Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja XIII "Kac morderca nie ma serca!"


Dolar84

Recommended Posts

Co do edycji specjalnej. Teoretycznie mam dwa pomysły, ale w praktyce pojawia się to: "no dobra, masz pomysł, ale co ty tam napiszesz...". Nie mam pojęcia, czy wezmę w nim udział. Nic na siłę :) Na tą edycję, tekst jest już ukończony, ale musi "ostygnąć". Pierwszy raz, na spokojnie, będę mógł sprawdzić go kilka razy.

 

Gdyby tylko limit wynosił 2500... Niestety 1500 wpływa na całość. Brakuje mi opisu, wyjaśnienia pewnej rzeczy. Nie wspominając o większym opisie końcówki. Teoretycznie mógłbym poskracać i wycinać to i owo, ale w praktyce już wyciąłem (zbyt) wiele rzeczy, Spróbuję, zobaczę, mam czas.   

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kac [sad][slice of Life][Equestria Divided]

 

Konkursowy debiut i od razu alternatywne uniwersum, którego szczerze nie znoszę. Najlepszy możliwy początek, nie ma co.

 

No i limit 1500 słów jest Straszny. Jeśli wierzyć mojemu Wordowi, razem z tytułem i Takimi Tam, wychodzi tego 1371 słów.

 

 

Masz reputkę od "nieobiektywnego" jurora. Zadowolony?

PS: Nie czytałem jeszcze żadnego opowiadania konkursowego.~Dolar84

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i limit 1500 słów jest Straszny. Jeśli wierzyć mojemu Wordowi, razem z tytułem i Takimi Tam, wychodzi tego 1371 słów.

 

Hehe... taka idea. Wcisnąć stringi na spasionego wojownika sumo. 

 

DŹA  [Memories][slice of Life][Alternate Universe][One Shot] - 1498 słów. Najwyżej zamorduję Worda  :stare:

 

Opowiadanie w którym dominują dialogi. Dosłowny kac dotyczy postaci "z tła". Głównej bohaterce, towarzyszy zaś "kac moralny". Niestety nie miałem miejsca, aby dodać opisów, rozbudować tego i owego... Gdyby tylko zamienić obie edycje. 20 000 słów na kaca moralnego i DŹA... to by było coś (koszmarnego lub dobrego)  :lyrahappy:

PS. Żeby nie było. Zmieniłem tylko post, nie opowiadanie. 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie napisane w niewiele ponad godzinę, niezbyt wytężonej pracy, i na dodatek na kacu, więc na wiele to nie liczcie :D

 

Sprawa pewnego wazonu[Comedy][Crime Story][slice of Life]

 

Kac występuje raczej w tle, gdyż opowiadanie dzieje się wkrótce po sylwestrze, więc ślady imprez jeszcze są widoczne w zachowaniu kucyków. Przydałoby się więcej słów, żeby bardziej to rozpisać, ale jak się nie ma co się lubi... To się pisze ile się da :interesting:

Nie mam pojęcia czy tagi są dobrane odpowiednio, ale mam nadzieję, iż lekko naciągając, nadadzą się :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaż szkoda, iż opowiadanie wybitnie zżynające motyw Kac Vegas swego czasu już popełniłem i nawet opublikowałem - "Alergia to straszna rzecz" (notabene też na swego rodzaju konkurs literacki). Weny wincyj już ni mo, pozostaje mi tylko życzyć szczęscia i powodzenia wszystkim partycypantom. Niech wygra najlepiej wpasowywujacy się w gust komisji.

 

@Dwa posty, jeden post wyżej

Grunt to pozytywne nastawienie, panowie. Nie smęcić, tylko pisać.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, po prawdzie, obecnie czasu ani na czytanie ani na pisanie, ale wczoraj pojawił mi się niespodziewanie pomysł-instant, więc skrobnąłem coś w trzy godziny. A jak skrobnąłem to i wrzucę, co mi szkodzi.

Czysta [slice of Life][background Ponies][Changelings]

Nie miałem pojęcia jakie dać tagi (pierwszy raz tu zresztą publikuję), więc wypisałem dwa elementy które opowiadanie zawiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się dzieje... Napisałem coś na Konkurs Literacki...

 

Wieczorówka [i tak nikt tego nie przeczyta*][Korektor płakał, gdy poprawiał][Żartuję, nie mam korektora]** ~600 słów

 

Opis: W zależności od umiejętności interpretacji tytułu, tyle zdoła ci opowiedzieć o formie, z którą boryka się główny bohater o imieniu główny bohater.

