Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 21.09.2014 in all areas

 1. Zegarmistrz

  Pręgierz

  Najczarniejszy z dni. Głosem ludu, wpierw przez Inkwizycję, potem już z ramienia Administatusa Technikusa, na miesięczny pobyt udał się Tarreth, Wielki Administrator. Powodem tego stało się niejednokrotne nadużycie władzy. W tych chwilach warto pamiętać - władza korumpuje zaś jak to rzekł pewien człek: Człowieku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi, bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży. Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni, za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
  20 Points
 2. Obywatele Emelpepolandii! Dokonano puczu Tarretha! Dopuścił się nadużycia władzy banując bez sensu i uzasadnienia. W związku z tym wiekopomnym zajściem organizuję te oto wybory których zwycięzca pozostanie honorową głową państwa dopóki Tarrethowi ban nie zejdzie. Głosowanie zajdzie poprzez ankietę, komentować jak i zgłaszać własną kandydaturę wraz z nazwą partii można w postach. Oczywiście dokonany zostanie wstępny przesiew kandydatów. P.S. Róbcie screeny ludzie.
  9 Points
 3. 7 Points
 4. 6 Points
 5. Kruczek

  Wybory na Imperatora mlppolska.pl

  Zniewolona Partia Czarnoskórych Braci Bawełny DOPISAĆ GŁOSOWAĆ P.S. Sprom jak nie dopiszesz to byndzie dyskrymka i ban za rasizm
  3 Points
 6. GoForMagnez

  Daj swoje foto :P

  Rozwiązanie: nie chodź do fryzjera. Będziesz taki fajny, o. Muszę dbać o reputancje.
  2 Points
 7. Kuracyja

  Europa Universalis

  Sosen napisał temat o AoE, to czemu nie? Czy wśród tutejszych userów są gracze Europy Universalis, serii produkcji Paradox Interactive? Jakie opinie, przemyślenia? Taktyki, porady, etc.?
  1 Points
 8. OneTwo

  Schody do nieba [Z][Seria][Slice of life][Sad]

  Przedstawiam wam mojego skromnego fanfica Genialny idiota zwany Sawantem wyrusza w trudną podróż do Canterlotu, aby poznać magię przyjaźni, której nigdy nie miał okazji zaznać. Czeka go prawdziwe wyzwanie w świecie interakcji międzykucykowych. Pierwsze opowiadanie jest prologiem do kolejnego tekstu literackiego. W planach jest napisanie trzech chronologicznie ułożonych opowiadań. Miłego czytania! Okładka: Poradnik idioty - Jak znaleźć przyjaciela? Formaty: Google, epub, mobi Schody do nieba Całość formaty: Google, epub, mobi Rozdział I - Trawa iluzji Formaty: Google Uwagi: Dodany do rozdziału tag [Mature] Rozdział II - Klucz do zrozumienia Formaty: Google Rozdział III - Twoje oczy, nasze błądzenie Formaty: Google Rozdział IV - Gdzie leży prawda? Formaty: Google Rozdział V - Podróż przez las i skrajne emocje Formaty: Google Rozdział VI - ... Formaty: Google Na dworze karmazynowego króla Rozdział I - Schizoidalna XI wieku Formaty: Google Rozdział II - Epitafium Formaty: Google Rozdział III - Taniec marionetek Formaty: Google Rozdział IV - Rozmawiam z wiatrem Formaty: Google Opowiadanie na fiction.mlppolska.pl Komentarze jak zawsze mile widziane. Zarówno te pozytywne jak i negatywne. Nie krępujcie się! To już koniec opowiadanie zostało ostatecznie zakończone! Dziękuje wszystkim!
  1 Points
 9. Poproszony o komentarz na temat fica postaram się coś napisać. W końcu zawsze inaczej czyta się coś po dłuższym czasie i z perspektywy czytelnika, a nie korektora. Jeśli chodzi o, nazwijmy to, pierwszą część opowiadania. Z tym co napisała Madeleine na temat klimatu zgadzam się całkowicie i nie będę powtarzał tego samego. Od siebie powiem, że przez cały czas czytania tej części zastanawiałem się przede wszystkim nad tłem i przeszłością pokazanego świata i nad tym, jak to się stało, że Twilight znalazła się tam, gdzie się znalazła. Osobiście miałem wizję najeźdźcy, który zniewolił kucyki i uprowadził je gdzieś z dala od zniszczonej Equestrii. Cały czas czekałem, jak się to wszystko wyjaśni i to chyba właśnie ostateczne wyjaśnienie, o co tak naprawdę w tym chodzi, najbardziej mnie zaskoczyło. Nawiasem mówiąc: Czy tylko ja widzę tu nawiązanie? Co do drugiej części, to w sumie mam problem, co by tu powiedzieć. Jak wspomniałem największym [jakby to ująć] efektem jaki na mnie wywarła było samo jej istnienie [/jakby to ująć]. Tu naprawdę poczułem się zaskoczony. Ciężko ocenić, czy końcówka jest gorsza od początku, ale dla mnie ten kontrast ma sam w sobie pewien efekt. Poza tym to... no, jakoś nie wiem, co by tu napisać albo czy w ogóle dobrze ją rozumiem. Co na ten przykład autor rozumie przez "instrumentalne traktowanie kucyków"? "Mroczne strony fandomu" itp...no naprawdę nie wiem, co by tu dodać. PS. Co z tymi ilustracjami?
  1 Points
 10. psoras

