Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki - edycja specjalna "Come my minions, rise for your Master!"


Dolar84

Recommended Posts

Największy problem mam chyba właśnie z limitem słów, a konkretnie zwizualizowaniem sobie owych 10 000 przez co nie wiem, jak bardzo rozwlekłą fabułę mogę rozplanować :P

Wbrew pozorom 10'000 to dosyć dużo. Też na początku bałem się, że nie starczy, okazało się iż jest jednak aż nadto. No chyba że planujesz epicką epopeję z intrygą, tajemnicą, romansem oraz tysiącem słoni.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczą się tylko te słowa, składające się z więcej jak dwóch (bądź równo) znaków? (Tak się upewniam)

 

Oni to sprawdzają w wordzie. Word zlicza chyba wszystko (łącznie ze spójnikami takimi jak ,,i"). Jednak masz trochę racji, może być ciężko uznać ,,i" za pełnoprawne słowo. Za to mogę ci powiedzieć, że tytuł, tagi oraz autor nie są brane pod uwagę, liczy się tylko treść, więc jeśli dajmy na to będziesz miała równo 10k słów i zechcesz jeszcze wrzucić tytuł itd. to zrób to śmiało. Słowo ,,KONIEC" też chyba się pod to podlega.

 

10k słów to rozsądny limit, w końcu można cokolwiek zmieści. Niemniej jednak trochę mnie przeraża, że trzeba skończyć do 14-stego. Mamy bezstresowy jeden tydzień, później wszystko pogryzie pies. Nie skończę do września (czyli dzisiaj), a później nie wiem, jak to będzie wyglądać. Napisać napiszę, ale proces redagowania może nie być najwyższej jakości. Taka moja obawa.

 

:rapidash2: Burn my Twilight, burn !!!

 

PS: Te zdanie nie daje mi spokoju, naprawdę  :grumpybloom:

Edytowano przez Sakitta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Liczą się tylko te słowa, składające się z więcej jak dwóch (bądź równo) znaków? (Tak się upewniam)

 

Liczy się wszystko co Word uznaje za słowo.

 

 


Słowo ,,KONIEC" też chyba się pod to podlega.

 

Słowo "Koniec" jest wliczane normalnie do treści. Nie są do niej wliczane wyłącznie tytuł, tagi i nick autora. (Tak, przypisy też są wliczane).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się wszystko co Word uznaje za słowo.

 

Oczywiście zasada: tagi nie liczą się do limitu nadal obowiązuje, prawda? Przypisy już nie (mam jeden dotyczący odmiany słowa)

 

EDIT: MMMONSTER FACEPALM  :facehoof: Nie doczytałem...

 

Co do wspomnianego limitu. Wbrew pozorom 10k może nie wystarczyć. Przekonałem się o tym pisząc "Lyra i Ludź". Musiałem wywalić wiele rzeczy. Nie wiem czy tym razem nie będzie tak samo. I znowu w ocenie pojawi się: "urwane wątki, przeskoki z jednego do drugiego etc"  :fluttershy3:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisałem:

"Wiedza"[Grimdark]

Ale szczerze powiedziawszy to nie jestem pewien dlaczego; bo pisałem to w wordzie, a potem wrzuciłem na google dysk; na kompie miałem poniżej 10 000 słów, a po wrzuceniu do google nagle było ich ponad 10 000 i z bólem musiałem kroić mój tekst; już i tak mocno okrojony by zmieścić się w tych drakońskich zasadach 10 000 :grumpytwi: Sztucznie mi ponad 300 słów dodano. Ale wyrzuciłem tę; mam nadzieję; mało wnoszące do tematu fragmenty. Szkoda, że nie byłem w stanie pisać barwnych opisów, ale jak zobaczyłem, jak szybko mi rośnie liczba wyrazów, to martwiłem się czy w ogóle do końca się wyrobię i jakieś inne, szybsze zakończenie obmyślałem, ale nie musiałem go wprowadzać. Osobiście uważam, że ten tekst byłby o niebo lepszy, gdybym mógł się rozpisać na dowolna liczbę słów.

