Skocz do zawartości

Klub Konesera Polskiego Fanfika - temat oficjalny (ogłoszenia, propozycje, itd.)


Recommended Posts

Już w ten piątek o godzinie 20 odbędzie się szósta edycja "Pisania na setkę" - znanych i lubianych zawodów w pisaniu drabbli (opowiadań do 100 słów). Serdecznie zapraszamy do udziału zarówno doświadczonych pisarzy, jak i tych debiutujących. Każdy ma szansę odnieść sukces!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Uwaga, uwaga! Już w przyszły piątek, czyli 14 grudnia o godz. 20 tematem kolejnej dyskusji w Klubie będzie fanfik "Biura Adaptacyjne - Pracza wspólna" - jeden z najbardziej znanych w fandomie. Swoją obecnością zaszczycą nas autorzy. Zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga! Już 28 grudnia, o godz. 20 odbędzie się "Czytanie z Klubem" - event przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w lektorowaniu fanfików. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił i otrzymać jakąś opinię na temat swojego głosu. Zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem, ale mam bardzo ważne ogłoszenie. Ogłaszam wielką fanfikową mobilizację! Zaczynamy akcję "Spamujemy drabblami dla Dolara"! Stworzyłem właśnie na serwerze specjalny kanał #spamujemy_drabblami_dla_dolara, na który możecie wrzucać swoje drabble. Tematy są dowolne, zasady podobne do tych na "Pisaniu na setkę", ale czas macie do końca roku. Po Nowym Roku postaram się ocenić wasze prace. Wszystkie prace zostaną wrzucone do tematu z drabblami na forum.

 

Akcja służy temu, by pobić zeszłoroczny wynik, jeżeli chodzi o liczbę opublikowanych fików. Mamy jeszcze 15 dni: w sam raz, by napisać choćby jednego drabbla. Zapraszamy do udziału!

 

W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Edytowano przez Coldwind
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w sumie jeśli idzie o samą kwestię podbicia liczby opowiadań, to ja pewnie poza tym konkursem jeszcze dwie rzeczy (nielicząc nowych rozdziałów już rozpoczetych opowiadań) wrzucę do końca roku...  i w sumie to ile brakuje nam do tego rekordu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu całej ekipy życzę wszystkim Klubowiczom wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

 

P. S.: Przypominam, że w ten piątek o 20 odbędzie się nasz event dla lektorów, a do końca roku trwa akcja "Spamujemy drabblami dla Dolara"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli przypomnienia:
 

1. Już w piątek o 20 odbędzie się "Czytanie z Klubem" - event, na którym będziecie mogli spróbować swoich sił w lektorowaniu fanfików.

 

2. Nadal trwa akcja "Spamujemy drabblami dla Dolara". Radzimy wam się pospieszyć z pisaniem, bo koniec roku zbliża się wielkimi krokami.

 

Dodatkowe ogłoszenie: w przyszły piątek (4. stycznia) o 20 odbędzie się "Fanfikowe podsumowanie roku 2018". Jeżeli chcecie sobie powspminać mijający rok, to śmiało, wpadajcie!
 

Zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam bodajże od miesiąca może trochę ponad, czy nie dodać do bazy swojej (cząstki odstraszających raczej dzieł chociażby w celu pobicia rekordu (by wspomóc Dolara) w rankingu pobicia. rekordu) , chodź u uwagi na moje wątpliwości gatunkowe (brak weryfikacji co do statusu)  pomysł ten może się nie spodobać, to też na razie się jeszcze zastanowię, Mam co prawda sposób, ale raczej nie wiem cy on się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Król Etirenus napisał:

Tak się zastanawiam bodajże od miesiąca może trochę ponad, czy nie dodać do bazy swojej (cząstki odstraszających raczej dzieł chociażby w celu pobicia rekordu (by wspomóc Dolara) w rankingu pobicia. rekordu) , chodź u uwagi na moje wątpliwości gatunkowe (brak weryfikacji co do statusu)  pomysł ten może się nie spodobać, to też na razie się jeszcze zastanowię, Mam co prawda sposób, ale raczej nie wiem cy on się spodoba.