  Szukam Fanfika - temat zbiorczy

  "Kucyk orła nie pokona" oraz "Creation Isles: Maximal Culture Shock" są chyba najdalsze od zwyczajnego życia. Ten pierwszy polecam ze szczerego serca. Z one-shotów natomiast warto rzucić okiem chociażby na ostatnio opublikowane "Warsztaty Przyjaźni" czy dużo wcześniejszą "Przypowieść o Kicku Paskowanz". Albo na "Górę" Irwina (jest opublikowana w temacie "Kolorowe gadające jarwinkowe formy"). Albo na polskie tłumaczenie Racist Barn... Ogólnie rzecz biorąc w komediach one-shotowych można przebierać jak w ulęgałkach. Dobrej komedii z elementami gore sobie nie przypominam, a clopów zwyczajnie nie czytam, choć ponoć w tej kategorii "Pan Armor" jest niezły.
  1 Points
 11. N: Fajny zwierzak + krople deszczu. Niezmienny, rozpoznawalny. Plus A: Nie wiem z czego, ale ładnie wygląda i pasuje na avatar. Plus S: Gif, chyba fragment teledysku. Mało widać, chyba Kagamine Rin i Megpoid Gumi. Dobra jakość gifa i przepisowy rozmiar. Plus U: Chociaż rzadziej ją widuję, to darzę ją dużą sympatią. Bardzo miła, uwielbia zwierzęta, ma dwie nagrody. DUŻY PLUS
  1 Points
 12. VileRaven

  Tabletowe Rysunki Raven

  Nowa albinoska OC: Sombereo. :3 Mały sketch dump: I moja kochana OC, Vongrell.♥
  1 Points
 13. EmSki

  Wyżal się.

  Jai nazwałbym Cię normalnym człowiekiem. Jak to szło? "Ludzi, którzy nie chcą być piekarzami, nie zaciąga się do piekarni."
  1 Points
 14. N: Zawsze bardzo mi się podobał. Świetnie brzmi. A: Przepiękny art. Idealnie wygląda na avku. S: Ładne stworzonko w w spoilerze, nie wiem co to jest, ale jest ładne. U: Nie znam do końca, ale jest miła. Pięknie rysuje, ma do tego ogromny talent. I poprawnie pisze.
  1 Points
 15. Dayan

