Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki - edycja specjalna "Come my minions, rise for your Master!"


Dolar84

Recommended Posts

No i wracamy po przerwie z kolejną edycją specjalną - "Come my minions, rise for your Master!"

 

 

Tym razem inspiracją dla tematu są słowa pewnej piosenki. Dlatego Waszym zadaniem będzie napisanie tekstu o antagoniście. Genialnym, szalonym, ogólnie złym bohaterze, który zbiera swe sługi knując jakiś straszliwy i koniecznie złowieszczy plan.

 

 

Naturalnie panuje pełna dowolność w kreacji opowiadania - możecie pisać z punktu widzenia złego, walczącego z nim dobrego, czy rosnącej na polu stokrotki. Czego ma dotyczyć rzeczony złowieszczy plan również zależy wyłącznie od Was, tak samo jak konwencja. Może być poważnie, może być humorystycznie, może być absurdalnie - macie pole do popisu.

 

 

1. Limit słów - 10 000 słów. Ilość słów sprawdzana jest w Wordzie, a nie na liczniku Google Docs.

2. Tagi i Temat - Tagi są dowolne zarówno w rodzaju jak i liczbie (naturalnie z wyjątkiem gore i clop). Temat został opisany powyżej, w razie czego pytajcie a wszystko wyjaśnię.

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

4. Limit oddawania prac: 23:59:59 14.09.2014

5. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedno opowiadanie.

6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. Dla uniknięcia takich sytuacji, każda z nich jest kopiowana na moją prywatną listę i jest to jedyna wersja jaka będzie poddawana ocenie.

7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z Regulaminem.

8. Dla uściślenia - prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane, lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie ulegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

9. Przystępując do konkursu autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz załączony regulamin.

 

 

 

Tak więc macie temat, duży limit słów i stosunkowo sporo czasu. Rozgrzewajcie więc klawiatury i wysyłajcie kolejne opowiadania. Czekam na nie z niecierpliwością.

 

 

Powodzenia!

 

PS: To że w temacie jest słowo "minion" nie znaczy, że ta edycja ma cokolwiek wspólnego z League of Legends czy inną Dotą. NIE MA! :crazytwi:

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie zainteresował, tworząc w mym umyśle koncepcję mogącą posłużyć do stworzenia czegoś głębszego. O ile nie złapie mnie rozleniwienie oraz fakt, że jeśli będę chciał wziąć udział w konkursie, to będę musiał zająć się trzema tekstami, ale na szczęście jeden jest już na ukończeniu. Nie zamieszczam w żadnym razie opowiadania, więc nie jestem zobowiązany. I tak w sumie wiem, kto wygra, ale nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca ani nocy jeśli się z niej nic nie pamięta. A takie pytanie od praktycznie kompletnego laika: W jaki sposób mają być nadsyłane prace? W tym temacie zamieścić link do stosownego dokumentu google? Oraz, przez prawidłowe otagowanie rozumiem to, ze tagi mają być takie, jak w wypadku zwykłego opowiadania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I tak w sumie wiem, kto wygra, ale nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca ani nocy jeśli się z niej nic nie pamięta

 

Jasnowidz czy co? :D

 

 


A takie pytanie od praktycznie kompletnego laika: W jaki sposób mają być nadsyłane prace? W tym temacie zamieścić link do stosownego dokumentu google? Oraz, przez prawidłowe otagowanie rozumiem to, ze tagi mają być takie, jak w wypadku zwykłego opowiadania?

 

Tagować należy tak jak zawsze. Ten punkt regulaminu tak naprawdę ma większe znaczenie przy zwykłych edycjach, gdzie tagi są odgórnie narzucone. Jednak, tak. Podstawą jest lista zamieszczona w dziale opowiadań. Z jednym wyjątkiem - tu nie musisz zamieszczać tych obowiązkowych. Sposób nadsyłania taki jak zrobił to Klimuk powyżej czyli zamieszczenie linku do pracy w google docs.

 

Na wszelki wypadek raz jeszcze przypominam o zakazie korekty przeprowadzonej przez osoby trzecie. Najlepiej na czas konkursu wyłączcie możliwość komentowania, żeby nie było wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muahaha [złowieszczy rechot nikczemnego lorda]..... khe... khe...KHEEEM! [nikczemne kaszlnięcie złego lorda, który ma astmę]

 

Nie wspomnieliście nic o jednej z najlepszych animacji - Despicable Me! Tam też są minionki. Ba... jednorożce.

 

Taa. Crossover: Despicable Me (Pre-Sequel) + MLP + Borderlands 2 (tylko pewna postać... w sumie to dwie) - pewnie i tak zmienię pomysł, lub wyjdzie z tego jakaś szmira, ale kto wie?

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak w sumie wiem, kto wygra, ale nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca ani nocy jeśli się z niej nic nie pamięta.

Nie wiem o kim mówisz, ale rzucam mu/jej wyzwanie.

Darth_Thanatos_silhouete.png

Najwyżej utnie mi kilka kończyn, a Dolar dokończy sprawę skracając mnie o głowę ;)

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to ostatnio brałem udział w konkursie literackim MLP... z jakieś pół roku temu? Cóż, w życiu bywało różnie. Niemniej jednak od jakiegoś czasu z utęsknieniem zaglądałem na forum tylko w jednym celu: sprawdzić ,,czy to już czas" - jak to było w reklamie piwa.

 

Mniejsza z tym. Trzeba opracować jakiś scenariusz. Nie powinienem mieć z tym większych problemów zważywszy na to, że sam jestem wyznawcom sił Ciemności (choć nie w każdym znaczeniu tego słowa).

 

Jestem ciekaw, ile osób napisze o Księżycowej Wiedźmie - czy jak to tłumaczyli, o rany, jeszcze pierwszy sezon...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Księżycowa Czarownica

Nie wiem o kim mówisz, ale rzucam mu/jej wyzwanie.

Darth_Thanatos_silhouete.png



Najwyżej utnie mi kilka kończyn, a Dolar dokończy sprawę skracając mnie o głowę ;)

@Tristie Emm, to jest generalnie takie przeczucie, ale w sumie teraz stwierdzam, że może wygrać praktycznie każdy. Praktycznie, bo mam jeszcze tak średnio dorobiony styl, ale jest pomysł i czas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs literacki... akurat w momencie kiedy piszę całkiem obszerne opowiadanie, jednocześnie tworząc niebanalną fabułę do RPG, która trwa już od ponad 2 miesięcy i czytając książki, które zalegają na półce :grumpytwi:

Ale spokojnie, przecież fajny pomysł mi wpadł do głowy jak tylko zobaczyłem ten cytat w tytule...

http://img2.wikia.nocookie.net/__cb201002181181118/villains/images/archive/7/70/20120413144213!Rasputin.png

Jeśli odłożę na później nieco zajęć... i ograniczę spacery z psem... zerwę kontakty z ludźmi...

Chyba się wyrobię i coś napiszę od siebie :)

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...