W skrócie: że co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyszła pora na moje podsumowanie roku z punktu widzenia szefa Klubu.

 

Omówienia: z tym bywało różnie. Z żalem muszę stwierdzić, że nowsze opowiadania nie cieszyły się popularnością. W przypadku klasyków zaś mieliśmy sporo tematów do rozmowy. Z bitwami fików bywało różnie, ale na razie nie przekreślam tego formatu - po pewnych zmianach i wyciągnięciu wniosków z pierwszej edycji może uda się coś jeszcze zdziałać.

 

Dyskusje: generalnie cieszyły się większą popularnością od omówień, choć bywały i takie, podczas których kanał Klubu świecił pustkami. Tematy zaczynają się już powtarzać, ale tak to już jest, gdy prowadzi się coś przez ponad dwa lata.

 

Drabble: jeden z bardziej udanych pomysłów. Może tylko ostatnia edycja "Pisania na setkę" cieszyła się mniejszym zainteresowaniem, choć tutaj edycja poprawinowa zakończyła się jednak umiarkowanym sukcesem. "Pisanie z Klubem", choć nie cieszące się taką popularnością jak drabble, także pomogło wzbogacić dział o parę jednostrzałów. Wciąż trwająca akcja "Spamujemy drabblami dla Dolara" pozwoliła pobić zeszłoroczny wynik, jeżeli chodzi o liczbę opublikowanych fików, mało tego, pobiliśmy także wynik z roku 2016. Napawa mnie to dumą i wierzę, że jak się zepniemy, to może i kiedyś pobijemy rekord wszechczasów (413 fiki - 2014 r.).

 

Inne eventy: bardzo, ale to bardzo zaskoczyła mnie frekwencja na piątkowym "Czytaniu z Klubem", kiedy w szczytowych momentach na kanale głosowym siedziało prawie że 20 osób. Mało tego, mieliśmy trochę chętnych, którzy odważyli się i spróbowali swoich sił w lektorowaniu fików. Warsztaty dla początkujących może nie były jakimś wielkim frekwencyjnym sukcesem, ale przynajmniej udało się nam nauczyć parę osób pewnych przydatnych rzeczy, to zawsze coś.

 

Ogólna aktywność: Klub żyje codziennie, na prawie każdym kanale każdego dnia coś się dzieje. Nasza społeczność jest zawsze chętna do pomocy, jak i też zwyczajnej pogawędki. Musimy tylko jeszcze nieco ośmielić nowoprzybywających, ale z czasem jakoś się wyrobimy.

 

Ostatnimi czasy robiliśmy sobie więcej przerw od piątkowych dyskusji. Cóż, momentami bywało ciężko, popełnialiśmy pewne błędy, ekipa miała też swoje osobiste problemy, ale mam nadzieję, że przyszły rok będzie dla nas lepszy.

 

A co planujemy na przyszłość?

- oczywiście, kolejne dyskusje, omówienia i drabble

- kolejne edycje "Czytania z Klubem" - będziemy czytać na kanale głosowym te fiki, które później będziemy omawiać - kto wie, może to jakoś poskutkuje?

- inne dyskusje na kanale głosowym

- gdyby udało się nam ogarnąć technikalia, to możliwe, że co jakiś czas będziemy nagrywać coś na kształt podcastu o fanfikach i nie tylko, z udziałem klubowej publki, który będziemy też wrzucać na yt.

- myślę też nad zorganizowaniem czegoś w rodzaju fandomowych mistrzostw dla lektorów fanfików

- w okolicach urodzin Klubu, czyli gdzieś tak w lutym, planuję zorganizować bicie rekordu w liczbie fanfików napisanych w 24 lub 48 godzin. Wszystkich pisarzy oczywiście zapraszam do udziału.