  Wybory na Imperatora mlppolska.pl

  Zgłaszam swoją kandydaturę. Kandydat: DayanDey lat 24. Nazwa Partii: Forumowa Partia Słusznej Sprawy (FPSS). Założenia Partii: - Zniesienie podziału na "Motłoch" i "Elite". - Rozluźnienie drakońskich punktów regulaminu. - Zero tolerancji dla ludzi władzy nadużywających władzy. Powołuje: Mariusza M. znanego jako mariusz391 - jako mojego zastępce. Doktora Whoovesa - jako mojego asystenta. Głosujcie na mnie! Nie pożałujecie!
  1 Points
 16. Imeshovy

  Wybory na Imperatora mlppolska.pl

  Equestriańska Partia Przyjaciół Piwa pragnie wystawić MNIE jako kandydata na Imperatora forum MLPPolska. To tyle. Pozdrawiam i życzę miłego dnia
  1 Points
 17. N: Cass. Bardzo mi się podoba, pasuje do niej. A: Piesek. Nie oglądam tego ale bardzo fajny. S: Szczerbatek zawsze spoko. I pieski. U: Bardzo fajna i miła. Fajnie się z nią pisze o kapibarach.
  1 Points
 18. N : Ryś raindrops, to tak słodziutko brzmi :3 zwłaszcza, że rysie same w sobie są słodkie... a : jakieś anime... nie podoba mi się s : znów to samo i jeszcze jokieś chińskie napisy! też mi się nie podoba u: spoko użytkownik, pamiętam jak kiedyś gadałyśmy o tym jakie kapibary są super no i to tyle x3
  1 Points
 19. Poczekajmy na wyniki. Ale reakcja Tarretha będzie bezcenna.
  1 Points
 20. Airlick

  Wybory na Imperatora mlppolska.pl

  Faszystowska Partia Fochów i Topienia? Wstępny przesiew kandydatów mówi - nie. Fug u, Sprom.
  1 Points
 21. Uważam, że Twoja innowacyjność jest świetna W wolnym czasie muszę poczytać resztę prac. Zabawiłeś się w Sienkiewicza i we Fredrego, więc czekam teraz na liryczną zabawę w Mickiewicza
  1 Points
 22. Komentarz nie zawiera spojlerów. Nie, wierzę, w to, co widzę. Nie wiem jaki urok na mnie rzuciłeś, Autorze, nie wiem jak długo budowałeś tą twierdzę tekstu, nie chcę nawet myśleć już o tym jak bardzo solidne wszystko tu jest, ale jedno muszę stwierdzić z wielkim bólem: Stihl tego fanfika się nie ima. To byłoby po prostu sprzeczne z naturą. Chciałbym dać temu [Epic], ale ogólniki to nie umotywowanie do przyjęcia głosu... edit: dlatego walić ogólniki, Dolar czytaj konkrety, i myśl czy się ten głos przyjmie. Piszę z pamięci, więc mogę coś przekręcić, i nadal dużo to może nie mówić, no ale więcej niż wcześniej. No, to chyba tyle...
  1 Points
 23. Hajime

  [Zabawa] Masz czy nie masz?

