Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki - edycja specjalna "Come my minions, rise for your Master!"


Dolar84

Recommended Posts

No następny! Co ja mam z Wami zrobić? Strzelać? :D

 

Nie, nie mam nic przeciwko - fanfik będzie oceniany na równi z innymi i jeżeli wygrasz to wygrasz :D

 

Jako władca działu, jesteś niczym nikczemnik, który może chociażby dla zabawy, rozstrzelać jednego ze swoich minionków (nas) ;)

 

Dobra wracam do tekstu, o który zaczynam się martwić. Trochę za długi ten "wstęp" :/ 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jako władca działu, jesteś niczym nikczemnik,

 

Despicable Dolar :kappa:

 


Dobra wracam do tekstu, o który zaczynam się martwić. Trochę za długi ten "wstęp" :/

 

Ja tam nawet nie zacząłem :ming: Pewno znowu albo napiszę na ostatnią chwilę, albo w ogóle, heh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zakończyłem moje opowiadanie :evilshy: Jest to mój pierwszy fanfic więc może nie jest najlepszy ale myślę że wyszedł mi całkiem nieźle.

Nie byłem pewien co do tagowania ponieważ jest w nim kilka elementów które można by uznać za komedie ale w końcu jednak zdecydowałem się na sam dark w tagach.Tak więc oto moja opowieść:

"Opuszczony"[Dark] [Oneshot]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne sprostowanie. Ja nie liczyłem na ocenę przed końcem konkursu. Właściwie, to nawet nie sądziłem, że ktoś pokusi się o komentowanie przed oficjalnymi wynikami, a jeśli już to raczej przez... chwileczkę, sprawdzam... komunikator na przykład :D

W mojej odpowiedzi wcześniejszej chodziło mi o to, że kiedy coś się komentuje, wyraża własne zdanie, itp. itd. to pasuje to uzasadnić. Jest to podstawa prowadzenia dyskusji, ponieważ jeśli się powie sztandarowe "Bo tak!", to ja nie wiem jak można; nie tyle już podjąć rękawicę i potykać się na myśli i słowa :giggle:; co w ogóle cokolwiek z takiego stwierdzenia wynieść.

Nawiązując natomiast do powyższego, dyskusja, która nie prowadzi do zrozumienia danego zjawiska, pogłębienia wiedzy lub jakiejś niezwykłej konkluzji tudzież konsensusu pomiędzy dyskutantami, nie jest warta ludzkiego czasu. Ale to tylko moje osobiste zdanie :godpony:

Dobra, koniec lania wody, bo zaraz zatopię temat w off-topie :twiblush:. Czas wrócić do najważniejszego; czyli czytania opowiadań konkurencji :eyebrow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane mam, ale z publikacją się ociągnę. Niemniej jednak podczas pracy nad tekstem zauważyłem ciekawe zjawisko, które wcześniej jakoś mi umknęło. Z pewnego punktu widzenia to raczej sprawa Deca i jego poradnika stylizacyjnego, ale tym razem wiąże się bezpośrednio z konkursem. Chodzi o małe oszustwo przy limicie słów. Niby po myślniku w dialogu powinno się robić spację.

 

- No mówże.

 

Powyższą linijkę word powinien zaliczyć jako trzy słowa (przynajmniej moja wersja, jedna z tych nowszych, ale nie najnowsza).

 

-No mówże.

 

A tę już jako dwa.

 

Jest to dość dziwne i pragnąłbym wiedzieć, jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Osobiście nie zamierzam tego wykorzystywać (choć zawsze może się pojawić nagła apokalipsa, która mnie do tego zmusi). Tak czy inaczej, jest to nieuczciwe i z pewnością może doprowadzić do sytuacji, kiedy autor X usunie jedno zdanie ze swojego opowiadania, tracąc część jego wartości, podczas gdy autor Y po prostu pożre zbędne spacje i tym sposobem wyprowadzi się na prostą. Pragnę jedynie, byście mieli to na uwadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- No mówże.

Powyższą linijkę word powinien zaliczyć jako trzy słowa (...)

 

Gdyby ta wypowiedź była zapisana poprawnie, Word policzyłby dwa słowa. Ty stawiasz dywizy/ łączniki, a nie myślniki.

 

Program Word pojedyncze dywizy liczy jako słowa, natomiast półpauzy i myślniki już nie. Łączniki mają za zadanie łączyć, np. ciemno-fioletowy. I Word liczy to jako jedno słowo.

 

Decaded oddał do naszej dyspozycji poradnik, a z tego co zdarza mi się zaobserwować, ludzie wciąż powtarzają te same błędy. Zresztą, sam kiedyś dywizy mieszałem z półpauzami i tylko tym sobie szkodziłem, jeśli już rozprawiamy o limitach słów.

 

A ja pójdę jeszcze dalej ;) Jeżeli zapiszemy coś w ten sposób:

 

-WitajTwilight, dobrzecięwidzieć.