Poza tym jest to pierwsze moje opowiadanie jakie ukończyłem; bo zaczynałem pisać wiele, ale żadne nie przetrwało krytyki autora; i jestem ciekaw opinii użytkowników. Tzn. czy dać sobie spokój z pisaniem, czy może warto coś czasem skrobnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit słów − 1500 (maksymalnie − każde opowiadanie sprawdzamy w Wordzie, więc nie ufajcie żadnym licznikom słów i tym podobnym bzdetom).

 

Napisano w ogłoszeniu o XI edycji konkursu literackiego, a także w ogłoszeniu o edycji II, III... V, VI... IX, X... Więc tak, zdaje się, że sprawdzają w Wordzie :rainderp:.

Edytowano przez Madeleine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W regulaminie pisze, że w na google doc, więc myślałem, że jego licznik się liczy.

 

To mój błąd - zapomniałem dodać adnotację, że sprawdzam zawsze w wordzie. Możesz dodać to co usunąłeś, tylko zaznacz mi to proszę w dokumencie innym kolorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Zgodnie z prośbą, na niebiesko jest to co usuwałem, natomiast na pomarańczowo zdanie, które nieco krócej sformułowałem, a teraz wróciło do odpowiedniej formy.

Musiałem jeszcze tylko uporządkować odstępy pomiędzy akapitami, bo dodatkowe fragmenty, wszystko rozwaliły, ale żadnych poprawek nie wprowadzałem.

 

P.S. Właśnie się zorientowałem, że jak dorzucisz "-" w google doc to liczy się jako słowo, a ten z worda nie. Wiem, bo skopiowałem cały tekst na kompa i porównywałem, czy liczba słów się zgadza, ale ja te myślniki poprawiałem przed zgłoszeniem do konkursu, więc są o dwa "słowa" więcej :crazytwi3:

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pora na odrobinę szaleństwa :crazytwi2:

"Pączek"- Czyli Gang Bicepsa, atakuje ! [Komedia] [Alternate Universe]

To moje pierwsze opowiadanie :cheese: więc nie palcie mnie od razu na stosie krytyki :twiblush:. Zapraszam do lektury, historii mogło by się wydawać po tytule absurdalnej, ale czy naprawdę taka jest ? A może ma drugie dno ? Ocenę zostawiam wam moi drodzy! Przyjemnej lektury :giggle:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na coś ode mnie :yay: Krótkie, lekkie, ale nie wiem czy przyjemne :rainderp:

 

Słowem wyjaśnienia:

Inspirowane kreskówką z "dzieciństwa". Do tej pory w głowie mam muzykę z czołówki. Krótkie, bo krótkie - na oko między 2500 a 3000 słów.

Antagonistów sztuk dwie (jakość pomińmy). Tagi dość nietypowe jak na mnie. Chciałem zobaczyć czy umiem jeszcze pisać coś "zwykłego" :)

 

Pinkie i Mózg [Random][slice of Life]

 

W ramach ciekawostki:

W

czołówce owej kreskówki na ekranie pojawiają się słowa piosenki i w okolicach 46. sekundy jest "Twilight Campaign". A więc kto może być tym drugim, nie nazwanym w tytule z imienia, bohaterem? :lazyrainbow:

Edytowano przez Foley
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tzn. czy dać sobie spokój z pisaniem, czy może warto coś czasem skrobnąć.

 

Powiem tyle: Czy masz coś lepszego do roboty? Prawda jest okrutna, ale nieubłagana - pisz jeśli sprawia ci to przyjemność, wtedy zawsze znajdzie się ktoś, komu przypadnie ono do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, liczyłem raczej na konstruktywną krytykę, a nie stwierdzenie bez konkretów, ale to nic.

Jak wspomniałem, nic co napisałem nie przetrwało mojej własnej krytyki, więc nie dziwię się, że nie spodoba się. Łatwiej obmyślić fabułę, niż napisać następnie na jej podstawie opowiadanie.

Tak sądzę :ppshrug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cóż, liczyłem raczej na konstruktywną krytykę, a nie stwierdzenie bez konkretów, ale to nic.

 

Jak przy każdym konkursie i tu pojawią się po ocenach mini-recenzje dotyczące każdego opowiadania. Tak więc jakąś krytykę dostaniesz, postaram się nawet by była konstruktywna :D Naturalnie, jeżeli zasłużysz na nią, a nie na pochwały :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, liczyłem raczej na konstruktywną krytykę, a nie stwierdzenie bez konkretów, ale to nic.