  Mam 7 Czy masz w swojej nazwie bardzo szatańskie liczby?
  1 Points
 24. Mam talent do robienia z siebie debila Masz okno? Wysłano ze starej cegły... Byle do grudnia...
  1 Points
 25. Będzie trochę spoilerów pewnie poniżej... .... Alberich, Alberich... Jeden z mistrzów słowa pisanego, kreacji i idei zaatakował... ponownie! Fluttershy jako główny bohater nie dziwi mnie, ba, spodziewałem się tego. Podobnie jak w innych opowiadaniach, oddałeś postacie kanoniczne FENOMENALNIE! Jednak z biegiem wydarzeń stało to się wręcz niepokojące. Czy to jeszcze opowiadanie czy już serial? Czy kryje się za tym coś podejrzanego? Dało to naprawdę świetny efekt. Początkowo miałem wrażenie, że cała historia zaczęła się dość dziwnie. - Znajdujemy klejnot o potężnej, lodowej mocy... oddajmy go komuś bliżej nieokreślonemu! Co może pójść nie tak?! A no kilka rzeczy może, jeśli ktoś w otaczającym go świecie zacznie dostrzegać nieścisłości i dziwne zbiegi okoliczności. Po dość niebezpiecznym - właściwie jednym z najbardziej niebezpiecznych wypadków, jaki mogę sobie wyobrazić - Fluttershy dochodzi powoli do zdrowia, dostała od przyjaciół liczne prezenty, w tym piękną, szklaną kulę. Bardzo, bardzo tytułową kulę, wbrew pozorom. Pojawiają się również pierwsze wątpliwości i pytania, na które nie może znaleźć odpowiedzi... Fluttershy zaczyna powoli wyróżniać się na tle szarej, przyjaznej, pastelowej masy. Wątek fabularny w postaci Zimowego Zamku jest tutaj dobrym tłem. Pozornie wszystko toczy się wokół dziedziczki, balu, korony, ale cały tekst ma drugie, znacznie głębsze dno. Opowiadanie okazuje się wielkim moralnym rachunkiem sumienia głównej bohaterki, szukaniem odpowiedzi na dręczące ją pytania niemal od samego początku. Czy straciła kompletnie jasność umysłu, oszalała...? Czy to jednak świat ją otaczający jest po prostu totalnie irracjonalny?! Nasza główna bohaterka walczy za wszelką cenę, by znaleźć jakieś rozwiązanie, wyjście z tego problemu. Dzieje się jednak coś dziwnego... Wszyscy dookoła ją ignorują, kompletnie nie dostrzegają jakichkolwiek nieścisłości i problemów. Taki bieg wydarzeń jest naprawdę niepokojący, a kiedy wszyscy zaczynając śpiewać, a każdy cal przestrzeni wypełnia muzyka... Wszystko zaczyna się klarować. Cały świat zaczyna być jedną wielką symulacją, a każda żywa istota wydaje się być kukiełką w jakimś przeogromnym i niezrozumiałym przedstawieniu. Końcówka IV części opowiadania... "Nie, no nie mówcie, że on to zrobi, to przecież niemożliwe. Nie mówcie mi, że to to, o czym myślę!". Część V opowiadania.... "Matko jedyna, Alberich, on naprawdę to robi!!" Zostałem definitywnie zmiażdżony i rozsmarowany po posadzce przez to, co zobaczyłem w piątej części. Wszystko zostaje kawałek po kawałku wyklarowane i odsłonięte na światło dzienne PO MISTRZOWSKU. Wszystko okazuje się kontrolowaną iluzją, symulacją. Mieszkańcami krainy