- I wiele więcej. Cały czas czekamy też na wasze pomysły.

 

Z tego miejsca pragnę szczególnie podziękować ekipie, na której zawsze mogę polegać, i wam, drodzy Klubowicze, za to, że jesteście, po prostu.

 

No cóż, drodzy czytelniczy, życzę wam Szczęśliwego Nowego Roku! I śmiało, wpadajcie do Klubu i udzielajcie się! My nie gryziemy!

 

Pozdrawiam,

 

Coldwind

 

P. S.: Już w piątek o 20 fanfikowe podsumowanie roku 2018. Zapraszamy!

Edytowano przez Coldwind
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rekord tekstów na forum został pobity na razie nie będę dodawał do głównego tematu tekstów. Zamiast tego złożę wszystkim użytkownikom, administracji  życzeń większej ilości tekstów w nowym roku 2019. Mało błędów do oceniania (a raczej ich brak), weny, pomysłów na konkursy i tematy związane z pisaniem, oraz jak najwięcej pozytywnych komentarzy przy ocenianiu nadesłanych prac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, oto plan najbliższych spotkań.

 

Na początek parę lektur na najbliższy czas:

1. "Krąg Światła" od @Stormy Mood (LINK)

2. "Ostracyzm" od @Youkai20 (LINK)

3. "Złote Zbroje" od @Malvagio (LINK)

4. "Starlight i Trixie kontra największy złoczyńca w Ponyville" od @Ghatorr (LINK)

5. "Zasłona" od @DiscorsBass (LINK)

 

Piątek 18.01 i sobota 19.01, godz. 20 - Będziemy czytać wymienione powyżej fiki na kanale głosowym w ramach kolejnej edycji “Czytania z Klubem”. Każdy, kto tylko będzie miał ochotę spróbować swoich sił w lektorowaniu fików, może się dołączyć. A jeśli ktoś nie ma odwagi, bądź też zwyczajnie mu się nie chce, może sobie posłuchać fików przed ich omówieniami.

 

Piątek 25.01 i sobota 26.01, godz. 20 - Omówienie wymienionych powyżej fanfików.

 

Zapraszamy!

Edytowano przez Coldwind
zmiana fika do omówienia
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przypominam: już w ten piątek i sobotę o 20 odbywać się będzie Czytanie z Klubem. Czytać będziemy fiki podane w poście wyżej, tydzień później odbędzie się ich omówienie - to doskonała okazja, by zapoznać się z ich treścią. Każdy, kto tylko chce, może w ten weekend spróbować swoich sił w lektorowaniu fanfików. Zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam: już w ten weekend omawiać będziemy "Krąg Światła" od @Stormy Mood, "Ostracyzm" od @Youkai20, "Złote Zbroje" od @Malvagio, "Trixie i Starlight kontra największy złoczyńca w Ponyville" od @Ghatorr i "Zasłonę" od @DiscorsBass - linki znajdziecie parę postów wyżej, poza tym od wczoraj powoli podbijam tematy fików. Zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowany)

Dobry den, po krótkiej przerwie wracam z harmonogramem kolejnych spotkań.

 

W ten piątek, czyli 08.02, o godz. 20 - dyskusja “Co nas wpiórwia w fanfikach?”. Na ten temat z pewnością każdy będzie miał coś do powiedzenia, więc spotkanie zapowiada się miodnie. Zaprawdę powiadam wam, nie możecie tego przegapić.

 

Piątek, 15.02, godz. 20 - “II urodziny Klubu Konesera”. Tak, istniejemy już dwa lata i czas najwyższy na zrobienie paru podsumowań. Co się nam udało, a co nie? Co można jeszcze poprawić? Serdecznie zapraszamy do udziału i świętowania.

 

Piątek, 22.02, godz. 20 - “Pisanie na setkę, edycja VII”. Oto pierwsze drabble w tym roku. Jeżeli wśród waszych noworocznych postanowień pojawiło się spróbowanie pisania fanfików, to nie możecie tego przegapić.