 

Pozdrawiam

_________________

* poza Dolarem i Hoffmanem, ale i tak tylko Dolar zrozumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

** ostrzegam, że jest gorsze od "Półsmoka"  :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł naszedł dziś, wykonanie też, zatem pora go opublikować.

Krótki opis: To jest alternatywna wersja powodu rozpoczęcia ostatecznej destrukcji (wystrzelenia megaczarów), która doprowadziła do powstania świata znanego z fallouta. Ukazuje ona kilka scen z historii schronu, który wystrzelił pierwsze megaczary i zapoczątkował ostateczny rozrachunek.

 

Zanim opadł

Tagi i wyjaśnienie:

[Fallout} - z uwagi na to, ze akcja rozgrywa się w tymże uniwersum.

[Alternative history] - Bo przedstawia alternatywną wersję historii z historii fallouta

[Light Comedy] - Zawiera elementy śmieszne (podobno)

 

Życzę miłej lektury i biorę się za drugi konkurs.

 

ps. Najszczersze kondolencje dla Dolara i innych, którzy to przeczytają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie brać udziału w tym konkursie, ale napisałem fanfic na edycje rozszerzoną, to zostało jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby przygotować coś nieco mniejszego kalibru.

Słów około 850

Poranek na końcu świata

Tagi: [sad][slice of life][True story]

Miłego czytania!

Edytowano przez OneTwo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słów mało, tekst mocno eksperymentalny, ale postanowiłem już go napisać, skoro jest okazja xd W końcu musi być w tej serii jakiś SMS, czyż nie, Dolcze? :D

 

 

Przebudzenie

 

[Animal] [Kac] [slice of Life]

 

Ot, kolejna imprezka u Pinkie Pie zakończyła się nieco bardziej... nietypowo niż zwykle. Oto ta krótka i chaotyczna relacja oczami Gummy'ego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł się pojawił, to trzeba było go przelać na jakiś nośnik. Niestety, pojawił się dość niedawno, więc podane na żywca po napisaniu.

Pierwszy lot

Oneshot, NRL vs. SE, 

 

Czyli bohaterstwo i jego następstwa są nie dla każdego.

 

To jest - podejście drugie do konkursu.

Powodzenia w przedzieraniu się przez tą niepoddaną korekcji amatorszczyznę!

Edytowano przez FanCiastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FanCiastek

 

Obawiam się, że Twoje opowiadanie czeka dyskwalifikacja.

 

 

 


3. Wyznaczone tagi - [Dowolny][Dowolny][Dowolny]. Zaskoczcie nas. Dla porządku - tagi [Gore] i [Clop] są zakazane. Opowiadanie MUSI mieć trzy tagi. Tagi autorskie są dozwolone. Tagi obowiązkowe NIE wliczają się do tych trzech tagów i nie trzeba ich tutaj w ogóle zamieszczać.

 

(...)

 

8. Prace które nie zostaną prawidłowo otagowane, przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

 

 

Na przyszłość, zachęcam do czytania regulaminu konkursu ze zrozumieniem i zastanowienia się dwa razy, zanim zaprezentowana zostanie praca.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na oddawanie prac minął - zamykamy więc tę skacowaną edycję. Jak widzę, tradycyjnie na ostatniej prostej pojawiło się jeszcze kilka tekstów - to bardzo dobrze. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo, wyniki pojawią się w przeciągu dwóch tygodni, choć oczywiście mam nadzieję, że uda nam się uwinąć z tym szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde przemożnie chciałem coś na tą edycję napisać ale okazało się, że nie umiem przelać myśli na papier... zamysł może i był dobry tylko nie potrafiłem tego zamysłu przetworzyć na tekst pisany :/... no nic z góry pogratuluję zwycięzcy i tym, którzy dostaną drugie i trzecie miejsce. Chyba nigdy nie dane mi będzie napisać fika, bo nie umiem w przelanie wymyślonego tekstu na e-papier :spike:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z przykrością zawiadamiam, iż nie będziemy w stanie podać wyników w planowanym terminie - prawdopodobnie zajmie nam to dwa do trzech kolejnych dni. Wina za opóźnieniu spoczywa na mnie, ponieważ nie byłem w stanie wyrobić się w terminie z ocenami. Raz jeszcze przepraszam wszystkich uczestników i pozostałych oczekujących na wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...