okazują się dusze przybyłem z "niewiadomoskąd", a całą istotą życia w tym raju jest tworzenie, kreowanie życia i całej rzeczywistości. Klimat wylewa się z całego opowiadania, ale ta właśnie część jest po prostu fantastyczna - klimat, emocje, pomysły, logiczne opisanie tego wszystkiego, ubranie w słowa. Chylę czoła, kapelusza nie posiadam, więc rozkładam czerwony dywan i wciąż nisko się kłaniam! Utopia i antyutopia - granica między nimi jest niekiedy bardzo, bardzo wąska. Czy utrzymywanie poddanych w niewiedzy, ale zapewnienie im godnego życia z dala od trosk jest dobre? Na to pytanie bardzo trudno znaleźć odpowiedź. Z poziomu życia zwykłego człowieka, nie jestem w stanie jasno określić swojego stanowiska. Gdybym jednak był istotą, która prawdopodobnie jest kimś na kształt absolutu, posiada boskie moce i przeżyła w swoim życiu naprawdę wiele - myślę, że wtedy należy znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie, takie, które będzie najlepszym możliwym, a jednocześnie jak najmniejszym złem... ... Nasza główna bohaterka staje przed wyborem i decyduje się na coś, czego nie spodziewał się nikt. Chce opuścić raj, chce zrezygnować z wręcz boskich mocy, chce... zachować wspomnienia, ocalić je, utrwalić, to jest jej główny cel i wola! Fluttershy opuszcza Szklaną Kulę, której była więźniem.Czy jednak to dobre określenie? Więzień? Gdy nie była świadoma tego wszystkiego, to naprawdę cieszyła się z życia, nawet jeśli była jedną z marionetek w tej ogromnej iluzji. Wszystko zależy od punktu widzenia i stanu wiedzy. Zdaję sobie sprawę, że powyższy komentarz jest pokręcony, nieco nieskładny, ale ciężko jest mi to wszystko określić słowami... O samym tekście: Jak to z fikami Alba bywa - bardzo podoba mi się styl, jest lekki i gładko się wchłania zapisane nim treści. Opisy są bogate, może wczuć się w akcję, możemy również odczuć emocje bohaterek. Historia toczy i kończy się trochę za szybko, chciałbym dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej, chciałbym przeczytać kolejny rozdział, ale to już koniec opowiadania... Chronologia i logika w opowiadaniu jest zachowana, wątki rozwinięte - wszystko gra. Strona techniczna jest w porządku. Tekst ładnie złożony, dialogi poprawnie zapisane, justowanie jest. Są małe małe zgrzyty w postaci literówek czy drobnych błędów, ale raczej nie sprawiają problemów. Nie jestem jednak do końca pewien interpunkcji, ale nie będę się na jej temat wypowiadał, gdyż specjalistą dziedziny nie jestem. Reasumując - fanfik to naprawdę kawał SOLIDNEJ lektury, którą mogę bez wahania polecić każdemu. Głosuję również na [EPIC], bo przecież inaczej nie mogę tego zostawić. Jeszcze raz polecam i czekam na kolejne opowiadania od naszego mistrza! ... Nie słynę z długich postów i rozbudowanych komentarzy, ale... to mój najdłuższy post w historii mojej egzystencji na tym forum... ;p
  1 Points
 26. Kyoko