 

To Word policzy to jako dwa słowa, zamiast pięciu ;P

 

 

Wniosek z tych rozważań jest taki, że kto nie zapisuje dialogów poprawnie, czyni to nieuważnie, ten płaci cenę w postaci X znaków, które są liczone jako słowa i przez to wyczerpują limit. Pamiętam, że aż się za głowę złapałem, gdy wszystkie dywizy w moim pierwszym opowiadaniu wymieniłem na półpauzy. Ile ja mogłem wtedy zaoszczędzić słów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wiem, że wszyscy czekali na to, cóż zaprezentuję na tym konkursie. Zatem nie przedłużając dłużej, prezentuje wam moje skromne dzieło:

 

Przemawiający ze szczytu

[Dark] [Random]

 

A opis? No (prawie) jak w zleceniu Dolara...

 

Charyzmatyczny antagonista Samuel przemawia ze szczytu do swoich towarzyszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

God Damn... Myślałem, że się wyrobię. Niestety, praca w 3/4 napisana, a oferty zarobku pokaźnej sumki nie odrzucę... Trochę ból serce ściska, ale mam nadzieję, że w innym konkursie szanse wykazać się mieć będę.  :ajsleepy: 

Niech moc będzie z wami!  :ajawesome:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy!

 

Od kilku tygodni przyglądam się forum i nic nie mówię aby móc wyjechać z tekstem, więc:

 

Jest to mój pierwszy post, pierwszy fanfic etc. Tyle tych pierwszości, że nie liczę na pierwsze miejsce (znaczy się, nie pogardzę, ale wątpię, że mi się uda). Mam tylko nadzieję, że dobrze otagowałem. Nie przedłużając dalej oto moje dzieło:

 

http://docs.google.com/document/d/1YjyskcJlWxJ3CVt961V8tWZbqSds1sDHhaH0h_lRtdU/edit?usp=sharing Podbój [Violence] [Romans] [Random]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ten akcent jest taki piękny, Niklas. Identyczny miał Poncjusz Piłat w "Żywocie Briana" Monty'ego Pythona :D

Odpowiedni akcent rzeczywiście potrafi dodać "smaczku" :D Nie wiem jak u Niklasa (jeszcze nie czytałem :P), ale w ww. filmie był dobrze wykorzystany :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grota [crossover][dark]

Opis: Pojedynek Mistrza z uczniem zaważy na losach Galaktyki.

 

Tak oto aTOM popełnił pierwsze w życiu samodzielne opowiadanie. Przygotujcie się na sztampę, liche dialogi, denne opisy i wyświechtane postacie. Całość to crossover z Gwiezdnymi Wojnami, zaś główną inspiracją dla fanfika były te dwa arty:

http://ncmares.deviantart.com/art/Sith-Twilight-452158870

http://ncmares.deviantart.com/art/Sith-Celestia-454199954

Nadal mam pewne obawy co do treści, a dokładniej biorąc, czy wpada ona dokładnie w ramy konkursu… trudno, najwyżej wylecę z rywalizacji. A jeśli nie, to... ostatnie miejsce, nadchodzę! :crazytwi: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tych rozważań jest taki, że kto nie zapisuje dialogów poprawnie, czyni to nieuważnie, ten płaci cenę w postaci X znaków, które są liczone jako słowa i przez to wyczerpują limit. Pamiętam, że aż się za głowę złapałem, gdy wszystkie dywizy w moim pierwszym opowiadaniu wymieniłem na półpauzy. Ile ja mogłem wtedy zaoszczędzić słów...

Zacznijmy od tego, że zamiast Worda (którego mój komputer z jakiegoś powodu nie posiada) używam Open Office, który półpauzy zawsze liczy mi jako dodatkowe słowa, natomiast dywizy tylko wtedy, gdy są oddzielone spacjami z obu stron. Krótko mówiąc- jeśli zapisuję dialogi poprawnie, to tylko dokładają mi się przez to dodatkowe "wyrazy". Już nie wiem w końcu, czy to z licznikiem jest coś nie tak, czy ja robię coś źle.

Edytowano przez Geralt of Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Krótko mówiąc- jeśli zapisuję dialogi poprawnie, to tylko dokładają mi się przez to dodatkowe "wyrazy".

 

Chciałbym tylko zauważyć, że niepoprawne zapisywanie dialogów może znacząco wpłynąć na zaniżenie oceny. Co prawda, jako iż edycje specjalne oceniam sam to nie przejmuję się rozróżnieniem dywiz/półpauza/myślnik (bo ich nie rozróżniam), ale już takie bardziej widoczne rzeczy jak brak spacji przy niektórych na pewno będą miały wpływ na końcową ocenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolcze, małe pytanie: jak wygląda sprawa z przekleństwami i dużymi dawkami przemocy (acz bez dokładnych opisów podchodzących pod gore)? Czy są (w pewnych wąskich granicach) dopuszczalne, czy może za rzucanie piórwami i bryzgi krwi fik odpada z konkursu?

I czy dopuszczalny jest czarny humor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na klawiaturze jest tylko jeden i właśnie z niego korzystam. It's that simple

 

Owszem, ale można wymusić automatyczną zamianę tego krótkiego myślniczka aka. dywiza na półpauzę. It's that simple :D

 


Dolcze, małe pytanie: jak wygląda sprawa z przekleństwami i dużymi dawkami przemocy (acz bez dokładnych opisów podchodzących pod gore)? Czy są (w pewnych wąskich granicach) dopuszczalne, czy może za rzucanie piórwami i bryzgi krwi fik odpada z konkursu?

 

Jeśli są w odpowiednich proporcjach, Dolar raczej nie będzie robić problemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...