 

Piątek, 01.03, godz. 20 - Czytanie z Klubem, a jednocześnie omówienie fanfika “Przebiśnieg” autorstwa @Applejuice (link do opowiadania). Tym razem na tapetę bierzemy dobry, acz obecnie nieco przykurzony wielorozdziałowiec. Tym razem zmienimy nieco standardową formułę: chętni będą mogli spróbować swoich sił w lektorowaniu opowiadania, podczas gdy słuchacze i czytelnicy będą w tym samym czasie mogli dzielić się na bieżąco swoimi wrażeniami na czacie.

 

Zapraszamy!

Edytowano przez Coldwind
  • +1 1
  • Lubię to! 1
  • wtf 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli przypomnienia: już jutro o 20 dyskusja "Co nas wpiórwia w fanfikach?". Temat mówi sam za siebie, obecność obowiązkowa dla wszystkich koneserów tych dobrych i tych złych opowiadań. Zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam wszystkim, że już jutro o 20 specjalne spotkanie z okazji drugich urodzin Klubu. Jeżeli chcecie poświętować razem z nami, podzielić się opiniami na temat naszej działalności czy też przydatnymi wskazówkami, to serdecznie zapraszamy do udziału!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, minął już drugi rok naszej działalności. Niektórzy myśleli, że nie pociągniemy tak długo. Ale wciąż dajemy radę. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale wciąż istniejemy. Może i nie udało się nam jeszcze spełnić początkowego celu, czyli skutecznego zachęcenia ludzi do komentowania fanfików, lecz mim to Klub i tak okazał się gigantycznym sukcesem.

 

Chcę z tego miejsca podziękować wielu osobom:

Zodiakowi - za pomysł i bycie dla mnie wsparciem

Miśkowi, Cahan, RedMadowi, Grento - za pomoc przy ogarnianiu Klubu, na którą zawsze mogłem i mogę liczyć

Dolarowi - za bezproblemową współpracę Klub-forum i ściąganie mnie na ziemię

Kredke - za reklamę na FGE i okazywaną mi pomoc

Vertigo i Foleyowi - za opieprz, który jednak motywował mnie do zmian na lepsze w Klubie

Masie autorów i tłumaczy, których dzieła omawialiśmy, długo by ich wymieniać - za uświetnianie dyskusji swoją obecnością

I wam wszystkim, drodzy Klubowicze - za to, że po prostu jesteście

 

Po gorszym okresie powoli odzyskuję siły i rozkręcam się. Mam parę pomysłów, o których to wcześniej pisałem, liczę też na kolejne, od was. Śmiało, wypowiadajcie się tu, Klub jest dla was wszystkich i wasze zdanie jest bardzo ważne.

 

Mam nadzieję, że właśnie rozpoczęty trzeci rok działalności będzie bardzo dla nas owocny.

 

Jeszcze raz pragnę wam podziękować, drodzy Klubowicze. Niejednokrotnie to wasze wsparcie utrzymywało mnie jeszcze przy życiu. A teraz weselcie się, bo jest z czego.

 

Pozdrawiam was serdecznie,

 

Coldwind

 

P. S.: Przez jakiś czas na naszym serwerze rezydować będzie kółko lektorskie z discorda BC, które to wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności straciło swoje dotychczasowe miejsce występów. Jeżeli chcecie posłuchać lektoratów fanfików w ich wykonaniu, to zapraszamy na godzinę 20, naprawdę warto.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga, gwoli przypomnienia:

 

1) Już jutro o 20 siódma już edycja "Pisania na setkę" czyli klubowych zawodów w pisaniu drabbli - opowiadań do 100 słów. Jeżeli macie ochotę szybko sprawdzić się w fanfikopisarstwie, to musicie przybyć, nie ma innej opcji.