  Pewna rzecz o MLP...

  BUHAHAHAHAHAHA! Jakby zdobycie dyplomu w tych czasach było czymś wielce skomplikowanym... Śmieszne, ale i męczące jest to wszystko. Genialnie problem obrazuje Kiciputek: To się nazywa cosplay i nic w tym nienormalnego. NSreevix - skąd wziąłeś to zdjęcie? Jest moje.
  1 Points
 27. mariusz391

  Durnoty Mariusza

  Wreszcie po długim czasie udało mi się znaleźć czas by zrobić coś dłuższego W tym filmiku Twilight i jej przyjaciółki nauczą was jak napisać dobry fanfik, więc zapraszam do oglądania i komentowania https://www.youtube.com/watch?v=DZywuFVlqVQ
  1 Points
 28. Rudy Cyborg Ziemniak o imieniu Robert. Nie jestem pewien czy się obrazić czy czuć zaszczycony
  1 Points
 29. Instrukcja komentowania ficów na MLPPolska: 1. Głos na epic wymaga uzasadnienia, W sumie chyba zbyt rzadko komentuję przeczytane fici więc spróbuję naskrobać jakiś komentarz. 2. Zobacz kolejny epicki komentarz by Madeleine, który w sumie całkowicie wyczerpuje temat. 3. Uświadom sobie, jak bardzo nie umiesz pisać komentarzy/opinii/recenzji. ... ( ͡° ʖ̯ ͡°) No, dobra, sprowokowany ogromem wspomnianego komentarza postaram się przemóc i napisać coś w miarę składnego. Jeśli chodzi o początek, to był... no oczywiście nie zły, ale nie dostałem w twarz niczym niesamowicie dramatycznym. Ot, na tyle, żebym nie siedział z zapartym tchem ale spokojnie czytał dalej i zastanawiał się, jak się to wszystko potoczy. Duża pochwała należy się autorowi za dawkowanie i stopniowanie napięcia, od "nic niezwykłego, ale zobaczymy, co będzie dalej" na początku po końcówkę, gdzie klimat i emocje były gęste jak galareta. To lubię. Całe to ukazywanie stopniowego pogrążania się głównej bohaterki w obłędzie i wszechobecnym, coraz bardziej widocznym absurdzie... Kojarzy mi się to z jakąś książką, jaką przeczytałem, tylko, cholercia, nie mogę sobie przypomnieć z jaką. No, mniejsza. Na plus też używanie i wykorzystywanie w fabule pewnych pojawiających się wcześniej nawiązań i motywów (znaczenie tytułowej szklanej kuli, czy historia, którą czytała Fluttershy). Może i nic niezwykłego, ale po prostu mi się spodobało. Ogólnie cały pomysł z wyjaśnieniem części absurdów i nieścisłości, jakie widzimy w serialu, bardzo mi się spodobał lubię tego typu starania, by wyjaśnić i "ulogicznić" w jakiś sposób serialowe uniwersum). Aczkolwiek z początku nie spodziewałem się takiego obrotu spraw i wyjaśnienia, przedstawienia Equestrii jako zaprogramowanej utopii... lub w sumie antyutopii. Dopiero pisząc ten komentarz zauważyłem, jak bardzo kojarzy mi się to z wizją świata z książki "Nowy wspaniały świat" Huxleya, choć tutaj nie jest to przedstawione tak negatywnie i "mrocznie". Podoba mi się, że chociaż autor choć pokazuje wszystko z perspektywy Fluttershy i jej postawy, to jednak nie ma wrażenia, żeby starał się na siłę narzucić jakąś opinię czytelnikowi i pozwala mu samodzielnie wyrobić swoje zdanie na temat tej wizji. Definitywnie jest to jeden z tych fanfików ("poetyckich" albo "głębszych", jak to sobie nazywam"), które potrafią nakłonić do refleksji. Na EPIC moim skromnym zdaniem zasługuje.
  1 Points
 30. ToffiLove