 

Liczenie na konstruktywną krytykę (wyłączając tę Dolarową przy ogłaszaniu wyników) w temacie z konkursem literackim nie jest marzeniem specjalnie trafionym, bo ludzie tutaj raczej wrzucają prace, a nie oceniają już wrzucone. Polecam założyć dla opowiadania osobny temat (oczywiście nie teraz dla tego konkretnego tekstu, dopiero po zakończeniu konkursu, żeby nie było, że kuszę cię do złego).

 

EDIT. Shit, zacytowałam to samo, co Dolar. Sorry :rainderp:.

Edytowano przez Madeleine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, liczyłem raczej na konstruktywną krytykę, a nie stwierdzenie bez konkretów, ale to nic.

Jak wspomniałem, nic co napisałem nie przetrwało mojej własnej krytyki, więc nie dziwię się, że nie spodoba się. Łatwiej obmyślić fabułę, niż napisać następnie na jej podstawie opowiadanie.

Tak sądzę :ppshrug:

 

Nie licz na ocenę opowiadania w trakcie trwania konkursu. Tak było, jest i będzie. Poczekaj na zakończenie konkursu. Z doświadczenia mogę ci powiedzieć, a raczej napisać, że recenzje Dolara są konkretne. Wytknie ci wszystkie błędy i pochwali to co jest dobre. Warto pamiętać, o tym do czego się przyczepił. Moje pierwsze opowiadanie zostało zjechane (wątpię, aby Dolar doczytał je do końca), ale dzięki niemu nabrałem wprawy. Poza tym, po konkursie możesz stworzyć "wersję reżyserską" i wrzucić w osobnym temacie lub na naszej stronie z opowiadaniami (ale o tym już było). Także cierpliwości. 

 

PS. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do pisania - pisz, pisz i jeszcze raz pisz. O ile lubisz to robić. Nie od razu Canterlot zbudowano. 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moje pierwsze opowiadanie zostało zjechane (wątpię, aby Dolar doczytał je do końca), ale dzięki niemu nabrałem wprawy.

 

Jeżeli mowa tu o Shylitude, to doczytałem, a jakze, doczytałem. I opinia była wydana po całoście. Zresztą zwykle jeżeli coś czytam, to staram się to skończyć, a jeżeli wcześniej coś o opowiadaniu mówię, to uzupełniam to później, po zakończeniu lektury (Tak było na przykład w Orzeł Biały). No i fakt - nabrałeś wprawy, co zresztą widać po kolekcji nagród z konkursów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie panuje pełna dowolność w kreacji opowiadania - możecie pisać z punktu widzenia złego, walczącego z nim dobrego, czy rosnącej na polu stokrotki.

 

Miałem jakieś 62534563452634 pomysły, o czym można napisać (z czego jeden pomysł był zainspirowany powyższym cytatem), wybrałem (chyba najgorsze) dwa z nich, zrobiłem dwa teksty, rzuciłem monetą i wrzucam to, co się wylosowało:

 

OPOWIADANIE, W KTÓRYM FLUTTERSHY JEST MINIONEM, ANGEL GŁÓWNYM ZŁYM, A CAPSLOCKOWANY TYTUŁ ZAWIERA SPOILERY[sad][random][violence]  https://docs.google.com/document/d/1cOUJ3MRB3PPDTFByy6SrdEo2j_CM7g5fGitFoG8q6Kc/edit

Edytowano przez Soli
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach ciekawostki

 

Od razu przypomniało mi się, jak pewnego razu odświeżyłem sobie Heroes III i znalazłem na mapie artefakt - Hełm alabastrowego jednorożca. Że Rarity wywiało aż na Antagarich to nie wiedziałem...

 

 

Temat konkursu całkiem intrygujący. Przy okazji edycji "NLR vs SE" nie udało mi się wpaść, ale może tym razem będzie inaczej. Jeżeli oczywiście sędzia nie ma nic przeciwko ;) Będzie to występ czysto pokazowy, o ile faktycznie zdążę napisać coś w miarę składnego. I tak, wyeksponowany byłby głównie antagonista, aniżeli jego złowieszczy plan ;P

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...