 

2) W przyszły piątek i sobotę odbędzie się kolejne Czytanie z Klubem, a jednocześnie omówienie fanfika “Przebiśnieg” (link). Zapraszamy wszystkich koneserów dobrego fanfika, szczególnie tych, którzy chcieliby spróbować sił w lektorowaniu.

 

Zapraszamy!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli przypomnienia: już jutro o 20 zaczynamy Czytanie z Klubem, a jednocześnie omówienie fanfika "Przebiśnieg", dostępnego pod tym linkiem. Serdecznie zapraszamy wszystkich koneserów polskiego fanfika, szczególnie tych, który chcą się sprawdzić w lektorowaniu. Jeżeli po skończeniu czytania Przebiśniegu zostanie nam jeszcze czasu, to będzie można poczytać też i co innego. Aha, po skończonej lekturze nie zapomnijcie zostawić komentarza pod opowiadaniem.

 

Pozdrawiam i zapraszam do udziału!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobry wieczór, harmonogram najbliższych spotkań już gotowy!

 

W ten piątek, czyli 15.03, godz. 20 - Wielka Fanfikowa Improwizacja, edycja nie-pamiętam-która. Po długiej przerwie kolejny raz odbędzie się spotkanie, podczas którego każdy będzie mógł zasięgnąć języka na jakikolwiek nurtujący go/ją temat związany z fanfikami.

 

Piątek, 22.03, godz. 20 - Dyskusja: “Cierpienia młodego pisarza, czyli co utrudnia nam tworzenie i jak się temu przeciwstawić”. Z pewnością wielu spośród fandomowych pisarzy, zarówno tych początkujących, jak i doświadczonych, ma lub miało wiele trudności podczas pisania, z blokadą pisarską na czele. Jeśli potrzebujecie pomocy bądź też chcecie się podzielić dobrą radą, to zapraszamy was na to spotkanie.

 

Piątek, 29.03 - Sobota, 30.03, godz. 20 - Czytanie i omawianie z Klubem, cz. I: “Examina: Awoken Demons” (link), autor: @Bester 

W tym miesiącu uwagę poświęcamy jednostrzałom, które to zazwyczaj cierpią na niedobór atencji. Na pierwszy ogień idzie długie jak na oneshot dzieło Bestera, autora choćby “Save Me”, które wygrało klubowe bitwy fanfików. Chyba taka rekomendacja wystarczy. Obecność obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą się sprawdzić w czytaniu opowiadań, a także dla tych, którzy lubią sobie poczytać, czy też posłuchać dobrego fanfika.

 

Piątek, 5.04, godz. 20 - Targi Korekty i Prereadingu, edycja I. O co tutaj chodzi? Będzie to specjalne spotkanie dla wszystkich tych pisarzy, którym potrzebna jest pomoc, nie ważne, czy chodzi o poprawę paru literówek, czy też o konstruktywny opieprz. Nieco więcej informacji już wkrótce.

 

Piątek, 12.04 - Sobota, 13.04, godz. 20 - Czytanie i omawianie z Klubem, cz. II:

Omawiać będziemy następujące jednostrzały:

“Regaty Przyjaźni” (link) autorstwa @Rarity

“Wygnanie” (link) autorstwa Prane’a i w tłumaczeniu @Lyokoheros

“Upadek, czyli dzień z życia Tej Złej” (link) autorstwa @Bodzio

“Przyjaźń to magia czy technologia?” (link) autorstwa @OneTwo

“WIELKI BIAŁY KONIK” (link) autorstwa @Kredke

A oto kolejna transza opowiadań do zlektorowania i omówienia. Mamy tu dzieła nowsze i starsze, śmieszniejsze i smutniejsze… Do wyboru, do koloru. A, pamiętajcie o komciach!

 

A, mam tu dla was małą ankietę (link). Proszę o jej wypełnienie, byłbym bardzo wdzięczny.

 

Do usłyszenia w Klubie!

Edytowano przez Coldwind
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...