  Kolejna część Equestria Girls?

  Na razie wiadomo tylko tyle co jest na IMDb: http://www.imdb.com/title/tt3529198/releaseinfo?ref_=tt_ov_inf+ . Za dużo krajów nie ma, z Europejskich tylko UK ;/ ... I czo ja pacze! Luny nie będzie kucykowej wersji w filmie, a jako człowiek będzie coś śpiewać .
  1 Points
 31. Cudowne, endless nine/10 Pisz więcej
  1 Points
 32. To jest tak popieprzone, że nie da się tego skomentować w sposób merytoryczny. Brawo, dobra robota! Musisz pisać tego więcej, Soli. Pisanie randomowych heheszek to twoje przeznaczenie. Na twoim miejscu sprawdziłabym tyłek – może wyskoczył ci znaczek?
  1 Points
 33. Pierdole nie robię... Mój Musk... zaraz... co? Matko tak mi to zryło banie że już "Mózg" napisać nie umiem... CHCE WINCEJ A poza tym popracuj nad opisami, tu się zgadzam z nadobną damą zwaną Cahan @down Najszersze przeprosiny (GOMENASAIII)
  1 Points
 34. Sir Hugoholic :3

  Wyżal się.

  Nazywajcie mnie jak chcecie, lecz w obliczu ostatnich wydarzeń mam ochotę na mały vent off. Drażni mnie medialne nakręcanie paniki w związku z sytuacją na Ukrainie, które doprowadza moją mamę do szaleństwa i pomysłów typu "zamykajmy wszystko i uciekajmy za granicę". Już padła nawet Nowa Zelandia jako podobno wolne od wojny miejsce. Drażni mnie niesamowita subiektywność mediów oraz brak jakiegokolwiek oddzielania faktów od fikcji tylko po to, by coraz bardziej zastraszyć naród i by ten nadal się zajmował Ukrainą i nie patrzył naszemu własnemu rządowi na ręce. Coraz więcej z tego powodu mówi się o wojsku. O przywróceniu obowiązkowego poboru. Nazywajcie mnie jak chcecie. Ale stanowczo sprzeciwiam się poborowi, nie zamierzam porzucać tego, co do tej pory zdobyłem, studiów, na których mi nadzwyczaj dobrze idzie, pracy, znajomych, rodziny, bo panowie na wiejskiej sobie tak postanowią. Nie zamierzam pieniędzy wydanych na studia wywalić w błoto dla nich, bo powiedzmy sobie szczerze, będzie cud, jeśli oddadzą chociaż połowę z nich. Nie chcę teraz całego życia wywracać do góry nogami po wysiłku, jaki wkładam, by sobie spokojną przyszłość zapewnić. Ponadto po zakończeniu studiów znikam z tego kraju na dobre, także z poborem czy bez w razie czego na froncie mnie nie zastaną. Więc bym stracił swój cenny czas na coś, co nie przyniesie efektów w przyszłości. Wiem, że to może i wyglądać jak dziecinada, czy szukanie wymówek, by do wojska nie iść, ale od dawna jestem bardzo negatywnie nastawiony do samego faktu, że w ogóle ludzie nadal bawią się w wojenki i próbują je tłumaczyć durnymi ideologiami czy gadką o wrogach narodu. Bardziej mnie przeraża to, że znajdują oni posłuch, a potem jeden człowiek do drugiego żywi zawiść tylko dlatego, bo ten się urodził w innym kraju na co zresztą wpływu nie miał żadnego. To wszystko po prostu jest kompletnie nie mój świat, nigdy nie otworzyłbym ognia do drugiej osoby, nie próbowałbym jej zabić. Nie rozumiem, czemu próbuje się z powrotem przywrócić przymusowy pobór, bez wątpienia jest więcej osób takich jak ja, a których by on dotyczył. Osób, które na froncie byłyby balastem, a może i nawet by po prostu uciekły za granicę i wyszczupliły już i tak mocno przerzedzoną populację w Polsce tylko po to, by uniknąć służby. Jaki jest tego sens? Bo ja nie widzę żadnego i nie zdziwię się jak sam nie wyjadę po prostu za granicę i tam studiów nie skończę innych, jeśli mnie do tego zmuszą. Po prostu chcę żyć w spokoju bez cholernych wojen i wojska na karku podczas, gdy coraz więcej na to wskazuje, iż w tym chorym kraju nikogo to nie obchodzi...
  1 Points
 35. Nieźle, nieźle, ale jednak mógłbyś zainwestować w opisy oraz wcięcia przy każdym akapicie. I dlaczego to takie krótkie? 5 stron raptem! Ale fragment o różowym eliksirze mnie rozwalił Czekam na więcej.
  1 Points
 36. Jezusie i wszyscy święci, chrońcie moją psychikę... Wychodzi na to, że kolejna dawka randomu i śmiechu znów przetrzebi nam mózgownice! Dawaj tego więcej, bo obiecuję ci, że źle skończysz, jeśli to teraz zakończysz
  1 Points
 37. Kruczek

  Daj swoje foto :P

  Lecz pewnego dnia... [*] UMAR, LECZ CHIŃSKIM BAJOM SIĘ NIE DAU, MINUTA CISZY [Edit] Nominuję Soliego, Vana, Cahura, Arłoka i Lovecrafta (I Kath) ~UtopSięDlaKathChallenge XD~ Tric Nie znasz się, najlepszy jest pop rock taki jak IRON MAIDEN ~ Kretyn Gratuluję znalezienia się w zawartości z najwyższą reputacją! ~Diss ^^ Ten który chińskim bajkom odmówił, jestem z Ciebie dumny ;_; ~ Chemik
  1 Points
 38. Van opowiada historię swojego życia.
  1 Points
 39. Radykalny Avan straszy i wychowuje.
  1 Points
 40. Co mówi prostytutka do księcia z bajki? - Czy mogę pogłaskać pana konia?
  1 Points
 41. 1 Points
 42. 1 Points
 43. Plothorse

  Skuchy i wpadki w TV, życiu, itd..~

  Jeśli jesteśmy przy osobach duchownych... u nas w parafii ksiądz zaskoczył wiernych. Zamiast ,,Idźcie, ofiara skończona." rzekł.:
  1 Points
 44. Gość

  Czarny pegaz [NZ][Shipping][Dark Momentum]

  Moja opinia na temat 'opowiadania'.
  1 Points