumowując Ocena: 6/10 czyli jak na mój standard słabo, słabo i jeszcze raz słabo. Dziś w mojej ocenie króluje chaos ... cóż, w końcu święta tuż tuż. Także, wesołych!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pozwolę sobie wymienić wady:

 

- Mane-iac. Cała postać. Ja rozumiem, że miało to być przesadzone i parodystyczne. I było. Ale ZBYT przesadzone. Podczas jej śmiechu miałam ochotę wyłączyć głośniki.

- Złapanie tornada lassem. Serio?

- Dobicie postaci Spike'a. Akurat całkiem lubię naszego fioletowego smoka i mi go po prostu szkoda gdy widzę, jak robią z niego idiotę.

 

Plusy:

- FLUTTERSHY, dammit! Była cudowna. Jej wnerw! XD To "REALLY?!"

- Pinkie

- Użyteczna Rarity!

 

Ogólnie szału nie ma, odcinek był... Ok, tak myślę, spodobał mi się fakt, że naprawiają stary zamek księżniczek... Tylko w sumie po co?

Celestia i Luna mieszkają obecnie w Canterlocie, Cadence w Kryształowym Królestwie a Twilight w Ponyville, więc kto miałby w nim mieszkać? No chyba, że to na zasadzie "odrestaurujmy zabytek".

 

5/10

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że oprócz szkatułki na fubułę sezonu złoży się jeszcze Zamek Sióstr. Pomysł z odbudową ciekawy, coś podobnego było w jednej części Mighty and Magic, poza tym ktoś spekulował, że Twi będzie rządzić lasem Everfree, jakby nie patrzeć zamczysko jest w jego obszarze co również jest ciekawą perspektywą. Jednak sama procedura remontu była tak głupia, że aż urocza. W Mighty and Magic robotę fizyczną odwaliła brygada krasnoludzkich budowlańców, a u kuców to oczywiście musiało być mane6, które uznały, że walące się ściany wystarczy wytrzeć z kurzu. BTW Twi nadal otrzymuje rozkazy?

Z bohaterów najbardziej podobała mi się Pinkie jako Fili-Second, bo idealnie pasowała do tej roli. Najmniej z kolei Saddle Ranger i Radiance, bo bez osobowości Fluttershy i Rarity zostają po prostu ponifikacjami Hulka i Zielonej Latarni. Rozumiem sens parodii, ale wolałbym stworzenie jakiś całkowicie nowych postaci. Niby Fili-Second też była parodią Flasha, ale super-szybkość nie jest jakąś bardzo oryginalną mocą, przez co w żadnym stopniu nie determinuje historii bohatera. Tak czy owak nie przedstawiono "secret originu" żadnej z bohaterek, co uważam za spory minus, jednak zrozumiały ze względu na czas. Udało się natomiast dopiąć nemesisa zwanego Mane-iaczką, może i był trochę dziwny, ale fajne było, że miał dobrze dopasowanych henchmanów.

Sama fabuła była dość dobra, po pięciu odcinkach kopiujących pomysły z poprzednich sezonów wreszcie pojawiło się coś nowego. Osobiście jestem zawieziony, bo od pierwszych spoilerów myślałem, że to będą prawdziwi bohaterowie tak jak było z Darling Do, I że przy okazji przedstawią nam Manehattan, ale samo pojawienie się bohaterów uważam za plus.

Ocena ogólna 10/10, były zgrzyty, ale tak oryginalnych odcinków za wiele nie znajdzie.

BTW1: Rainbow po raz kolejny udowodniła swą bystrość kłócąc z neonem.

BTW2: Ta mina Pinkie na widok transformacji Fluttershy, wreszcie udało się jej zabić ćwieka.

Edytowano przez fallout152
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...